Neděle 13. června 2021
Svátek slaví Antonín, zítra Roland
Oblačno 19°C

Děti ze školky v Ústí nad Labem poslaly záchranářům nejen obrázky: Parádní děkovné TABLO

Autor: Michal I. Volf - 
10. června 2021
05:00

Nejen obrázky a vzkazy! Děti z mateřské školy v Ústí nad Labem nachystaly v rámci projektu Blesku DĚKUJEME pro zdravotníky i parádní děkovné tablo! A věnovaly ho i hasičům či policistům.

Když Blesk vyhlásil projekt Děkujeme – děti podporují zdravotníky, kluci a holky ze školky ve Vinařské ulici se, stejně jako tisíce dalších dětí po celém Česku, chtěli zapojit. A vzali to ještě víc zeširoka – poděkovali rovnou všem složkám integrovaného záchranného systému za jejich nasazení v boji s covidem. „Děti si moc dobře uvědomují, jak je jejich práce důležitá. Máme tu navíc rodiče z řad lékařů i policistů, kteří nám sami několikrát popisovali těžkosti a náročnost své práce během pandemie,“ přiblížila ředitelka MŠ Vinařská Iva Neuvirthová.

Kdo mohl, pomohl 

S pomocí učitelek vzniklo i stylové tablo, které se vedení školky rozhodlo vystavit ve výloze některého z tamních obchodů. „Byl to nápad mojí dcery Ivy, která u nás také pracuje, abychom letošní tablo pojali jako veliké díky,“ vysvětlila ředitelka. Děti se oblékly do uniforem, které si opatřila školka svépomocí. „Kalhoty pro záchranáře ušila paní školnice, vedoucí stravovny jako dobrovolná hasička nám půjčila hasičské oblečení, zapůjčili jsme si i čepice a želízka od policie,“ popsala přípravy na focení paní ředitelka. Výsledek rozhodně stál za to a dětem udělal velikou radost.

Děti z MŠ Vinařská v Ústí nad Labem věnovaly všem složkám IZS také krásné tablo! Děti z MŠ Vinařská v Ústí nad Labem věnovaly všem složkám IZS také krásné tablo! | M.I.Volf, Karel Kopáč

Dlouho odolávali

Covid zasáhl do provozu MŠ Vinařská se zpožděním. „Dlouho jsme odolávali. Teprve letos v lednu se tu objevil jeden případ, kvůli kterému jsme museli část školky uzavřít. Pak už se nemoc rozšířila i na jiné děti a zaměstnance. Nakonec, když už jsme s karanténou končili a chystali se otevřít, přišlo vládní nařízení o uzavření,“ popsala Iva Neuvirthová. Zároveň ale dodala, že i v době tvrdého lockdownu musela školka částečně fungovat. „Máme tu dost dětí rodičů z IZS, tak jsme tu byli pořád a starali se o ně,“ doplnila žena. Teď už se ale spolu s ostatními vychovatelkami a především svými svěřenci raduje z toho, že je v ČR pandemie alespoň prozatím na ústupu.

Kreslí rádi

Caparty do kreslení nemusel nikdo přemlouvat. Patří totiž k jejich nejoblíbenější činnosti. „To je holčička, která leží na posteli v nemocnici, nad ní visí obrázek a tady je pan doktor. Holčička je totiž nemocná,“ popsala svůj obrázek šestiletá Nelinka. Řadu kreseb doplnil také Tadeáš (6), Eliška (5), Tomáš (5), Štěpán (6) a Roman (6).

VIDEO: Jaká je šance nakazit se covidem-19, když jste očkovaní?

frantacizek ( 10. června 2021 05:16 )

skvělá akce

Zobrazit celou diskusi
Další videa