Skandál v Chomutově: Děti ve školce hlídala uklízečka! Byly v chladu, bez jídla a pití

Autor: Helena Lacinová - 
10. ledna 2017
05:02

Malé děti, sotva tříleté, přivedli ve čtvrtek rodiče do soukromé školky U Myšáka v Chomutově. Asi je neznepokojilo, že děti přebírala uklízečka. Drobotina však poté zůstala na dvě hodiny v chladu, bez jídla a pití. Přišly na to až maminky, které dorazily s dětmi jako poslední. Hned volaly policii.

V době, kdy do školky přijela policejní hlídka, už bylo ve školce sedm dětí a ty byly pod dohledem maminek. Ty posléze obvolaly další rodiče dětí. Událost popsal na sociální síti otec jednoho z dítek Radek K. Napsal, že s rodiči probere další postup. „Zvažujeme právní kroky kvůli ohrožení našich dětí,“ napsal. Své dítě, stejně jako pět dalších rodičů, do školky přestal vodit.

„Nezjistili jsme, že šlo trestný čin, a nikdo nebyl ohrožen na životě. Situaci ale postoupíme České školní inspekci,“ řekla v pondělí Marie Pivková, policejní mluvčí.

„Zpočátku jsem vůbec nevěděla, že ve školce není učitelka a pomocná učitelka. Já sama uvízla na silnici s porouchaným autem. Když jsem se od maminek telefonicky dozvěděla, o jaký se jedná problém, navedla jsem je, jak mají postupovat, než se dostavím. Policii rodiče volat nemuseli,“ myslí si Tamara Mišovicová, ředitelka a zakladatelka školky a jeslí.

Ta se až v průběhu události dozvěděla, že učitelka zůstala doma s nemocným dítětem a pomocná učitelka nedala vůbec vědět, proč nepřišla. „Údajně byla nemocná. S nimi i s uklízečkou jsem okamžitě ukončila pracovní poměr,“ řekla Blesku ředitelka a poznamenala, že se uklízečka psychicky zhroutila.

„Nevím ale, proč dětem nepřipravila čaj a svačinku, což obvykle dělává,“ krčila rameny ředitelka. Ve školce prý bylo také chladno.

Magistrát jen radí

„Obrátila se na nás telefonicky jedna z maminek. Poradili jsme jí, ať se obrátí na policii, náš odbor sociálních věcí a Českou školní inspekci. Vzhledem k tomu, že se jedná o soukromou školu, nemáme žádnou kompetenci řešit tento problém – po stránce řízení se jedná o nezletilé, a proto padla tato doporučení. Náš odbor sociálních věcí by to řešil v případě, kdyby se na něj obrátila policie,“ řekl mluvčí chomutovského magistrátu Jan Rödling.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

ov21 ( 10. ledna 2017 20:19 )

Sebrala jste mi to z klavesnice, ano odsr*l to jediny clovek ktery se dostavil do prace...

zkratik ( 10. ledna 2017 19:37 )

....Blížila se totiž desátá hodina, kdy mají děti svačit. „Uklízečka říkala, že svačinu chodí kupovat ona, tak jsme ji poslaly pro jídlo a zůstaly, abychom ohlídaly děti...... zajímal by mě plat p.uklízečky,bleskáči napsali jen co se jim hodí.Divný móresy školky a obzvlášť ředitelky,která má největší máslo na hlavě. ......Podle rodičů ale ředitelka nejednala nejrychleji, jak bylo možné. Marek Zadák jí totiž ve městě pomáhal odtlačit porouchaný vůz ke krajnici. Bylo to kolem sedmé ráno. „Vezl jsem jí do školky a pak ještě na přání na Písečnou, protože tam měla druhé auto a říkala, že s ním přijede do školky," dodal. Následující čtyři hodiny se však ředitelka neukázala.... http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/ve-skolce-zustaly-deti-bez-ucitelky-rodi ce-zavolali-policii-20170109.html

zkratik ( 10. ledna 2017 19:24 )

nevím,jak soukromý,pokud vím,"normální" školky přijímaj děti do 8 hodin a svačinu pak hned nedostávaj.Ale tady se jedná o rozmazlený V.I.P parchanty,že?

ellyane ( 10. ledna 2017 16:34 )

Dobrý den všem, paní uklízečka měla dostat prémie a ne vyhazov, jako jediná byla na svém místě a pracovala nad rámec svých povinností a tím pádem nestihla svačinku.Kotelnici zřejmě ale asi nedělá, paní ředitelka by měla vyhodit především sama sebe!!!

londynskypes ( 10. ledna 2017 15:06 )

uklízečka za to nemohla ..se na ni hoji reditelka nezodpovedna no jo v soukromych skolkach si delaji co se jim zachce ..nechce se ji do práce tak si klidne nejde !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud