Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Covid, nebo nachlazení? Omikronu předchází chrapot a noční pocení, v ČR řádí i jiné viry

Autor: K. Beránková, ryc - 
20. února 2022
05:00

Něco na vás leze? Jak poznat, zda se o vás pokouší covid, nebo jen obyčejná viróza? Vědci dali dohromady několik příznaků, které doprovázejí právě omikron.

Masivní vlně nové varianty koronaviru čelí Česko už od počátku tohoto roku. Protože má omikron obvykle mírnější projevy než předchozí delta, je také těžší ho odlišit od jiných viróz. Stále však platí, že pro rizikové skupiny obyvatel může být smrtící.

Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) v tuzemsku aktuálně cirkulují i adenoviry, rinoviry a běžné sezonní koronaviry. Je jich ale podstatně méně než případů omikronu.

Nelze hovořit o dominanci žádného z respiračních virů s výjimkou SARS-CoV-2,“ uvádí SZÚ. Čistě statisticky je tak velká pravděpodobnost, že jakékoliv nachlazení, které se o vás pokouší, je právě omikron. I když ho doprovází jen běžné obtíže jako rýma, bolest hlavy či krku.

Covidové prsty

Existují i příznaky, které vám dají téměř jistotu. „Někteří pacienti ještě před propuknutím příznaků zažívají silné noční pocení. A to takové, že se musí kompletně převléknout,“ uvedl britský lékař Amir Khan. U 38 % nemocných pak byl prvním projevem omikronu chrapot. O nákazu koronavirem se také velmi pravděpodobně jedná, pokud příznaky zánětu dýchacích cest doprovodí i nevolnost nebo třeba průjem.

Někteří nakažení si stěžují na bolest spodních zad. Dalším signálem, že nemáte jen obyčejné nachlazení, jsou kožní projevy. Typické jsou tzv. covidové prsty, kdy špičky prstů zčervenají a otečou kvůli poškození drobných cév. Tento problém postihuje zejména mladé lidi.

Někdy se na těle také vyskytne vyrážka připomínající kopřivku při alergii. Objevit se může i „pálení“ či bolest kůže bez zjevného poškození. Naopak téměř vymizela ztráta čichu, kterou nyní trpí jen asi 10 % všech nemocných.

Přibývá nemocných dětí

Masivní šíření omikronu znamená i více dětí ve vážném stavu v nemocnicích. Od počátku letošního roku do pátého února jich bylo s koronavirem hospitalizováno 705. Loni ve stejné době to přitom bylo jen 251 dětí. Na vině je nejen extrémní virová nálož mezi námi, ale i záněty průdušek, které omikron vyvolává. Rostou navíc i počty dětí, u nichž se po nákaze projeví nebezpečný postcovidový syndrom PIMS. Ty se ale do statistik covid pozitivních nedostanou, neboť problémy se objevují i měsíc po překonání nemoci.

Falešně negativní testy

U očkovaných a lidí, kteří covid dříve prodělali, často vychází i po propuknutí symptomů antigenní testy jako falešně negativní. Tělo totiž na virus reaguje rychleji. Je třeba to brát v úvahu a otestovat se i po pěti dnech od začátku obtíží.

Nebezpečnější varianta na vzestupu?

BA.2 je nakažlivější a obchází protilátky

Hrozba na obzoru? Varianta BA.2 je podle japonských vědců až 1,4krát nakažlivější než původní omikron. A navíc je agresivnější a neochrání nás ani protilátky. Brzy poté, co se začal šířit omikron, vědci označovaný jako BA.1, se od něj oddělila další varianta – BA.2. Ta už nyní převládla na severu Evropy. Japonští výzkumníci z univerzity v Kóbe nakazili novou variantou laboratorní křečky. A výsledky nejsou příliš povzbudivé.

Virus se šířil rychleji než prvotní omikron a také se rychleji množil na sliznici dýchacích cest. Před propuknutím nemoci nechrání ani vakcína, ani předchozí prodělání covidu. A to ani varianty omikron. „Experimenty s použitím křečků také ukazují, že BA.2 je více patogenní než BA.1,“ uvádí japonští výzkumníci. Přesto se zatím zdá, že smrtnosti delty nedosáhne.

Video  Konec covidu v Česku: Konvalinkův optimistický scénář o letošním podzimu a účinných lécích  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

alnair ( 20. února 2022 16:57 )

hotovosti a jednou světovládou s jednou světovou bankou a jedinou virtuální měnou, každý bude plně ovladatelný. Disidenti budou odříznuti od finančních prostředků.

Vrcholní politici slouží globalistům: Koronavirová opatření – covid pasy – jako metoda pro zaznamenávání pohybových, kontaktních a spotřebních informací, jsou pouze předzvěstí. V brzké době si také všichni projdeme klimatickým lockdownem. Lidé budou také tolerovat „energetickou transformaci“ s neustálými výpadky proudu a následnými sociálními otřesy.Následovat bude zavedení „nepodmíněného základního příjmu“ pro spotřební účely. Vyvlastnění je jeden z hlavních cílů globalistů. Pokud nemáte nic, nemáte prakticky co ztratit.

alnair ( 20. února 2022 16:56 )

Mnohé z toho, co se poslední dva roky děje, bylo ještě nedávno nazýváno „konspirační teorií“. Pokud se však podíváme na konání politiků, kteří jsou v drtivé většině jen poslušnými loutkami globalistů, pak je všechno jasné. Vlády, které poslední dva roky záměrně ničily ekonomiky vlastních zemí, konaly podle instrukcí jejich loutkovodičů. Vše bylo natolik geniálně naplánováno, že drtivá většina lidí skutečně uvěřila, že tyto vlády konají vše pro dobro občanů. Ostatně, na všem pracovaly i týmy psychologů.
Agenda 2030 OSN, k jejímuž plnění se zavázaly všechny loutkové vlády, je jakousi osnovou, podle níž musí jednat. V rámci EU je to pak právě Brusel, kdo dohlíží na plnění Agendy 2030 ve všech oddaných protektorátech. Kdo to vše za poslední dva roky nepochopil, bude o to víc šokován a bude možná s hrůzou sledovat další kroky globalistů. Už několik let před tzv. „plandemií“ mnozí z nás věděli, že globalisté plánují nejhorší krizi všech dob, ale zřejmě nikdo netušil, jakým způsobem ji hodlají vyvolat. Každý, kdo si myslí, že toto je konec, se mýlí. Stále mají ještě spoustu nástrojů k dalšímu utahování šroubů a ovládání lidí. Vždyť i nyní zaváděný pandemický zákon zavádí všechny loutkové vlády (pod různými názvy, ovšem s totožným účelem ovládání lidí) aby mohl navázat na ten globální a zkorumpované loutky musí poslouchat. Jde většinou o bezpáteřní jedince, jimž je úplně jedno, že je spousta lidí nenávidí. Říkají tomu „čtvrtá průmyslová revoluce“: Fúze člověka a stroje, jak WEF inzeruje na své domovské stránce, má za cíl sjednotit všechna technická zařízení v lidském těle.

Xiao Liu, členka Centra WEF pro čtvrtou průmyslovou revoluci, napsala v červnu 2020: „Vstupujeme do éry ‚internetu těl‘: shromažďujeme data o našem těle prostřednictvím řady zařízení, která lze implantovat, spolknout nebo nosit.“ To zajistí totální dohled nad každým jedincem, ovšem opět to bude prezentováno tak, že jde o něco, co vám má usnadnit život. Počítá se samozřejmě s úplným ukončením hotovos

Uživatel_5544351 ( 20. února 2022 13:59 )

Zase straší, nic jiného 🤮🤮🤮

marjanka ( 20. února 2022 08:16 )

Už s tím covidem,omikronem nebo jak se to vlastně jmenuje dejte konečně pokoj!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa