Monyová před vraždou napsala o manželovi, že je Zázrak
Ještě nepromluvil, ale stále je hlavním podezřelým z vraždy spisovatelky Simony Monyové (†44). Její manžel Boris (45) leží v brněnské fakultní nemocnici, a policie proto jeho výslech odložila. Podle informací Blesku má muž bodné a řezné rány na zádech a břichu a zraněno má i oko. Muže podezřelého z její vraždy pojmenovala mrtvá spisovatelka v jedné ze svých knih jako Zázrak.
Co přesně se ve středu večer stalo v řadovém domě v Brně-Obřanech, stále není jasné. Rozplést vraždu se zatím nedaří ani kriminalistům. Chybí jim k tomu svědectví hlavního podezřelého – Borise. „Pondělní výslech se nekonal a pravděpodobně k němu nedojde ani tento týden,“ řekla policejní mluvčí Petra Vedrová.
Důvodem, proč policisté výslech odložili, je špatný zdravotní stav podezřelého. „Muž zůstává i nadále v naší nemocnici. Jeho stav je vážný, ale stabilizovaný,“ doplnila mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.
Podezřelý už byl ženatý dříve, ale nefungovalo to
Jak k vážným poraněním muž přišel, policisté stále neví. Původně nevyloučili, že si zranění způsobil sám. Monyová muže, který ji jedenáct let týral a znásilňoval, už nechtěla. Podala žádost o rozvod, zaplatila jeho dluhy a vystěhovala ho z domu. „Vím, že se taky dohadovali o syna,“ potvrdila Zdena P., která se před důležitými vystoupeními starala o spisovatelčinu vizáž.
Simona Monyová přitom před devíti lety označila svého manžela za Zázrak. Redaktora regionální televize tak pojmenovala v knize Konkurz na milence. „Je zadlužený, nespoutaný, neuznává konvence a respektuje pouze pravidla, která si vytvořil sám. A právě to mě k němu přitahuje,“ napsala v knize Monyová. Než si v lednu 2003 spisovatelku vzal, byl už jednou ženatý. Podle jednoho ze známých měli i děti, ale vztah jim nefungoval.
Kdoví jestli nebudeme překvapení až bude její manžel vypovídat. Možná se dozvíme, že útok začala ona a on se "jenom" bránil. V každém případě Monyová nebyla normální. To je zřejmé už z toho, co jsme se tady dočetli. Oba byli psychicky nevyrovnaní a tak dlouho se hledali, až se našli. Kdoví jestli tušili jak ten jejich způsob života skončí. Lituji jejich děti a doufám, že i bez výslechu manžela už policie ví která bije. Děti i rodina určitě ví jak to bylo. Někdo snad ten jejich incident viděl nebo slyšel.