Úterý 18. ledna 2022
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Kolik lidí ve vaší obci už je očkovaných proti covidu? S novým nástrojem to snadno zjistíte

Autor: ČTK - 
17. července 2021
14:26

Lidé i samosprávy mohou nově ve službě Mobilní rozhlas zjistit, kolik obyvatel se v jejich obci nechalo očkovat proti covidu-19. Informace o 6250 samosprávách se každý den aktualizují a vycházejí z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Služba funguje ve spolupráci s technologickou společností MAMA AI.

Na jaře začal Mobilní rozhlas zveřejňovat informace o vývoji epidemie v jednotlivých obcích. Podle autorů je zájem o data o covidu velký, měsíčně si lidé zobrazí asi čtvrt milionu statistik.

„Zveřejněním dat o proočkovanosti obyvatel dáváme vedení obcí do rukou další důležitý nástroj. Na základě poskytovaných dat mohou samy vyhodnocovat dopady očkovacích kampaní a případně samy pomáhat ve zvyšování proočkovanosti obyvatel,“ uvedl Ondřej Švrček, autor platformy Mobilní rozhlas.

Lidé se nově dozví, jaký podíl obyvatel je v obci očkovaný alespoň první dávkou a také kolik už jich má vakcinaci dokončenou. I nadále služba zveřejňuje počet nových případů v obci, počet nově zjištěných nakažených v rizikové skupině nad 65 let a kolik bylo pozitivních případů za poslední dva týdny. V grafech mohou zájemci sledovat trend v dané obci na dlouhodobé časové ose.

Společnost MAMA AI pomocí umělé inteligence převádí data ÚZIS také do textového komentáře a grafů. Samosprávy, které Mobilní rozhlas využívají, pak mohou tato data rozesílat i svým registrovaným občanům. Služba je pro obce i lidi zdarma.

Video Hrozba „černé mutace“: Profesor Hořejší o variantě covidu, která by nás vrátila na počátek pandemie - Pavlína Horáková

gejsovic ( 26. července 2021 11:59 )

O to jim jde aby se lidi žrali,hnus

gejsovic ( 23. července 2021 09:42 )

Takové skutečnosti zná jenom jejich přívrženec,teď volíš ODSaby sis mohl na hrabat co si nestihl za tvoji činosti,co popisuješ

laskava ( 19. července 2021 11:01 )

Já bych prosila "nepřizpůsobivé neočkované" uvádět jmenovitě, ať se lidi mezi sebou žerou ještě víc! Očkovací kampaň je šílenost, ale tohle už je jen hnus!

tarzanzroduopic ( 19. července 2021 10:03 )

tarzanzroduopic ( 19. července 2021 10:01 )

Mě by jenom zajímalo, jak je možné, že například mé zdravotní záznamy jsou soukromá věc a nemá právo je nikdo nikde zveřejňovat?! Proč by měli figurovat v nějaké veřejně dostupné aplikaci, aby si nějaký Jouda Krejčí, z Horné Ořechové prohlížel kdo je v obci nakažený a nebo zaočkovaný a kdo ne?!

Zobrazit celou diskusi
Další videa