Spolužák o Čechovi, který se chtěl dát k ISIS: Šikanovaný samotář od počítače

Autor: zb - 
2. srpna 2016
05:00

Když byl malý, Jana (21) podle spolužáka ve škole šikanovali. Mohlo se to projevit? Každopádně ho policie viní z toho, že se chtěl přidat k džihádistům. Blesk mluvil s Martinem (21), který s Janem seděl v jedné lavici a dobře ho zná.

„Byl tichý, stranil se kolektivu. Když děti blbly, držel se stranou, nezapojoval se, a tak se stal terčem posměchu a také i šikany,“ vzpomíná Martin, který byl jeho spolužák od první do třetí třídy na základce v jedné obci na Plzeňsku.

Tehdy tam Jan bydlel s rodiči v bytovce. „Byl a je stále pořád hubený a takový bledý, spíše bílý jako křída. Málo jedl a do školy si nikdy nenosil z domova svačinu,“ říká Martin, který nechápe, jak se jeho bývalý spolužák mohl takhle zradikalizovat.

„Nikdy neměl zájem o nějaké náboženství. Ve škole nebyl žádný génius. Měl trojky a čtyřky. Je ale pravda, že seděl pořád doma a neustále hrál počítačové hry,“ líčí Martin.

Jan s ním do školy chodil až do čtvrté třídy. Od páté chodil jinam. Rodiče se rozvedli a on se s matkou odstěhoval. Zpět do obce se vrátil asi před pěti lety, kdy si pořídili rodinný domek.

„Když jsem ho potkal, pozdravil jsem ho, ale on vůbec neodpověděl. Nevím, jestli si mě nepamatoval nebo se ke mně nechtěl hlásit. Vím, že i teď byl pořád jen doma a jako v dětství i teď seděl u počítače a hrál hry,“ dodává s tím, že pracoval v místní továrně a stejně jako ve škole se s nikým nebavil. Ani s kolegy nezašel na oběd.

Nikdy by ho nenapadlo, že jeho bývalý spolužák může být i nebezpečný. „Běhá mi mráz po zádech, když mě napadne, že jestliže byl už tak zfanatizovaný, mohl třeba něco provést. Ale Honzy je mi i trochu líto,“ dodává Martin.

faggot ( 4. srpna 2016 11:39 )

Lol- ,,vzpomíná Martin, který byl jeho spolužák od první do třetí třídy."... ,,který s Janem seděl v jedné lavici a dobře ho zná." Myslim, ze dal to nema cenu cist demence

nicnezpravda ( 2. srpna 2016 21:29 )

zase ten rozvod..má na to větší vliv než to jaký byl..respektive rozvod ho hodně poznamenal..nakonec Breivik i Kramný byli z rozvedených rodin..

an.manchester ( 2. srpna 2016 10:05 )

 Bude to kluk co zije mimo realny svet- podivin,mozna i blazen..spis patri na PL nez zatykat nekde naheho v noci-meli ho normalne dat pred psychologa nej aspon 2 nezavisli a dle toho dal. Policie uz je nekdy paranoidni- toto neni atentatnik ale hlupak- meli jste ho tam pustit- zivy by se z Chalifatu nevratil..

pomoooc-hori ( 2. srpna 2016 07:51 )

Přesně, bejku

krdasseneda ( 2. srpna 2016 07:35 )

Na klidka s hopsem nemá

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud