O rodiče přišli při nehodě u Horažďovic: 4 sirotci dostanou hospodyni i peníze

Autor: dce - 
17. srpna 2016
12:58

Na konci července zemřeli při nehodě u Velkého Boru dva dospělí, do kterých narazil cizí vůz. Byli to rodiče čtyř dětí, ze kterých jsou nyní sirotci. Město, kde žijí, se rozhodlo dětem pomoci. Kromě peněžitého příspěvku jim najmou i hospodyni na výpomoc. A dojde i na finanční sbírku.

Vladimíra (†43) a Luboš (†42) zemřeli 31. července u Velkého Boru. Vraceli se z Rohanova na Šumavě, kam odváželi nejmladšího syna Sebastiana (11) na fotbalové soustředění. Jenže po cestě jejich vůz doslova smetlo BMW. Ani jeden z rodičů nepřežil, dcera Natálka (2), která s nimi jela v autě, byla těžce zraněná.

Po Vladimíře a Lubošovi zůstali na světě čtyři děti, dva dospělí chlapci a Sebastian s Natálkou. Jsou bez rodičů a bez prostředků. Pomoci jim chce celý Kařez, kde žijí. Obec sirotky podle serveru iDnes.cz podpoří částkou sto tisíc korun.

Vědí ovšem, že peníze nejsou všechno. „Od září vytvoříme pracovní místo hospodyně - pečovatelky. Sourozenci budou potřebovat pomoc s péčí o domácnost i o dvouletou sestru,“ uvedl starosta obce Václav Krofta.

Peníze budou moci děti použít podle vlastního uvážení. Dá se ale očekávat, že velká část půjde i na rekonvalescenci malé Natálky, která byla koncem minulého týdne propuštěna z nemocnice. V budoucnu ji patrně čekají ještě nějaké operace, měla totiž po nehodě rozdrcený obličej. Oproti tomu dvojice z auta, které nehodu údajně zavinilo, neutrpěla žádná zranění.

Děti se podle starosty s tragédií perou statečně. „Jejich smutek je obrovský,“ dodal Krofta.

kecal ( 30. května 2017 12:16 )

Tu hospodyni by měla dělat č.ubka co je nabourala ! ! ! !

majka-ot ( 17. srpna 2016 19:23 )

Jardo, Ty jsi ale "vopravdu" vozembouch!!! Peníze těm dětem mohou závidět jen takoví ubožáci, jako jsi Ty

oxygene.p ( 17. srpna 2016 17:54 )

Na tohle spousta Čechů přispěje rádo , já taky. Ale chci mít záruku , že ty peníze a další věci půjdou přímo jim. Nechci , aby to šlo přes nějakou neziskovku nebo nedej bože přes něco , co řídí ministryně Marxová. To by se potom všechno odvezlo do Milovic jedné nejmenované rodině. Těm dacanům bych nedal ani korunu.

jardavozembouch ( 17. srpna 2016 15:15 )

jak znam cechy (ne vsichni samosebou), tak tem detem budou penize zavidet. jsem zvedav, zda-li zjisti, kdo sedel za volantem. dle meho nazoru dle otisku prstu na venci volantu a hadrapace by se melo celkem spolehlive zjistit, kdo je vinikem. a vinik by se mel podilet i na zabezpeceni tech sirotku.

rentierskej ( 17. srpna 2016 14:20 )

ten, kdo nehodu zavinil - může být nemajetný, resp. "neschopný" se o děti postarat. navíc než soud vůbec rozhodne, může trvat i rok či déle; ovšem děti potřebují pomoc OKAMŽITOU. že pomůže stát, resp. obec, je chválihodné (a snad i pochopitelné).

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud