Soud tajně rozhodl o osudu Nečesaného: Zatím zůstává na svobodě, výsledek ale nezná

Autor: ČTK, ljš - 
29. 3. 2017
13:58

Nejvyšší soud už rozhodl o dovolání Lukáše Nečesaného, zatím ale neuvede jak. Nejprve musí vypracovat odůvodnění, pak se bude doručovat účastníkům řízení. Nečesaný dostal 13 let za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku. Na rozhodnutí NS čeká na svobodě.

Mluvčí soudu Petr Tomíček očekává, že soud rozhodnutí vypracuje rychle, nevyužije tedy měsíční lhůtu. V řádu dní NS dokončí odůvodnění, potom rozhodnutí se spisem vypraví zpět k soudu prvního stupně, který má za úkol doručovat účastníkům řízení.

Sám Lukáš Nečesaný ani jeho žena neměli ani tušení, že soud již o věci rozhodl. Zatím čekají na dopis s verdiktem. Podle zdroje blízkého případu by v případě zamítnutí dovolání pro Nečesaného už přijela policie, aby ho převezli do věznice, je tedy pravděpodobné, že Nejvyšší soud rozhodl v Lukášův prospěch.

V minulosti už NS jednou nařídil, aby justice Nečesaného kauzu znovu projednala. Když byl muž opět uznán vinným a podal druhé dovolání, NS mu přerušil výkon trestu. Už tehdy ale zdůrazňoval, že tím nijak nepředjímá konečné rozhodnutí.

Svůj první zásah v Nečesaného prospěch odůvodnil NS pochybnostmi o důkazech. Odvolací Vrchní soud v Praze ale vynesl znovu stejný verdikt. Podle obhajoby se stále nepodařilo rozptýlit pochybnosti o Nečesaného vině, mezi provedenými důkazy a skutkovými zjištěními je prý extrémní rozpor.

Útok v hořickém kadeřnictví se stal v únoru 2013. Pachatel kadeřnici nejméně šestkrát udeřil do hlavy polenem a z peněženky jí ukradl 10.000 korun. Vážně poraněnou ženu našel později její syn. Život jí zachránili lékaři, po útoku trpěla výpadkem paměti.

Video Manželé Nečesaní o rozsudku - David Malík, Lucie Šulcová
480p 360p 240p

Nečesaný přiznává, že v kadeřnictví byl - prý se chtěl nechat ostříhat, kadeřnice ale už zavírala, a proto odešel. Tvrdí, že ženu musel napadnout někdo jiný až po jeho odchodu. Podle verdiktu mladíka usvědčují například pachové stopy, které se našly na kabelce napadené ženy nebo na vypínači. Motiv činu byl podle rozsudku majetkový, Nečesaný měl dluhy.

Podle Nečesaného policisté "udělali z dvacetiletého kluka na zakázku vraha". Poté, co jej NS při svém prvním rozhodování propustil z výkonu trestu na svobodu, oženil se a stal se otcem.

Fotogalerie Snímky hrůzy po napadení kadeřnice 68 fotografií

Pražský vrchní soud se kauzou zabýval třikrát. Napoprvé ji vrátil královéhradeckému soudu k novému projednání, napodruhé Nečesanému o tři roky snížil původní šestnáctiletý trest s odůvodněním, že pachatel je mladý a že je možné, že se z potrestání poučí. Napotřetí znovu uložil 13 let.

Doporučujeme
pokrok ( 21. dubna 2017 17:22 )

Už po několikáté ti píši , ale zřejmě na Blesk byla nařízena cenzura.Toto co teď píši jistě obdržíš - protože to není nic o tom, co by se někomu nemuselo líbit. Přejdi na stránky Eurozpráv.

pokrok ( 21. dubna 2017 10:15 )

na soudní bordel , zkorumpované soudce atd.. který panuje v demokratické zemi za kterou se ČR počítá - se zapomenout nedá - ba ani nesmí!!!

pokrok ( 21. dubna 2017 10:11 )

ŘÍKÁ SÁM STÁVAJÍCÍ MINISTR SPRAVEDLNOSTI ROBERT PELIKÁN ! Ale pokud v našem soudnictví,- je jak vidíme doslova zahnízděný takový bordel - pak s jeho vyjádřením vůbec nepočítám.

pokrok ( 21. dubna 2017 10:05 )

Že Nečesaný do krve zmlátil kadeřnici, tak toto nakonec dobře vědí i ti jeho advokáti a soudci , kteří mají ale za úkol z tohoto uživatele pervitinu a agresivního člověka - udělat doslova "Beránka"! A aby si Beránek Lukáš vylepšil svoji image - tak se oženil a založil rychle rodinu v domnění,- že tato událost bude mít u soudu rozhodující vliv na výši jeho trestu - který si právem za brutální napadení kadeřnice - zaslouží ! Za ty miliony které Otec Nečesaný do těchto Lukášových advokátů a soudců již "vrazil" - je jasné , že od nich požaduje zproštění jeho viny - které se jeho syn dopustil. Nečesaný jak víme nám prostřednictvím tisku sdělova, jak on sám byl obětí policie,- která jej za bílého dne odchytila na ulici, povalila na zem,- kopala do něj, šlapala mu po hlavě a následně mu na hlavu nasadila igelitový pytel posadila jej do auta a odvezla neznámo kam! Škoda že tento "brutální čin " policie tak jak jej nám popisoval Nečesaný , nikdo z kolemjdoucích nenahrál na mobil ! Zřejmě v té době známá rodiny Nečesaných ještě nevenčila svého psa. Jak všichni víme - tak u Nečesaného hlavní roli sehrály velké peníze a politické známosti jeho bývalé kolegyně - dnes poslankyně za ANO Jany Pastuchové - která Nečesaného případ "vzala" pře BÝVALOU MIN. SPRAVEDLNOSTI - HELENU VÁLKOVOU !!! Jak už víme - tak Válková - Nečesaného propuštění zařídila u soudce Jana Bláhy,- který měl tento případ na starosti a o které se psalo - že je je čekatelem výplatní pásky a dobírky. Zadarmo ani Bláha nehrabal ! Z případu Nečesaného zcela jasně vyplývá,- že tam, kde jsou miliony a velké politické známosti na těch "správných místech" se SPRAVEDLNOSTÍ NEPOČÍTEJME !! JEN BYCH CHTĚL ZNÁT NÁZOR - CO NA TAKOVÝ "POSTUP" JAKÝ NÁM PŘEDVEDLA JEHO PŘEDCHŮDKYNĚ HELENA VÁLKOVÁ, která jak víme šla do vězení osobně navštívit Nečesaného,- aby mu tam sdělila tu novinu,- že bude brzy propuštěn z výkonu trestu - ŘÍKÁ SÁM stávající MI

ladacica ( 19. dubna 2017 15:13 )

Jsi takový blb nebo chceš být jen zajímavý??Se prober!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud