Exkluzivní průzkum pro Blesk: Milost Kajínkovi. Jak moc rozdělila Čechy?

Autor: Jiří Fabián, Jan Kálal - 
4. června 2017
05:40

Jako rudé trenýrky na býka zapůsobila na část veřejnosti milost prezidenta pro odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka (56). Miloš Zeman (72) tímto činem, kterým popřel svá předchozí prohlášení, rozdělil společnost. O tom jak moc svědčí i výsledky exkluzivního průzkumu pro Blesk.

Agentuře Phoenix research odpovídalo 1002 respondentů z celého Česka. Ukázalo se také, kdo a kde nejznámějšímu českému odsouzenci fandí. „Jiří Kajínek se těší největší podpoře v Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Nejmenší ji má v Pardubickém a Královéhradeckém kraji,“ řekl Blesku ředitel Phoenixu Jan Kubáček.

Kajínek přitom pochází právě z Pardubicka, konkrétně z Prachovic. „Čím vzdělanější respondent, tím menší zájem a podpora Kajínkovi,“ dodal Kubáček.

Co si myslíte o propuštění Jiřího Kajínka?

Co si myslíte o propuštění Jiřího Kajínka?

Co si myslíte o propuštění Jiřího Kajínka?

Co si myslíte o propuštění Jiřího Kajínka?

Co si myslíte o propuštění Jiřího Kajínka?

Co si myslíte o propuštění Jiřího Kajínka?

Co si myslíte o propuštění Jiřího Kajínka?

Vše o Jiřím Kajínkovi naleznete: ZDE!

Půlhodina s Kajínkem krátce po propuštění:

Video  Krimi Zprávy Speciál – Půlhodina s Kajínkem  - FTV Prima

zeleny.ropak ( 5. června 2017 05:45 )

Tebe se to , "Rudá hroudo" nějak dotklo? Nebyl jsi to ty, co tam schvaloval to usnesení?

Limone ( 4. června 2017 23:43 )

 Pod tímto příspěvkem Vám doporučuji přečíst si názory lidí, které, jako malé děti rodiče týrali !!! www.debili@boys.cz

Rosu33 ( 4. června 2017 15:09 )

Celý průzkum na milost u Kájínka, je zavádějící. V kauze jako takové, bylo tolik chyb a pochybností, že měl právo na (pokud už byl pravomocně odsouzen k nejpřísnějšímu trestu) obnovení procesu. Kladu si otázku, co by riskovala justice, pokud by obnovu připustila? Že by se předtím mýlila? A kde je záruka, že by i potom nedošlo ke změně rozsudku? Myslím, že kauza "Kájínek" ukazuje na systémové problémy, ať už u policie, tak také u státního zastupitelství a nakonec i u soudu. Víme, že procesní vady vznikly už na počátku, tedy u policie. Proč soud obžalobu přijal a nařídil ve věci hlavní líčení? (pozn. U klíčových výpovědí svědků, nebyl advokát, takto provedené důkazy jsou před soudem zcela nepoužitelné). Stejně se můžeme ptát na hlavní úlohu státního zastupitelství, které přece musí dozorovat každou trestní věc a udílet pokyny k odstranění vad ve vyšetřování. Nehrálo tedy roli v tomto případu spíše obavy justice o tom, kolik procesních vad (které již pro odstup času nebylo možné zhojit) by se muselo přiznat a hlavně, kdo je zavinil? Takové zadání bych si uměl představit pro média - a tedy anketu s hlasováním. Samo propuštění Kájínka na milost je zavádějící. Jak může laická veřejnost odborně posoudit závažné právní otázky, kterými se prezident při udělení milosti řídil....

joudajoudovy ( 4. června 2017 14:20 )

proc lybuna se svymi barevnymi a chutnymi kolacky nevystoupila pri amnestiich havla a klause? pro objektivitu zprav by mela ucinit bleskovou napravu!

partyzanka_michell ( 4. června 2017 12:19 )

Dokud ta přehnaná pozornost bude vrahovi Kajínkovi dělat dobře, média nepřestanou a jemu to zjevně dobře dělá, gaunerovi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud