Úterý 18. ledna 2022
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno 3°C

Merkelová po rekordním počtu případů: Omezte kontakty. Zavřou v Německu i podniky?

Autor: ČTK - 
26. listopadu 2021
17:12

Německá kancléřka Angela Merkelová kvůli rychlému šíření koronaviru v zemi vyzývá k omezení kontaktů. Na dnešní tiskové konferenci to prohlásil její mluvčí Steffen Seibert. Saský premiér Michael Kretschmer se mezitím vyslovil pro rychlé uspořádání konference premiérů německých spolkových zemí s kancléřkou o dalších karanténních opatřeních.

„Kancléřka považuje nynější situaci za skutečně velmi vážnou,“ řekl Seibert. Proto podle něj apeluje na obyvatele, aby co nejvíce omezili setkávání s ostatními. V Německu během uplynulých 24 hodin přibylo 76 414 nově potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejvyšší přírůstek za jediný den od začátku pandemie.

Kvůli dramatické situaci, kdy na řadě míst Německa jsou plně obsazena lůžka na jednotkách intenzivní péče, chce saský premiér Kretschmer co nejdříve uspořádat vrcholnou schůzku spolkových zemí s kancléřkou. Jednání je zatím plánováno na 9. prosince, což je podle Kretschmera pozdě. „Otálení se nám vymstí. Potřebujeme schůzku co nejdříve,“ řekl.

Pro uspíšení schůzky se dnes dopoledne na tiskové konferenci vyslovil i německý ministr zdravotnictví Jens Spahn. Podle něj je nutné co nejdříve začít pandemii skutečně brzdit. Kretschmer je přesvědčen, že je nezbytné omezit nejen veřejný, ale také hospodářský život. „A postižené podniky odškodnit,“ řekl.

Video Covid zkázou diabetiků! Za jediný rok jich zemřelo o 9000 víc, říká profesor - Pavlína Horáková, Lukáš Červený

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa