Významný den v životě Nečesaného: Dva důležití lidé nepřišli!

Autor: ljš - 
30. 6. 2017
05:13

Má za sebou hodiny výslechů, týdny soudních stání a také dva a půl roku života za mřížemi. O tom všem se Lukáš Nečesaný, který je stále obviněný z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích, rozhodl napsat knihu. Na jejím středečním křtu mu ale chyběli dva velmi blízcí lidé, celá kauza jim prý podlomila zdraví.

Nečesaný při křtu řekl, že ho k napsání knihy vedly už první okamžiky ve vazbě. „Nabádali mě k tomu kamarádi a rodina, ale i psychologové vězeňské služby,“ prozradil ve své úvodní řeči. „Jsou v ní zkušenosti a pocity, o které se s vámi chci podělit. Nikoho v ní neobviňuju, je to čistě má zkušenost,“ zdůraznil.

Kniha nepopisuje celý případ jen očima Lukáše, ale také jeho blízkých. Právě na ně totiž měla podle mladíkova otce Luďka Nečesaného celá kauza tvrdý dopad. „Nejsou tu s námi někteří z těch, kterých se to, že Lukáš strávil nejlepší léta svého života ve vězení, dramaticky dotklo. Dědeček z jedné strany a dědeček z druhé strany jsou na tom tři roky právě od této zkušenosti zdravotně velmi špatně, opravdu velmi špatně. Nemohou tu s námi být. Tou obětí není jenom paní kadeřnice, což logicky nikdo nezpochybňuje, ale obětí těch nestandardních úkonů jsou i lidé kolem Lukáše,“ upozornil.

„Ta kniha vůbec nepředurčuje, co se bude dít dál, případ ještě není u konce. A pro nás »u konce« znamená, že stále nejsou potrestáni ti, kteří tohle způsobili. Budeme se velmi silně ptát, proč se to stalo,“ dodal.

Nečesaní si jako kmotry knihy vybrali Johna Boka a Václava Peričeviče jako zástupce Spolku Šalamoun, kterému hodlají předat veškeré peníze z prodeje knihy. „Jsme hrdí, že ten výtěžek se znovu dostane na podporu lidí, kteří nemají takové možnosti a nemohou tak zdárně bojovat s některými nestandardními úkony a postupy orgánů činných v trestním řízení,“ vysvětlil Nečesaný starší.

Fotogalerie Snímky hrůzy po napadení kadeřnice 68 fotografií

Celá rodina nyní čeká, jak se Lukášův případ vyvine dál. Nejvyšší soud věc znovu vrátil do Hradce Králové k dalšímu projednání, vyloučil z něj však soudce Jiřího Vacka, který Nečesaného loni i napodruhé poslal za mříže a nedržel se pokynů, které mu nadřízený justiční orgán stanovil. Spis si tak nyní musí nastudovat nový soudce. 

Podívejte se na poslední rozhovor s Lukášem Nečesaným předtím, než musel podruhé nastoupit do vězení a opustit manželku a dceru:

Video Lukáš Nečesaný: Poslední rozhovor na svobodě! - Lucie Šulcová, Martin Přibyl
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
karlamarie ( 1. července 2017 00:00 )

Podle fotek to musel být pěkně brutální útok! Ale dobrý nápad útočit na city, nic jiného už v rukávu na obranu nemá. Tak se všichni rozplačte....

pokrok ( 30. června 2017 17:57 )

VIDEO: "Babiš a peníze z Bruselu" v reportáží ARD | Globe24.cz ------- Jak Andrej Babiš dává práci: ukrajinské agenturní mafii - Deník Referendum.

noacojezase ( 30. června 2017 16:29 )

A to máš odkud? http://prace.kurzy.cz/urad-prace/volna-mista/vodnanska-drubez-as-25396480-firma/

marlen52 ( 30. června 2017 15:37 )

dejte s tím frackem pokoj

pokrok ( 30. června 2017 15:04 )

Že Babiš raději zaměstnává cizince a migranty za 7.000,- Kč / měs,- aby nemusel platit řádné daně - dokazuje článek nazvaný "JAK Andrej BABIŠ DÁVÁ PRÁCI: UKRAJINSKÉ AGENTURNÍ MAFII " Andrej Babiš se rád chlubí, jak jeho Agrofert „dává lidem práci“. Ve skutečnosti ale obvykle jak množství, tak kvalita pracovních míst po převzetí podniků Agrofertem zásadně poklesne. Zvlášť otřesným příkladem jsou vodňanské drůbežárny ... chce to přečíst celé . Čím více odře zaměstnance- tím menší odvádí státu daň ! Estébák ví jak ojebat stát a cizí dělníky,- které mu dodává ukrajinská mafie ! Bureš ví dobře,- že občan ČR by u něj za takovou 7mi tisícovou almužnu do práce nikdy nenastoupil. Tak takhle se odírají otroci, kdy otrokář Babiš se z nich má dobře ! A toto je důvod proč chce Babiš migranty doslova "všemi deseti". Budou pro něj levná pracovní síla, kterou bude moci odírat ! Za kolik u něho děláš ty? Nebo máš plat jak Faltýnek ?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud