Dívka se pokusila o sebevraždu kvůli dluhům: Zachránci poděkovala květinou

Autor: haj - 
5. listopadu 2016
20:57

Dostala se do problémů a nevěděla, co dál. Jednou večer spolykala prášky a doufala, že usne a už se neprobudí. Od smrti ji dělilo jen pár okamžiků, ale naštěstí včas dorazila pomoc a dívka dostala druhou šanci na život. Je za ni velmi vděčná, a proto se rozhodla učinit gesto, kterým by za ni svému zachránci poděkovala.

Proč se vlastně mladá žena před dvěma lety pokusila o sebevraždu? Na začátku všeho byl prý rozchod s násilnickým přítelem. Jelikož ji muž zbil, brala konec jejich vztahu spíše jako vysvobození, ovšem na psychice se jí nepěkný zážitek i tak podepsal.

Později navíc přišla o práci a začala mít finanční potíže. „Sáhla jsem po nepříliš výhodné půjčce, kterou jsem později začala splácet druhou půjčkou a objevila se klasická známá dluhová past,“ líčí dívka, kterou web Krimi-Plzeň.cz označuje z důvodu ochrany totožnosti jen jako Lucii.

Nestíhala jsem platit účty, takže nejprve vypnuli plyn, pak i elektřinu, a tak jsem trávila noci sama s kočkou v setmělém bytě u svíčky,“ vypráví dál Lucka. Samota a nedostatek světla byly další faktory, které na ni negativně působily. Se svým trápením se navíc nikomu nesvěřila, naopak se přátelům začala vyhýbat, aby na ní nic nepoznali. Styděla se, že selhala.

„Brzy se začaly objevovat myšlenky, že se mi tenhle život prostě nepovedl a bylo by nejlepší to zabalit a odejít navždy. Momentálně nebylo v životě nic, co by mi dělalo radost, tak jsem jeden večer u svíčky pečlivě vyloupala několik platíček léků, seděla jsem, polykala prášky a psala všem blízkým dopisy na rozloučenou. Pomalu přicházel spánek a pak hluboká tma,“ popsala Lucie osudnou noc, kdy spolykala tolik prášků, že by to zabilo hned několik lidí najednou.

Vzkazy přátelům na Facebooku, které měly být jejím rozloučením se světem, ji ale nakonec zachránily. Mezi jejími kamarády byl totiž i jeden bývalý strážník městské policie, který okamžitě zburcoval někdejší kolegy a Policii ČR. Společně s praporčíkem Milanem Krchem z obvodního oddělení policie Bory dorazili do Lucčina bytu a vyrazili dveře.

Žena tam bezvládně ležela a nejevila známky života, ale strážci zákona to nevzdali a začali ji oživovat. Nepřímá srdeční masáž a dýchání z úst do úst ji přivedly zpět na tento svět. Lucie se znovu nadechla. „První jsem viděla prudké oslňující světlo policejní baterky, slyšela řev a byla mi strašná zima. Pak jsem si uvědomila, že na mě můj kamarád a policista, kterého jsem neznala, křičí, abych nespala a polévají mi obličej vodou.“

„ Potřeba spát byla strašně silná, ale díky bohu mě nenechali, pak přiběhli záchranáři v červených bundách s nosítky a odvezli mě do nemocnice, kde mě čekalo vypumpování žaludku a dva týdny na psychiatrii,“ říká dnes už s klidem Lucie s tím, že čtrnáct dní v léčebně jí otevřelo oči. „Když jsem vyšla po čtrnácti dnech z nemocnice, bylo vše jiné, jinak jsem vnímala oblohu, trávu, vzduch, který jsem mohla dýchat, a samozřejmě lidi kolem sebe.“

Přátelé jí prý posléze pomohli najít novou práci a půjčili jí i peníze. Z platu už všechno dávno splatila. „Dnes už žiji v pohodě, hloupé myšlenky na konec života jsou dávno pryč a já jsem strašně moc ráda, že vše dopadlo takhle,“ dodala spokojeně Lucka, které to nedávno nedalo. Rozhodla se jednoho ze svých strážných andělů vyhledat.

Policistovi Milanu Krchovi pak přišla osobně poděkovat a přinesla mu květinu, kterou prý sama vypěstovala. „Podílel jsem se již na záchraně několika osob, které se rozhodly se životem skoncovat a Lucka je zatím první, kdo mě poté vyhledal,“ svěřil se Milan pro Krimi-Plzeň.cz a doplnil: „Určitě je to pro mne velkou motivací k mé práci, ve které za prioritu považuji pomáhat lidem v nouzi.“

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud