Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Prodávaly falešné certifikáty, miliony skryly do tašek. Podvodnice odhalila policie

Autor: sova - 
30. ledna 2022
18:01

Majitelka dětské zdravotnické kliniky v New Yorku čelí spolu se svou zdravotní sestrou obvinění, že vydávaly falešné očkovací průkazy sloužící jako doklad o vakcinaci proti covidu-19. Detektivové vyšetřují také jejího muže, který pracuje u newyorské policie a některé důkazy naznačují, že by do podvodu mohl být také zapojen. Skupina si měla svým jednáním přijít na závratnou částku v řádech několika desítek milionů korun. Informovala o tom americká zpravodajská stanice CBS.

Praktická dětská zdravotní sestra z newyorského Long Islandu a její zaměstnankyně jsou obviněny z toho, že prodejem falešných očkovacích průkazů vydělaly 1,5 milionu dolarů (téměř 33 milionů korun), a její manžel, policista newyorské policie, údajně čelí internímu vyšetřování kvůli svému možnému zapojení.

Ženy jsou Julie DeVuonová (49), která vlastní kliniku Wild Child Pediatrics Healthcare na Long Islandu, a její zaměstnankyně Marissa Urrarová (44) – rovněž praktická sestra. Detektivové v utajení měli falešné očkovací certifikáty získat „při jedné nebo více příležitostech“.

DeVuono si údajně účtovala 220 dolarů (4 800 korun) za certifikát pro dospělého a 85 dolarů (1 800 korun) za dětský průkaz. Následně zadala zfalšované informace do newyorského státního informačního systému o očkování – podle stanice CBS údajně vydělala 1,5 milionu dolarů za pouhé tři měsíce.

Přestože státní úřady do ordinace posílaly očkovací látku a injekční stříkačky, pacienti tak vakcínu nikdy nedostali.

Hotovost v taškách na policejní helmu

Když policie prohledala dům DeVuonových v Amityville na Long Islandu, našla 900 000 dolarů (přes 19 700 000 korun) v hotovosti, z nichž část se nacházela v taškách na helmu s logem newyorské policie, uvedly zdroje listu New York Daily News. To přitáhlo podezření vyšetřovatelů k jejímu manželovi Derinovi, policistovi z brooklynského 60. okrsku.

Derin je nyní údajně podroben internímu vyšetřování, které má zjistit, zda se podílel na podvodném podnikání své ženy. V roce 2020 Derin přišel o pět dní dovolené poté, co byl obviněn z toho, že v roce 2017 – kdy byl součástí letecké jednotky newyorské policie – vytvořil letounem dráhu letu ve tvaru penisu.

Jako zdravotní sestry by tyto dvě osoby měly pochopit důležitost legálních očkovacích průkazů, protože všichni společně pracujeme na ochraně veřejného zdraví,“ uvedl v prohlášení policejní komisař okresu Suffolk County Rodney K. Harrison.

Advokát Urrarové označil svou klientku za „respektovanou praktickou sestru s licencí“ a uvedl, že ve výslecích vyšetřování, které přednesl prokurátor, byly „nedostatky“.

dynaty ( 1. února 2022 05:05 )

zaschla_spermie- tak znovu NEZAPOMNĚLA, ale kdybych měla vypisovat všechny, strávím tu snad týden, ale proč nezmiňujete všechny, proč jenom Babiše? U ostatních to nevadí, ale u Babiše ano? divné myšlení, nebo je to záměr?

alzbeta59 ( 31. ledna 2022 23:57 )

a v kazdem bode mate bohuzel pravdu

zaschla_spermie ( 31. ledna 2022 22:23 )

A co dotace na Babišovu řepku?
Mynářovy zlodějiny?
To je tak kříšťálově čistý, že ani křišťál křííšťálovější být nemůže...

dynaty ( 31. ledna 2022 20:05 )

nezapomněla, to se tu zmiňuje snad v každé diskuzi já jen že není jediný, tak proč ti vadí právě on a ne i ti druzí? Máš dvojí metr?

bullshit ( 31. ledna 2022 19:37 )

Zapomněl jsi na dotace velkopodnikateli a Čapí hnízdo...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud