Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Polojasno, bouřka 23°C

Pohřeb malé Elišky: Máma, která svalovala smrt na očkování, nepřišla

Autor: Hynek Zdeněk - 
10. listopadu 2016
19:34

Naposledy se rozloučit s malou Eliškou (†1,5) přišly desítky lidí. Jeden z nejdůležitějších smutečních hostů ale chyběl. Na pohřbu nebyla máma holčičky Tereza (17). Tu policie zřejmě vyšetřuje v souvislosti s úmrtím.

Nejbližší rodinu na pohřbu zastupoval otec dívenky Dominik (19), kterého úmrtí dcery viditelně ranilo. Jeho přítelkyně zůstává v péči psychiatrů, po smrti dcerky byla převezena do léčebny.

Eliščina máma na Facebooku nejdříve tvrdila, že za smrt holčičky může očkování. Lidé ve vesnici už dokonce pro rodinu uspořádali sbírku. Všechno je ale jinak. Policisté verzi matky vyloučili a prověřují podezření, že dítě někdo zabil.

„Platí, že toto úmrtí vyšetřujeme jako násilné. Zatím k tomu nemohu poskytnout žádné nové informace,“ vysvětlila mluvčí policie Štěpánka Komárová.

Dojemnou smuteční řeč ve vacenovickém kostele přednesl místní kněz. „Obvykle, když se loučíme se zesnulým, tak prosíme za odpuštění jeho hříchů. Tentokrát je tomu ale jinak. Dítě nemůže mít žádný hřích. Eliška byla tedy nevinná. Věřím, že až nastane čas, tak se s ní opět setkáme,“ řekl římskokatolický farář Viliam Gavula.

Eliška zemřela minulý týden v úterý. „Byla na očkování vakcínou priorix. Dopoledne byla unavená, tak usnula, spala dvě a půl hodiny. Pak se vzbudila a já jí změřila teplotu a dala oběd. Chtěla mlíčko, tak jsem jí ho dala. Otočila se na bříško a nosánkem do duchny, tak jsem ji nechala spát. Pak jsem tam přišla a ona nedýchala. Prý jsem ji našla mrtvou,“ napsala na Facebook Eliščina máma.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání