Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Oblačno, sněžení -3°C

Žili spolu 44 let, zemřeli jen dva dny po sobě. Neočkovaní manželé podlehli covidu

Autor: tsv - 
7. ledna 2022
11:23

Neočkovaný pár z americké Arizony podlehl covidu po 44 letech šťastného manželství. Muž zemřel dva dny po smrti své manželky, kterou naposledy viděl přes videohovor jen několik hodin před jejím odchodem. Pár za sebou zanechal tři děti, které nyní doufají, že rodinná tragédie donutí veřejnost k očkování.

Bob a Sue Walkerovi měli oba dlouhodobé zdravotní problémy. Bob se potýkal s onemocněním ledvin a cukrovkou, kvůli které musel podstoupit amputaci nohy, a Sue trpěla chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN). Když začala tedy chvilku před Díkůvzdáním vykazovat první příznaky nákazy, připisovala je svému zdravotnímu stavu.

Kvůli problémům s dýcháním se rozhodla jít na kontrolu do nemocnice, kde ji lékaři preventivně otestovali na koronavirus. Výsledek se vrátil pozitivní, a jakmile se o něm dozvěděl Bob, rozhodl se pro domácí samotest. Odpověď byla jasná, nakažení byli oba. Bobův zdravotní stav se začal brzy na to zhoršovat a narozdíl od Sue, která bojovala s o stupeň mírnějšími symptomy, skončil na jednotce intenzivní péče.

Lékaři museli Boba kvůli dýchacím potížím připojit na ventilátor, ležel jen o několik pater níž než jeho manželka. Aby se mohli vidět alespoň na dálku, jejich tři děti – Jonathan (42) a dvojčata Stephanie a Charissa (40) – je propojili skrze videohovor. Podle Jonathana matku pohled na jejího manžela šokoval. „Dost ji to probudilo a řekla mu: ‚Příteli, musíš se uzdravit. Musíme domů na Vánoce,‘“ vzpomínal syn během rozhovoru s novináři. „Myslím si, že v ten moment to mámě zlomilo srdce.“

Sue zemřela o pouhý den později 30. listopadu, její zdravotní stav se přitom výrazně zlepšoval. Mohla se procházet po pokoji, a dokonce si říkala o dovážku z oblíbeného fast food řetězce. Bob podlehl covidu o dva dny později. „Táta mámu obdivoval. Nebyl by schopný žít bez ní,“ řekla pro místní zpravodajskou stanici Stephanie.

„Byli vážně opravdový pár. Nic nevstupovalo mezi ně. A covid si je bohužel vzal 46 hodin po sobě,“ pokračovala. „Naši rodiče se milovali. O tom nebylo pochyb,“ navázal Jonathan. „Opravdu dodrželi manželský slib ‚dokud nás smrt nerozdělí.‘“

Vždycky tu byl pro nás

Bob byl podle serveru DailyMail zručný všeuměl a svým dětem často pomáhal s opravami a údržbou aut. „Byl náš hrdina. Byl to on, komu jsme vždycky volali s píchlou pneumatikou, nebo když jsme potřebovali vyměnit olej. A vždycky tam byl pro nás,“ vzpomínala Stephanie.

Sourozenci nyní urgují lidi ve svém okolí, aby se očkování proti koronaviru nebránili. „Covid je opravdový a nevybírá si,“ varovala Charissa. „Ztratit jednoho rodiče je příšerné, ale ztratit oba rodiče během chvilky je nepředstavitelné. Může vám to vzít život, když to nejméně čekáte. Nás ani nenapadlo, že to naše rodiče zabije.“

Popel milovaných členů rodiny se dostal do rukou sourozenců jen chvilku před Vánoci. Sue pro všechny své děti a vnoučata na svátky připravovala malé krabičky, které chtěla rozvěsit po stromečku. Plánovala do nich vložit peníze a malé překvapení. „Moc se na to těšila,“ dodala Stephanie. „Všichni jsme si měli vybrat krabičku a cokoli bychom v ní našli, bychom dostali.“

Arizona nyní hlásí 70 tisíc nakažených. Dosud ve státě zemřelo více než 23 tisíc pacientů s covidem. oblast se tak řadí na páté místo v řebříčku nejhůře zasažených států federace. Dosud se zde nechalo naočkovat 60 procent lidí.

Video  Viděl jsem umírat seniory, které od očkování odradily jejich děti, říká primář Straka  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

3dots ( 8. ledna 2022 13:43 )

V Blesku už musí být dost zoufalí, když sem denně cpou srdceryvné historky z opačného konce světa. Z domova žádný "bu bu bu příběh" nenašli??

krapotkin ( 7. ledna 2022 18:11 )

Moji rodiče žili spolu 50 let, než je postupně povraždili mastičkáři s ruskými jmény v nemocnici v Mostě.

beruna ( 7. ledna 2022 16:59 )

Lidi trpící cukrovkou nebo vážným onemocněním plic jdou smrti hodně naproti, když se nenechají očkovat, zvlášť když jim táhne už na 70 let.

russoo ( 7. ledna 2022 14:13 )

"Podle Jonathana matku pohled na jejího manžela šokoval. „Dost ji to probudilo a řekla mu: ‚Příteli, musíš se uzdravit. Musíme domů na Vánoce,‘“ vzpomínal syn během rozhovoru ". ... Tak jestli po 44 letech manželstvi je pro ní manžel " jen" přítel tak to může být chlap rád, že to já za sebou a má od ní pokoj.

lahny ( 7. ledna 2022 12:03 )

Nechci schazovat tento článek o očkování proti covidu, ale pokud jsou manželé na sebe x let zvyklí, tak po smrti jednoho ten druhý má takový zármutek, že zemře ihned po něm.
Toto se stalo i za komunistů v naší vesnici (a tenkrát žádný covid nebyl).Zemřela manželka a za dva dny zemřel manžel, ale žalem.Byli spolu 55 let a jak říkaly jejich děti, otec si nedokázal představit, že bude bez ní a neustále mluvil o tom, že chce jít za ní.
Nakonec měli pohřeb oba dva do jednoho hrobu.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud