Sobota 29. ledna 2022
Svátek slaví Zdislava, zítra Robin
Oblačno, sněžení 4°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Sasko od pondělí přitvrzuje: Neočkovaní nebudou smět do restaurací ani za kulturou a sportem

Autor: ČTK - 
5. listopadu 2021
18:40

Neočkovaní v Sasku nesmí od pondělí 8. listopadu do interiérů restaurací, hospod, klubů a na velké kulturní a sportovní akce. Dnes to na tiskové konferenci po jednání zemské vlády oznámila saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i zdravotnictví a boj s pandemií nemoci covid-19. Výjimku z nových omezení mají jen děti, mládež a lidé, kteří se ze zdravotních důvodů očkovat nemohou. Nově již v hromadné dopravě nebude možné používat zdravotnické roušky, nezbytný bude respirátor třídy FFP2.

„Situace v Sasku je skutečně dramatická,“ řekla Köppingová na úvod tiskové konference. „Skutečně nepřeháním,“ dodala s tím, že v Sasku za posledních sedm dní připadá na 100 000 obyvatel 385,7 nakažených. Ve třech okresech pak tato sedmidenní incidence přesahuje hodnotu 500. Nejpostiženějším okresem je s incidencí takřka 700 Saské Švýcarsko-Východní Krušnohoří, které hraničí s Českem.

Podle Köppingové je nezbytné karanténní opatření zpřísnit, aby se rychlé šíření infekce zvrátilo. Klíčovým opatřením, které saská vláda jako první v Německu přijala, je plošné omezení vstupu neočkovaným. Do restaurací nebo třeba na fotbal se nově dostanou jen očkovaní a ti, kteří covid-19 prodělali. V Sasku se čtyřmi miliony obyvatel přinejmenším jednu dávku dostalo 59,2 procenta populace, plně imunizovaných jich je 57 procent. Proočkovanost v této spolkové zemi je nejnižší v Německu.

Nové karanténní opatření doporučuje zaměstnavatelům přejít na práci z domova. Pracovníci, kteří jsou v kontaktu se zákazníky, se musí dvakrát týdně testovat. Nově se bude muset testovat i očkovaný personál v pečovatelských domovech. Toto opatření, pro které se Sasko rozhodlo, požaduje pro celé Německo spolkový ministr zdravotnictví Jens Spahn.

I přes rychle se zhoršující epidemickou situaci se Sasko rozhodlo zachovat prezenční výuku a otevřené školky. Při vyučování ale musí děti nosit roušky.

Video Jak je to s léky na Covid? - Videohub

viho ( 5. listopadu 2021 23:34 )

Je vidět, jak to politické řízení koronakrize nefunguje. Virus se nejvíc šíří ve školách, tak zavřeme restaurace... A Česká vláda to okopíruje... Narveme do všech vakcínu a budeme je považovat za bezinfekční aby fungovala ekonomika, ale ti se stanou bezpříznakovými přenašeči... A už pomalu začíná vycházet pravda najevo, že očkovaní budou postupně znamenat větší nebezpečí, protože mnoho z nich nákazu na sobě nepozná, takže budou podléhat přísnějším opatřením... A nový světový řád je tu...

Jirik-ta ( 5. listopadu 2021 19:19 )

no jo no to přejde

Zobrazit celou diskusi
Další videa