Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Polojasno, déšť 26°C

Velká očkovací centra v Česku postupně končí. Kde bude možné získat vakcínu?

Autor: ČTK - 
27. srpna 2021
15:54

V Česku se postupně zavírají velkokapacitní centra, kde se očkovalo proti nemoci covid-19. Zájem o vakcínu se v posledních týdnech snižuje a lidé si pro ni mohou dál přijít do nemocnic nebo k některým praktickým lékařům. Třeba ve Zlínském kraji se také otevírají nová menší očkovací místa v obchodních centrech. Některé kraje pokračují s vysíláním mobilních očkovacích týmů do odlehlých nebo sociálně vyloučených oblastí. 

Vakcínu proti koronaviru mohou nyní lidé v Česku podle informací ministerstva zdravotnictví dostat na více než 300 místech. Zhruba pětina z nich je v Praze, kam za očkováním přijíždí řada lidí z jiných krajů, zejména ze středních Čech. V hlavním městě by měla po prázdninách během září ukončit provoz obě velká očkovací centra v hale O2 universum i v Kongresovém centru na Vyšehradě. Ke konci srpna se přestane očkovat na výstavišti v Brně.

V jižních Čechách tento týden ukončí provoz očkovací centrum v Prachaticích, dál budou fungovat v Českých Budějovicích, Strakonicích a Písku, řekla Hana Brožková z odboru kanceláře hejtmana. „Budějovické očkovací centrum stále funguje, jen je přerušený provoz při výstavě Země živitelka. Další očkovací centra (v kraji) žádný konkrétní termín, kdy provoz ukončí, nemají,“ dodala.

Do nemocnic se přesune očkování také v Ústeckém kraji, tři poslední velkokapacitní očkovací centra v Ústí nad Labem, Mostě a Děčíně ukončí provoz 29. srpna. Na Vysočině zavřel kraj před týdnem velké očkovací centrum v Pelhřimově, do konce srpna skončí v Třebíči a ve Žďáru nad Sázavou. Zůstane tak jediné velkokapacitní očkovací místo v Hruškových Dvorech v Jihlavě.

Končí i možnost nechat si dát vakcínu ve dvou společenských domech v Olomouckém kraji. V Přerově se tam očkuje naposledy dnes, v Prostějově se chystají očkovací centrum ve společenském domě uzavřít v úterý. Ve Zlínském kraji ukončilo činnost velkokapacitní očkovací centrum v polovině srpna v PSG aréně ve Zlíně, ve středu na kroměřížském výstavišti a dnes ve vsetínské sportovní hale. V týdnu se ale otevřela dvě očkovací místa ve zlínských obchodních centrech a jedno ve Vizovicích na Zlínsku.

V Libereckém kraji dnes ukončí provoz velkokapacitní očkovací centrum v městské hale v Jablonci nad Nisou. Už dříve se přestěhovalo očkování proti covidu-19 v České Lípě z Kulturního domu Crystal do nově vybudovaných prostor v areálu nemocnice a v Jilemnici ze sportovní haly do budovy bývalého pivovaru. Podobně v Karlovarském kraji se na konci prázdnin přemístí dvě velkokapacitní očkovací místa. V Chebu se přesune z Kulturního centra Svoboda do kostela sv. Kláry na Františkánském náměstí a v Karlových Varech z KV Areny do prostor Obchodního centra Varyáda.

V Plzeňském kraji už zavřelo očkovací místo v kulturním domě Družba v Klatovech. Plzeňské velkokapacitní centrum má fungovat téměř do konce září a ve stodském kulturním domě se může očkovat ještě déle. Plzeňský kraj patří k těm, kde působí také mobilní očkovací týmy. Objíždějí vzdálená místa, nabízejí vakcínu bez registrace.

Od mobilního týmu se mohou lidé nechat naočkovat také v Moravskoslezském, Olomouckém, Zlínském, Ústeckém nebo Karlovarském kraji. Očkovací kamion zjednaly Pardubický a Královéhradecký kraj.

Alespoň jednu dávku vakcíny proti koronaviru v Česku dosud dostalo víc než 5,7 milionu lidí. Dokončené očkování má podle webu ministerstva zdravotnictví 5,65 milionu lidí. Zástupci vlády na jaře uváděli, že cílem je naočkovat do konce léta 70 procent dospělých.

Jirik-ta ( 27. srpna 2021 19:01 )

no právě, je to smutné a první republiku mají na prvním místě

Stano1963 ( 27. srpna 2021 17:32 )

spoustě firem nahráli velké peníze, jen praktickým lékařům slibovali, nyní jim ten nepořádek chtějí hodit a ještě na ně hodit vinu, že neočkovali potřebné. Na přehazování viny na druhé je Babiš mistr

Jirik-ta ( 27. srpna 2021 16:24 )

nezvládli to vůbec.

Jirik-ta ( 27. srpna 2021 16:23 )

no tak s tím snad skončí i agitka Já očkován nejsem a protilátky jsem nezjišťoval. Ale pokud by ke cov 19 přistupovalo racionálně a seriózně (nedělat z toho šaškárnu) tak bych nechal (dobrovolně)kdo chce zjistit si protilátky. Protilátky bych dal na rovinu očkování, nebo ještě lepší. Všichni jsou obeznámeni s možností očkování, takže kdo chce ať se nechá očkovat (lépe po konzultaci se svým obvodním lékařem) Tato komedie se mi příliš nelíbí. Celé to stojí dost peněz a je to nakonec jen komedie.

Stano1963 ( 27. srpna 2021 16:16 )

distribuce chtěla rozvážet velká množství vakcín, nechtělo se jim objíždět praktické lékaře, díky tomu není naočkována spousta lidí u praktických lékařů mimo větší města. Vláda očkování nezvládla

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud