Irena Neffová: Uškrtil ji manžel

Před třemi lety vzbudil pozornost případ Ireny Neffové (+28), dcery známého českého spisovatele Ondřeje Neffa (66). Tu po bouřlivé hádce uškrtil šňůrou od videa její vlastní manžel Robert Neff Novák (40). Trpěl prý záchvaty neovladatelné zuřivosti a měl tendenci Irenu potupně shazovat. Po její smrti vydržel dva týdny předstírat, že svou ženu pohřešuje. Na světe zůstala dcerka Dominika, které je dnes téměř pět let a vychovává ji bratr zavražděné Ireny, fotograf David Neff. Robert si nyní odpykává třináct let za mřížemi.

Zdeněk Mahdal: Pro facky nešel daleko

Týráním si prošla například i herečka Miroslava Součková (46), exmanželka herce Zdeňka Mahdala (51). Dlouhou dobu se prý nemohla ze svého bolestivého vztahu vymanit, protože chtěla za každou cenu udržet rodinu a skomírající manželství. Po několika letechponižování však dospěla k názoru, že to asi nebude života to pravé od Zdeňka odešla.

Iveta Bartošová: U topení si s ní únosce dělal, co chtěl

I tato česká zpěvačka má za sebou romanci, které nese stopy nedoborovolného odevzdání se. V roce 1994 ji prý unesl Roman Tříska, který se vydával za opraváře telefonů s jediným cílem: Ivetu zničit. Bartošovu pak ničil tak, že ji údajně přivázal k topení a "dělal si s ní, co chtěl." „Byl hnusnej a smradlavej. Přivazoval mě k topení. Znásilňoval mě znovu a znovu. Nemohla jsem se ani hýbat,“ svěřila se Iveta v knize Neměla jsem se narodit.

Rihanna: Odpustila násilníkovi

Ze zahraničních celebrit před časem rozvířil mediální vody případ zpívající exotické krasavice Rihanny (23), kterou těsně před udílením cen Grammy v roce 2009 zmlátil její přítel, zpěvák Chris Brown (21). Byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu, šesti měsícům veřejně prospěšných prací a k ročnímu kurzu proti domácímu násilí. Rihanna na něj nicméně nezanevřela a doposud si s ním prý vyměňuje erotické sms zprávy.

Penn, Sheen, Gibson: Rváči z Hollywoodu

Mezi další prominentní násilníky se řadí například herec a hollywoodský bouřlivák Charlie Sheen, který nejde nikdy pro ránu daleko. Následuje ho „nezvladatelný“ a dominantní herec Sean Penn, který kdysi neváhal uhodit exmanželku Madonnu před skupinkou přihlížejících fotografů. V našem výčtu nesmí chybět ani režisér a herec Mel Gibson, který byl několikrát soudně stíhán za domácí násilí.

Fotogalerie
9 fotografií