Sobota 19. června 2021
Svátek slaví Leoš, zítra Květa
Polojasno 32°C

Experti odhalili nové symptomy koronaviru: Na tohle si dávejte pozor u indické mutace

Autor: tsv - 
10. června 2021
05:00

Indičtí lékaři identifikovali nové příznaky vážící se na indickou variantu koronaviru Delta. Mezi ty patří gangréna, ztráta sluchu a vážné žaludeční problémy. Doktoři také potvrdili časté průjmy u lidí nakažených nedávno v porovnání s těmi, kteří se infikovali v loňských měsících. Informoval o tom server Mirror.

Na nové symptomy jako jeden z prvních poukázal mumbajský kardiolog Ganesh Manudhane, který u některých pacientů hospitalizovaných s covidem zaznamenal tvorbu malých krevních sraženin vedoucích ke gangréně, tedy odumírání postižené tkáně. Amputací prstů či chodidel prošlo po nákaze koronavirem již několik jeho pacientů, sdělil serveru Bloomberg.

Minulý rok dle jeho slov narazil na pouhé tři nebo čtyři infikované, u kterých nákaza odumírání tkáně způsobila. Nyní se však s těmito případy setkává každý týden. Neléčená gangréna přitom již po 24 hodinách snižuje šanci na přežití o 50 procent.

Podle lékaře virových onemocnění Abdula Ghafura bude chování koronaviru v těle nakaženého čím dál tím hůře předvídatelné. Jako důvod uvedl stále nově vznikající mutace. Poukázal i na to, že u pacientů, kteří se koronavirem nakazili teprve nedávno, se mnohem častěji jako vedlejší symptom nemoci objevují průjmy a trávicí potíže.

Podobné dosud neobvyklé příznaky vázající se k indické mutaci Delta hlásí celkem šest předních indických lékařů. Mezi ně patří bolest žaludku, nevolnost, zvracení, ztráta sluchu a chuti k jídlu i bolesti kloubů. Otorhinolaryngolog Hetal Marfatia ve spojení s mutací zaznamenal i otoky krku a vážné záněty krčních mandlí.

V Indii se doposud koronavirem nakazilo 29 089 069 lidí, v souvislosti s nemocí zemřelo 353 557 z nich. Zatím se úspěšně vyléčilo 27 504 126 nakažených. Indická mutace se rozšířila do více něž 60 zemí světa.

Video Češka žijící v Indii: „Cítím se tu bezpečněji než v Evropě. Agresivita mutací nás ale zaskočila“ - Markéta Volfová, Lukáš Červený

dvorece ( 10. června 2021 13:33 )

Nemyslím, že v tom hraje roli rasa, ale věk - staří lidé berou léky na ředění krve, mladá generace bere steroidy a antikoncepci - někteří i drogy - takže bych zvážila výzkum tímto směrem...

dvorece ( 10. června 2021 13:29 )

Češka žijící v Indii: „Cítím se tu bezpečněji než v Evropě.
---------------------------------
Tak jestli má vyšší životní uroven, denně se sprchuje v teplé vodě a to s mýdlem...protože nebydlí ve slumu, nemusí prodávat v marketu, pak samozřejmě se jí covid může vyhnout - u nás také třeba Šmucler měl plno řečí jak Palacký, ale zabarikádoval se doma, do nemocnice raději nešel pomáhat, co kdyby tam chytil covid a pak se mu dobře kecalo do médií, nikdo tolik toho nenakecal jako on.
Prostě záleží na podmínkách. Franta z Kolbenky nebo Hanka ze špitálu jeho podmínky neměli a tak to třeba i chytli...
Nechápu, co na tom ná.na Češka nechápe....

babylove ( 10. června 2021 12:39 )

Bububu. Žádné rasy neexistují a ani pohlaví a barva pleti . To se na Frantu všechny aktivistky a dobrokakánky pěkně nase...,neboli naštvou.

babylove ( 10. června 2021 12:35 )

A to se nato už v...u!Samozřejmě že Indie má 130x více obyvatel, ne méně. Za....j Mobil.To vedro dneska dělá divy. Pardon.

babylove ( 10. června 2021 12:31 )

Indie má 130x méně obyvatel než ČR. V Indii zemřelo na covid z 10ti milionů 2719 osob. Takže asi 10x méně než v ČR. Toť vše. Takže ať na me nikdo nedělá budliky budliky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa