Tragická nehoda u Horažďovic: Rodiče změnili plány na poslední chvíli. Zůstali po nich čtyři sirotci

Autor: Zbyněk Schnapka - 
3. srpna 2016
05:00

Třem klukům a holčičce se v neděli večer obrátil život naruby. Jejich máma (†43) a táta (†42) zemřeli při nehodě, když do jejich auta nabourala řidička (26) s BMW. Holčička (2) leží zraněná v nemocnici, chlapci za ní jezdí. Zůstali 4 sirotci.

Tragédie se odehrála na silnici mezi Velkým Borem a Defurovými Lažany na Klatovsku. Ukrajinská řidička (26) vozu BMW dostala smyk a v protisměru sestřelila Peugeot 406.

Ukrajince i jejímu spolujezdci se nic nestalo, v druhém autě ale zemřeli manželé a jejich dcerku Natálku (2) přepravil vrtulník v kritickém stavu do nemocnice v Plzni.

Doma v Kařezu na Rokycansku zůstali tři synové (12, 19, 21). Vesnicí tragédie hluboce otřásla. „Táta vezl Nicolase (12) na tábor na Šumavu. Máma a Natálka vůbec v autě neměly být. Rozhodly se s nimi jet až na poslední chvíli,“ říká smutně místní žena.

Před domem mrtvých rodičů jsou na chodníku zapálené svíčky a lidé chodí bratrům nabízet pomoc. „Když budete cokoliv potřebovat, třeba uvařit, hned mi dej vědět,“ pláče jedna ze sousedek. 

Pro bratry je teď ale nejdůležitější, aby byla Natálka v pořádku. „Byli jsme za ní v nemocnici. Má těžce poraněnou hlavičku. Věříme, že se z toho dostane,“ doufá prostřední z bratrů Zdeněk (19).

„Natálka byla vymodlené dítě. Měli doma už tři kluky, ale maminka si přála ještě holčičku. Ta na ni byla hodně fixovaná a nehnuly se od sebe na krok,“ dodává další z místních žen. Celá vesnice teď na Natálku myslí a věří, že vše dobře dopadne a holčička se vrátí z nemocnice domů.

rentierskej ( 4. srpna 2016 20:58 )

tak v běžném životě si to nedovolím; (ale na netu jsem byl mladšími poučen, že tykání je obvyklé); tak jsem se přizpůsobil. no jo, někteří opravdu řeší ptákoviny! a přeji krásné "prázdniny!"

ellenic ( 4. srpna 2016 11:48 )

jastana rentierskej napsal pravdu , jen inteligentní člověk umí jeho slova pochopit. Kde je asi chyba ?

ellenic ( 4. srpna 2016 08:22 )

rentierskej Máš pravdu, tykáme, ale tak nějak v tom spěchu jsem si to neuvědomila. Promiň, už se to nestane . Jednou jsem si dovolila také na diskuzi tykat a jedné dámy s drsným slovníkem se to dotklo, od té doby si raději dávám pozor. Ale my slušní víme, jak jde život .

lobotom ( 4. srpna 2016 00:14 )

Možná nevyjel/a s cílem zabíjet, ale každopádně úmyslně jel/a rychle a nebezpečně, a pokud nezná možné následky, tak nemá mít vůbec v ruce řidičák, nebo v případě nerespektování zákazu má mít ruce v poutech. Mělo by se konečně přestat nahlížet na automobil jako na nedotknutelného a bezmezně uctívaného boha. Kdyby si někdo hrál s nabitou bouchačkou na náměstí plném lidí, tak to by najednou bylo "něco jiného". Tady ale jak někdo jede "jen 85" na "devadesátce", tak se dopouští přímo hrdelního zločinu a psychopatičtí takyřidiči ho div nezlynčují. Přitom i tato rychlost je neobvykle vysoká. Při 90 jedou vpodstatě proti sobě dvě auta 180.

rentierskej ( 3. srpna 2016 19:18 )

ale i zletilé, pokud ještě řádně studují.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud