Nečesaného případ budou řešit v parlamentu: Otec si stěžuje na chyby policistů

Autor: ljš - 
17. května 2017
19:49

Hned pětkrát podle obhajoby policisté v případu Lukáše Nečesaného pochybili a nebyli za to dostatečně potrestáni. Nad některými jejich postupy kroutil hlavou i Nejvyšší soud, který mladíka pustil na svobodu. Otec Nečesaného se proto rozhodl stěžovat si až v parlamentu.

Podle Luďka Nečesaného krom policistů pochybila také Generální inspekce bezpečnostních sborů, která kriminalisty dostatečně nepotrestala. Po Stálé komisi pro kontrolu činnosti GIBS nyní požaduje, aby věc prošetřila.

Nečesaný starší podal za dobu trvání případu hned čtyři trestní oznámení směřující zejména proti osobě hlavního vyšetřovatele Milana Jušty. Inspekce je však většinou odložila. Kriminalista byl potrestán pouze jednou, neví se však jakým způsobem.

Všechna údajná pochybení jsou v dokumentu určeném komisi podrobně rozebrána. Jde o pachové stopy, které byly zpochybněny kvůli tomu, že nejméně jednu na místo činu podle odborníků přenesl právě kriminalista Jušta. Dále obhajoba napadala skutečnost, že tento vyšetřovatel navštívil napadenou kadeřnici jen několik dní před tím, než změnila výpověď. V pořadí třetí trestní oznámení pak Nečesaný na Juštu podal kvůli podivným okolnostem kolem svědectví synova spoluvězně Jiřího Fundy, který tvrdí, že se mu k činu přiznal. "Je zde důvodné podezření, že k nepravdivému svědectví mohl pana Jiřího Fundu přesvědčit kpt. Milan Jušta," píše se v podání.

Poslední trestní oznámení padlo kvůli údajnému sexuálnímu poměru mezi kriminalistou a korunní svědkyní z případu náchodských přepadení Janou T. Ta soudu zaslala prohlášení, ve kterém tvrdí, že se jí vyšetřovatel přiznal k tomu, že případ na Nečesaného "ušili". Kvůli tomuto pochybení byl Jušta sice potrestán, ale pouze kázeňsky, protože inspekce jeho jednání nepovažovala za trestný čin. S tím Luděk Nečesaný nesouhlasí. Připomněl navíc i pátý přešlap, kterým má být zpackaná rekognice s napadenou kadeřnicí na jednotce intenzivní péče. Na její záznam se můžete podívat na videu:

Video Pochybný výslech na JIP: Kadeřnice ukázala na jiného pachatele! - redakce Blesk TV

Své podání opírá také o vyjádření Nejvyššího soudu, který mimo jiné napsal: "Základním problémem přezkoumávané věci zůstává, že trpí výrazným deficitem záruk spravedlivého procesu. Dosud provedeným dokazováním nebyl opatřen takový důkaz, který by svým obsahem obviněného jednoznačně usvědčoval a zároveň se nedal zpochybnit z hlediska zásad spravedlivého procesu. Absenci takového důkazu nelze nahradit kumulací důkazů, z nichž žádný nesplňuje obě uvedené podmínky. Zbývající důkazy mají k otázce, zda právě obviněný je pachatelem činu, tak vzdálený vztah, že nejsou způsobilé kompenzovat nedostatečnost vyplývající z toho, že obviněný by měl být usvědčován v podstatě jen zpochybněnou svědeckou výpovědí poškozené a stejně tak zpochybňovanými pachovými stopami."

pokrok ( 22. června 2017 21:13 )

Já kroutím hlavou nad tím, jak se do případu Lukáše Nečesaného,- na popud své kamarádky Jany Pastuchové - známé otce Nečesaného a poslankyně za ANO,- angažovala bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková, která navštívila soudce Jana Bláhu který měl na starosti Lukášovu kauzu aby hned poté Válková navštívila v kriminále samotného Nečesaného, který byl již ve výkonu trestu,- aby mu sdělila že papínek už jeho propuštění zařídil . Soudce Bláha nebyl bláhový a je jasné, že se nechal zkorumpovat ! A pak kroutím hlavou hlavně nad tím,- že se nikdo nepozastavuje nad tím,- že se nikde v kadeřnictví a to ani na hlavě ztřískané kadeřnice - nenašly úlomky a třísky z polena , na které by doktoři museli na hlavě kadeřnice "narazit" !!!!! A nikde ani tříska ! Jak je to možné ??? Je jasné, že si kadeřnice Nečesaného nástroj neprohlížela a že hned po první ráně si chránila hlavu na kterou se zaměřil. Proto měla ty polámané nehty!! To dokazuje jediné a sice, že náš mladý feťáček, byl také sporťáček a jak říkal Fundovi babu ztřískal,- ale nebylo to polenem , ale basebalovou, či jinou sportovní pálkou, která se netříští a která dosahuje délky až 70ti cm, čímž Lukáš měl dostatečný odstup od kadeřnice - s jejíž hlavy si udělal basebalový míček . A pokud se pachové stopy Nečesaného na kabelce kadeřnice a na vypínači, ba ani to že sama oběť po svém uzdravení se pachatele v Nečesaném - který byl posledním kdo těsně před zavřením provozovny tam vstoupil - poznala a označila, neberou v potaz, pak už potřetí kroutím hlavou nad tím ,- proč by se na tato nezpochybnitelná fakta, neměl brát u soudu zřetel ! A nechat Šalamouny a otce Nečesaného za podpory min. spravedlnosti Roberta Pelikána připustit aby se v Poslanecké Sněmovně předvádělo divadelní show rodiny Nečesaných - tak k tomu už není co dodat! Ministři spravedlnosti za ANO Helena Válková a Robert Pelikán, jak vidíme zřejmě pracují na objednávku rodiny Nečesaných .

rosi12 ( 18. května 2017 11:24 )

Arogantní feťáckej zm.d Nečesanej bude obtěžovat parlament, ty mají jiných důležitějších prácí, než se zabývat s takovým hajzlem. Starej Nečesanej a jeho vykutálená manželka mají taky do čínnosti s kriminálkou, tak ať nevystrukují parůžky. Celou pochybnou familií zavřít, až zčernají.

pokrok ( 18. května 2017 09:55 )

Už to vypadá tak, že se Nečesaného ohánění basebalovou pálkou kterou se strefoval na hlavu kadeřnice - dostane před Evropský soud.

DWEI ( 18. května 2017 08:14 )

Toto má řešit parlament? To snad není pravda! Synáček je grázl od pohledu a o jeho vině není pochyb.... Tatínkovy peníze ale mají velkou moc Nejlepším řešením by bylo zavřít je oba a bude pokoj

pokrok ( 18. května 2017 07:57 )

Neboj papínek se o to za chvíli -hned jak se to doví- tak jako vždy postará! I deník Blesk je závislý na penězích. Ale nakonec se to může zveřejnit i v jiných denících,- které nejsou v područí rodiny Nečesaných

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud