Nečesaného čeká »další kolo«: Před soud se znovu postaví v září

Autor: ČTK ljš - 
3. července 2017
09:58

Čekají ho prázdniny a pak znovu usedne na lavici obžalovaných! Soud v Hradci Králové začne 6. září znovu projednávat případ Lukáše Nečesaného, který byl pravomocně odsouzený na 13 let vězení za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích. Verdikt ale zrušil Nejvyšší soud (NS). Hlavní líčení u hradeckého soudu je naplánované také na 7., 21. a 22. září

Případem se bude nově zabývat senát Miroslava Mjartana, krajský soud má ve věci podle NS znovu provést celé dokazování. Senát NS s předsedou Janem Bláhou uvedl, že hradecký soud v této věci selektivně hodnotil důkazy, přehlížel vážné pochybnosti a nerespektoval dřívější pokyny. „Dosud provedeným dokazováním nebyl opatřen takový důkaz, který by svým obsahem obviněného jednoznačně usvědčoval a zároveň se nedal zpochybnit z hlediska zásad spravedlivého procesu,“ uvedl NS. 

Útok v hořickém kadeřnictví se stal v únoru 2013. Pachatel kadeřnici nejméně šestkrát udeřil do hlavy polenem a ukradl jí několik tisíc korun. Vážně poraněné ženě zachránili život lékaři. Nečesaný podíl na útoku odmítl. Pouze přiznal, že v kadeřnictví byl – prý se chtěl nechat ostříhat, kadeřnice ale už zavírala, a proto odešel.

Původní senát hradeckého soudu s předsedou Jiřím Vackem Nečesaného poslal v lednu 2014 na 16 let do vězení, Vrchní soud v Praze rozhodnutí zrušil. Vacek napodruhé znovu uložil šestnáctiletý trest, vrchní soud pak verdikt o tři roky zmírnil. NS v květnu 2015 rozsudky zrušil a propustil Nečesaného z vězení. Krajský soud Nečesaného loni v dubnu znovu uznal vinným a uložil mu 13 let vězení, odvolací soud pak rozsudek potvrdil. Následovalo úspěšné dovolání, už loni v prosinci NS Nečesanému trest opět přerušil.

VIDEO: Poslechněte si vyjádření manželů Nečesaných poté, co soud vynesl další odsuzující rozsudek.

Video Manželé Nečesaní o rozsudku - David Malík, Lucie Šulcová

dynicka ( 6. listopadu 2017 09:21 )

Proč šel p.Nečesaný k holiči,když jeho babička je holička.Když byl ukázan hned poprvé,tak byl ostříhán úplně nakrátko,tak proč by šel k holiči?No ostříhat se určitě ne.

pokrok ( 4. července 2017 10:41 )

Karle, Ještě jsi zapomněl na dvojnásobného vraha Kramného, na jehož propuštění nám skupina Šalamounů - kteří ze soudců brzy udělají nezaměstnané už " pracuje" , a kteří co nevidět,- naší spravedlnost vezmou sami do rukou !

pokrok ( 4. července 2017 10:32 )

Uvidíme, zda další kolo se bude odehrávat jako ty předchozí, kdy hlavním důkazem Nečesaného "nevinny" byly známosti politiků, kdy min. spravedlnost Helena Válková šla k vůli své známé z ANO Pastuchové orodovat ohledně Nečesaného za předsedou NS Janem Bláhou. Zde vidíme,že vlivné známosti otce Nečesaného s politickými špičkami a "čistě" nabyté miliony - dokázaly ovlivnit soudce Jana Bláhu. A pokud soud nebude brát v potaz výpověď samotné napadené kadeřnice která v posledním "zákazníkovi" po svém uzdravení se poznala pachatele, a kdy po něm tam logicky nikdo kdy už zavírala by vstoupit ani nemohl, protože kdyby té paní nic neudělal jak řekl policii , tak ta paní - by za ním hned zavřela a v klidu odešla !!! Nehledě na jeho pachové stopy které byly na vypínači a na její kabelce. A že by se ve stejnou dobu jako Nečesaný tam objevil další študáček gympláček - uživatel drog a z hlavy kadeřnice - si udělal sportovní míček? To sotva - protože to by na něj Nečesaný musel ve dveřích narazit! A Že si basebaloviou pálku spletla kadeřnice s rozpůleným březovým polenem je zřejmé, a to už z toho důvodu - že NIKDE SE z polena NENAŠLY ÚLOMKY ! A to ani na hlavě poškozené! A študáček Nečesaný byl přece i sporťáček. Nebo ne? OTÁZKA : Proč šel Nečesaný ke kadeřnici těsně před zavřením, když dobře ZNAL její PRACOVNÍ DOBU a proč tam šel - když jeho babička je sama holička a jak víme, tak ta stříhat umí ? Pokud další kolo nebude zase "cinknuté " penězi Nečesaných,- pak novému soudci musí být ze všech skutečností jasné,- že Nečesaný se v žádném případě, kdy kadeřnice už zavírala - nešel stříhat! A kadeřnice, ta oproti Nečesaným nemá důvod si vymýšlet a lhát.Každý komu hrozí vysoký trest odnětí svobody, ten vždycky bude tvrdit - jsem nevinný. A co ještě můžeme od Nečesaného očekávat ? Možná to, že se jim brzy rozroste rodina, což mu umožnil soudce Jan Bláha. Zvítězí spravedlnost - či známosti a peníze rodiny Nečesaných ?

aIIahakbar ( 3. července 2017 11:31 )

NAZOR-LIDU

aIIahakbar ( 3. července 2017 11:01 )

Jděte s tou zamr.danou rodinkou už do haj.zlu!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud