Problémová mateřská školka v Chomutově: Bez dětí i personálu!

Autor: Helena Lacinová - 
18. ledna 2017
19:20

Bez dětí a personálu je nyní chomutovská mateřská školka U Myšáka. Do zařízení, kde 5. ledna přebírala děti od rodičů uklízečka a poté je také v chladu a bez občerstvení hlídala, se ale vydali pracovníci České školní inspekce.

Školní inspektoři tím pádem ale nemohli zkontrolovat to hlavní, proč přišli. Kontrolu zajištění svěřených dětí. Kromě zřizovatelky a ředitelky v jedné osobě v ní totiž nikdo nebyl!

„Ve školce od minulého týdne nebyly žádné děti a neměla žádné zaměstnance v pracovním poměru. Existuje jen formálně,“ řekl Blesku náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys s tím, že inspekce probíhala od minulého čtvrtka do pondělí.

„Inspektoři neměli možnost vidět, jak se ve školce o děti starají, jak probíhá výuka,“ upřesnil Andrys. Závěrečnou zprávu inspekce zveřejní po zpracování výsledků a připomínkovém řízení.

Jede se dál?

„Školka běží dál,“ řekla ale v úterý její zřizovatelka a ředitelka Tamara Mišovicová a položila telefon. Na internetu dál slibuje nonstop provoz. „Není stanoveno, v jakou dobu mohou rodiče děti přivést. Záleží na dohodě,“ řekla minule.

Také slibovala nový personál a vlastní jídelnu. „Nastoupí nová učitelka s logopedickým zaměřením,“ ujišťovala. S posledními učitelkami a uklízečkami se rozloučila okamžitou výpovědí po skandálním 5. lednu, když bez omluvy nepřišly do práce učitelky a malé děti dvě hodiny musela hlídat uklízečka.

Rodiče posléze zavolali policii. Ta událost předala právě České školní inspekci, protože se nestal trestný čin. Na povrch souběžně vypluly i další problémy zařízení, třeba s obědy. Určitý čas je pro děti vozila školka i z hospody.

Kauza den po dni

5. ledna

Ve školce zůstalo ráno zhruba mezi sedmou a devátou hodinou 10 dětí jen pod dohledem uklízečky. Nepřišla totiž ani jedna ze dvou učitelek. Tento stav zjistily matky, které své děti přivedly později, a obvolaly rodiče dětí, které znaly, aby si pro ně přijely. Otec jednoho z chlapců Radek K. zavolal policii. Ta před 11. hodinou našla na místě už jen sedm dětí a čtyři dospělé osoby.

6. ledna

Radek K. událost zveřejnil na sociální síti ve skupině Pro Chomutováky.

9. ledna

Reportérka Blesku navštívila školku. V zařízení bylo chladno, na místě se viditelně pohybovaly dvě děti. Celkový počet ředitelka odmítla sdělit s tím, že část dětí marodí a šest dětí rodiče odhlásili.

12. ledna

Do školky přišli inspektoři České školní inspekce. Ve školce už nebyly žádné děti ani zaměstnanci v pracovním poměru. 16. ledna inspektoři ukončili kontrolu, zveřejnění výsledků slibují počátkem února. 

ellenic ( 9. května 2017 16:01 )

Tato hodně nestandardní událost se stala začátkem ledna a teprve v květnu se do školky vypravila školní inspekce . Tohle se může stát jen v ČR . Logicky vzato, vůbec se nedivím, že rodiče své děti odhlásili, takže inspekce by si v podobných případech měla pospíšit a být flexibilnější .

londynskypes ( 19. ledna 2017 14:12 )

d e fky zruste je!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud