Pátek 24. září 2021
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Polojasno 20°C

Na ulici jen v trenkách: Lidé chodí venku napůl nazí, po pandemii odhazují zábrany

Autor: ČTK - 
29. července 2021
20:48

Nejen Česko, ale i celý svět zasáhly toto léto tropické teploty. Na mnoha místech padaly teplotní rekordy a lidé svůj čas trávili u vody, pokud to pandemická situace dovolila. Lidé na sebe ve vedrech oblékají co nejméně oblečení, nicméně jak uvedl portál The New York Times, po dlouhých měsících lockdownů a izolace vyrážejí někteří do ulic v oblečení, které ještě donedávna mělo být skryto. Není proto už překvapením, pokud se kolem nás projde žena pouze v šortkách či v krajkové podprsence nebo muž v domácích boxerkách.

Kdo nikdy nezažil tu noční můru, kdy se ocitne na veřejnosti oblečen jen ve spodním prádle (nebo dokonce bez něj)? Terapeuti a snáře mají tendenci tyto sny označovat jako symbolické vyjádření studu nebo potlačování svých pocitů. Ale co když se tito takzvaní odborníci mýlí a tyto sny jsou vlastně podvědomou snahou o osvobození? Shodit rozpaky společně s omezujícím svrchním oblečením a vykročit hrdě v boxerkách s želvičkami nebo krajkové podprsence?

Ostatně právě tohle spousta lidí začala v poslední době dělat, napsal zpravodajský server The New York Times. Po šestnácti měsících hibernace mnozí vycházejí na ulici s ohromujícím stupněm volnosti ve vnímání toho, co všechno ještě projde jako oblečení vhodné k nošení na veřejnosti.

Ještě před deseti lety bylo vzácností zahlédnout někoho na Páté Avenue, ve Square Parku ve Washingtonu, v podzemce nebo třeba na letišti v různém stadiu pokročilého odstrojení. Ale kdokoli se v poslední době vydal na procházku New Yorkem, může potvrdit, že už to dávno neplatí. Jinými slovy řečeno, lidé pobíhají kolem napůl nazí.

Spisovatelka Claudia Summersová si před nedávnem vyřizovala nějaké náležitosti ve čtvrti Midtown Manhattan, když ji nedaleko hlavní meziměstské železniční stanice Moynihan Train Hall minula mladá žena oblečená do bokových džínsů a podprsenky.

„Byla to sportovní podprsenka?“ zeptal se jí jeden z příznivců, když se s tímto zážitkem svěřila na instagramu. „Rozhodně ne!“ odpověděla Summersová.

Lidi těší ukazovat po pandemii své tělo

Ovšem že to nebyl podprsenkový top. Braletky, titěrné podprsenky bez ramínek a háčkované bikinky jsou všude. Stejně jako kraťasy ve stylu Daisy Dukeové proslavené seriálem a filmem Mistři hazardu, které jsou vykrojené tak vysoko, že odhalují půlky. A tyto módní kousky se ani zdaleka neomezují na osoby, které se identifikují zájmenem „ona“.

„Jsem exhibicionista a těší mě ukazovat svoje tělo,“ komentoval svou volbu oblečení 32letý poslíček Kae Cook, když se jednoho nedávného večera procházel v East Village.

Aby se ve spalujícím denním horku ochladil, vyšel na ulici v cyklistických šortkách do poloviny stehen a sportovní podprsence s úzkými ramínky a šňůrkovým zavazováním. „Zvlášť po pandemii lidi těší ukazovat svá těla, a to bez ohledu na to, jaká jsou - a já jsem s tím svým navýsost spokojený,“ dodal.

Zákaz vstupu do letadla

Že ne všichni sdílejí jeho názor, dokazuje případ Deniz Saypinarové, turecké kulturistky a influencerky, která nebyla vpuštěna na palubu letadla společnosti American Airlines na trase z Texasu do Miami. Důvod? Její vypasovaný hnědý top a super krátké kraťasy by mohly „vadit rodinám“ na palubě.

Šestadvacetiletá Saypinarová se okamžitě šla vyplakat na sociální sítě, kde ji sleduje milion příznivců. Vylíčila jim, jak ji zaměstnanci letiště urazili, když tvrdili, že je „skoro nahá“ - což, abychom byli poctiví, opravdu byla, napsal The New York Times.

Společnost American Airlines ve vlastním prohlášení potvrdila, že Deniz Saypinarová nebyla vpuštěna na palubu; rezervace její letenky byla změněna na pozdější let, k němuž nastoupila už ve střízlivějším oblečení. „Jak je uvedeno v přepravních podmínkách, všichni cestující musejí být vhodně oblečeni, osoby v pohoršujícím oděvu nebudou na paluby našich letadel vpuštěny,“ uvedly aerolinky.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa