Vyšetřovatel Nečesaného: Za sex se svědkyní a nahé fotky jen kázeňský trest

Autor: ljš - 
7. 1. 2017
05:00

Měl za úkol dostat za mříže podezřelého z brutální loupeže, místo toho ale zřejmě skončil s jeho ženou v posteli. »Nestandardní chování« známého královéhradeckého vyšetřovatele Milana Jušty vůči svědkyni Janě T. (21) už prověřila policejní inspekce. S kriminalistou, který dopadl heparinového vraha Zelenku a vedl také vyšetřování v případu Lukáše Nečesaného, na základě jejích zjištění nyní probíhá kázeňské řízení.

Poměr kapitána Jušty s Janou T. vyšel najevo loni v srpnu, kdy bylo kvůli tomuto podezření odročeno odvolací řízení v případu loupežných přepadení v Náchodě. V něm mladá žena figurovala jako korunní svědkyně a její bývalý manžel Lukáš T. jako hlavní podezřelý. Nařčením, které mělo být podložené SMS konverzacemi a především intimními fotografiemi, které měl policista své mladičké milence posílat, se okamžitě začala zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Svědectví milenky

Další podrobnosti vyšly najevo v září, kdy obhájci Lukáše Nečesaného přečetli u soudu šokující prohlášení Jany T., ve kterém dívka uvedla, že se jí Jušta svěřil, že důkazy proti Nečesanému zmanipuloval a mladík je podle něj nevinný.

„On mi řekl, že to musel udělat a že nechce přijít o práci a zničit si život. Řekl mi, ať se podívám na tu rekognici, co je na internetu,“ uvedla. Jušta podle ní také na místo činu přenesl pachové stopy Nečesaného a snažil se také podle jeho bot upravit krevní otisky na podlaze.

Můj intimní poměr s vyšetřovatelem: Celé prohlášení svědkyně v případu Nečesaný

Nedělnímu Blesku se posléze podařilo Janu T. vypátrat. Redaktorům popsala svůj bouřlivý vztah s vyšetřovatelem a doložila ho i snímky, které jí prý sám posílal. Ty ho ukazují ve velmi intimních pozicích. 

Video Pochybný výslech na JIP: Kadeřnice ukázala na jiného pachatele! - redakce Blesk TV
480p 360p 240p

Nařčení vůči Juštovi bylo navíc o to vážnější, že se Lukáš T. po zadržení dostal za podivných okolností rychle z vazby na svobodu, což vyvolalo podezření, že k tomu mohlo dojít právě díky poměru jeho manželky s elitním kriminalistou. Generální inspekce se proto případem zabývala opravdu důkladně. Zabývala se jak zmíněnými fotografiemi, tak svědectvím Jany T. Vyšetřování se nakonec nepodařilo uzavřít ani do poloviny října, kdy mělo proběhnout další líčení v případu náchodských přepadení, které tak muselo být opět odročeno.

Trest bude tajný

Teď už je ale výsledek na světě a pro kriminalistu není nijak příznivý. Oddechnout si může jen kvůli tomu, že mu nehrozí trestní stíhání. „Od Generální inspekce bezpečnostních sborů jsme obdrželi spisový materiál k dané věci se závěrem, že se nejedná o trestný čin,“ potvrdil Blesk.cz mluvčí Krajského ředitelství policie Královéhohradeckého kraje Jan Čížkovský.

Fotogalerie Snímky hrůzy po napadení kadeřnice 68 fotografií

Dodal ale, že tím věc pro Juštu nekončí. „Z tohoto důvodu je v současné době tato věc v rukou příslušného služebního funkcionáře, který vede kázeňské řízení. Vzhledem k tomu, že toto řízení je neveřejné, nebudeme se k tomuto případu víc vyjadřovat,“ řekl.

Jak bude elitní kriminalista kvůli tomuto vážnému prohřešku potrestán, se tak veřejnost zřejmě nikdy nedozví. Závěry inspekce však mohou mít zásadní vliv jak na kauzu loupežných přepadení v Náchodě, v níž by v nadcházejících týdnech mělo proběhnout odvolací řízení, tak v případu Lukáše Nečesaného. Ten byl před Vánoci propuštěn z vězení na svobodu do doby, než Nejvyšší soud projedná jeho dovolání.

Důkazy, zvraty i naděje: Vše o případu Lukáše Nečesaného ZDE››

Doporučujeme
pokrok ( 9. ledna 2017 14:55 )

Matka Nečesaného byla dobrá "pradlena" a tak chvíli - než jim dojdou peníze budeš muset počkat. A na spravedlnost,- o které rozhodují "soudci" typu Jana Bláhy - to taky.

pokrok ( 9. ledna 2017 14:51 )

Zkomplikovat případ jak vidíme chtějí pouze Nečesaní- kdy nikdo jiný nemá důvod, protože co se týče starýho Nečesanýho - to s touto kauzou nemá vůbec co co dělat. A proto přichází se stále novými svědky a "důkazy" vč. pořádání briífinků,natáčení videí , podávání různých výmyslů tisku atd.. kdy jim jde jedině o to,- aby již přes jednou zkorumpovaného soudce Jana Bláhu, dostali svého hodného synka - který už nedroguje, nemá dluhy, není agresivní atd..- prostě čistý jak lilie ,- odtud - kam nepochybně za svůj brutální čin patří !!

pokrok ( 9. ledna 2017 14:35 )

Ne,- je synem té zázračné pradleny, která vyprala peníze svému manželovi a jak vidíme - vyprala svému synovy i ruce od krve kadeřnice. Byla i tou - která ho přesvědčila, aby se přihlásil jako "svědek", protože dobře věděla, že by na něj stejně přišli, - protože jeho pachové stopy na vypínači a kabelce "ztřískané kadeřnice" by ho prozradily. Synáček poslechl a šel se přihlásit jako " dobrovolný svědek",- ale až poté, co zbavil všech věcí co měl v době útoku na kadeřnici na sobě. MOhl si to dovolit protože měl u babičky která jak víme si "spletla" hodinové ručičky a která v době Lukášova přichodu - jak uvedl manžel babičky,- nebyla jestě doma - má vícero oblečení.

pokrok ( 8. ledna 2017 18:02 )

Omyl! Jsem jen jeden z těch - který "nežere " výmysly rodiny Nečesaných a který oproti tobě dovede také přemýšlet !

pokrok ( 8. ledna 2017 11:52 )

Ono se jí to vrátí až její manžel,- kterému v podstatě přitížila - protože se jeho případem budou zabývat znovu - se ji vrátí ! A do smíchu - ji jistě nebude !

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud