Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Polojasno 25°C

Milenka vyšetřovatele Nečesaného: Mám strach o život! Jušta mě pronásledoval

Autor: František Prachař - 
11. září 2016
18:30

Nová naděje pro Lukáše Nečesaného (24), který byl odsouzený ke třinácti letům vězení za pokus o vraždu kadeřnice z Hořic, přišla v podobě údajné milenky hlavního vyšetřovatele případu Milana Jušty (42). Ta tvrdí, že se jí policista svěřil, že důkazy proti Nečesanému byly zfalšované. Jana T. Nedělnímu Blesku přiznala, že se nyní bojí o život.

Nedělnímu Blesku se podařilo Janu T. najít a hovořit s ní. Mladá žena žije na útěku, střídá byty kamarádek a má strach o život. Naše debata se odehrála jedno ráno v parku na návsi malé obce Běleč nad Orlicí. Někdejší údajná Juštova milenka je bez prostředků i bez domova, a tak nabídla Nedělnímu Blesku k odkoupení »víc než choulostivé« snímky policejního kapitána, které má ve svém mobilu. A svůj údajný vztah s Juštou popisovala hodně otevřeně.

„Poprvé jsme se setkali buď třináctého, nebo čtrnáctého února vloni, v den, kdy Jušta nechal zavřít pro loupežné přepadení mého manžela Lukáše. Po pár dnech jsme se spolu vyspali a Lukáš se nějak dostal na svobodu,“ řekla Jana T. Nedělnímu Blesku.

Dodala, že v té době se svým manželem už nežila a od jeho pobytu na svobodě si slibovala, že jí vrátí všechno, co jí podle ní ukradl. „Peníze i věci za nejméně sto padesát tisíc, a to nemluvím o tom, jak mě bil a týral. Je to lump všech lumpů a já už s ním nechci mít nic společného.“ A pak se Jana T. rozpovídala o společném životě s manželem, o hrůze z procitání, kdy nevěděla, co ji čeká. I o tom, jak na Vánoce 2014 chtěla spáchat sebevraždu.

„Nějak na mě všechno padlo, doma jsme neměli ani na udělání bramborového salátu a on na mně chtěl peníze. Tak jsem spolykala všechny prášky, co jsem měla, bylo jich hodně přes stovku a chtěla jsem umřít.“ V nemocnici ji zachránili na poslední chvíli.

Známost s Juštou přišla Janě T., jak opakovaně tvrdila, vhod. Hlavně proto, že její propuštěný manžel prý věděl o tom, že se stýká s policejním vyšetřovatelem. „Jenom díky tomu si na mě netroufl a nechal mě na pokoji,“ shrnula Jana. Vztah s kriminalistou charakterizovala Jana T. jako »nahoru a dolů«. „Vím, že se do mě zamiloval, mockrát mi to řekl i to, že uvažuje o rozvodu a že bude žít se mnou.“ Nakonec ho prý ale opustila.

„Už jsem ho nepotřebovala. Dokonce i potom, co jsem od něj odešla a začala bydlet u babičky v …… (a jmenuje obec, kam se k ní přestěhovala – pozn. aut.), mi nedal pokoj ani tam. Nejen moje babička, ale i další lidé ho viděli, jak mě prosí, ať se k němu vrátím.“ Kapitán Jušta prý nechtěl odmítnutí své milenky přijmout ještě dlouhou dobu potom.

„Pořád mi na mobil posílal svoje fotky, i ty, na kterých byl zčásti nahý,“ shrnula Jana T., která se k policistovi nevrátila, a vrátit rozhodně nehodlá. (Podle informací Nedělního Blesku je snímek kriminalisty Jušty v rouše Adamově součástí trestního oznámení, které na něj kdosi anonymně podal a které šetří Generální inspekce bezpečnostních sborů – pozn. aut.)

A co dál?

„Jana T. udělala z hlediska zákona všechno, co občan udělat má, pokud se dozví skutečnosti, vztahující se k trestnému činu,“ uvedl na dotaz Nedělního Blesku obhájce studenta Nečesaného JUDr. Oldřich Chudoba. „Pokud je její Čestné prohlášení pravdivé, může to znamenat, že s důkazy v kauze Lukáše Nečesaného mohlo být manipulováno od samého počátku vyšetřování. Nové skutečnosti, přinesené Janou T., je třeba prověřit, proto jsem navrhoval odročení celého případu.“

Obhájce v této souvislosti poukázal i na verdikt Nejvyššího soudu z května 2015, který Nečesaného vzhledem k rozporům v jeho kauze propustil na svobodu a přikázal soudům nižších stupňů se ke kauze vrátit. Soudce Vrchního soudu Jiří Lněnička sice během posledního srpnového soudního stání rozhodl, že Čestné prohlášení Jany T. může být přečteno, ale návrh na její předvolání zamítl. Prý to vyžaduje nové procesní úkony. Možná tak pootevřel dveře k dalšímu projednání případu...

 

melart ( 7. ledna 2017 12:23 )

… Boha jeho, zase jebú!“ mjr Terazky /Černí Baroni/

DarkDog ( 18. září 2016 00:41 )

Musim uznat, ze jsem fakt mile prekvapen, jak je Plesk "nestrany" Vzdyt tohle prece nemuze nikdo sezrat. Bud Plesk, nebo ta "slecna", co dle ustrojeni s kamaradkou provozuje nejstarsi povolani a na to ze je bez koruny, tak bych rekl ze ani ty kabelky nebudou nejlevnejsi, maji trochu mezery ve zverejnenych informacich. Protoze to vsechno nejak casove nesouhlasi rekl bych. Ale tak hlavne ze po dvou letech udelala to, co mela. Jak rekl Plesk. A chudak "ctyri a dvacetilety student/maturant, nam tu na fotkach place. Tak ze gratulace k tem poctive vydelanym milionum...

necesany ( 13. září 2016 12:59 )

reknirmareno ( 12. září 2016 17:23 )

Doted jsem netusil, ze vysetrovatele soulozi pocas vysetrovani. Je to priserne zjisteni.

pokrok ( 12. září 2016 12:47 )

Třeba tam starý Nečesaný podstrčí nějakou nahou mrtvolu z márnice, která bude Juštovi podobná a bude jej znázorňovat v "postelové akci" .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud