Pondělí 5. června 2023
Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert
Oblačno, déšť 21°C

Muž (†28) porušil zákaz vycházení, policie mu „napařila“ 300 dřepů. Po cvičení zemřel

Autor: Darina Jíchová - 
9. dubna 2021
21:20

Mladého Filipínce (†28) nachytali při porušování zákazu nočního vycházení, jedné z restrikcí spojených s koronavirem, muž si šel podle všeho koupit vodu. Od úřadů dostal trest 300 dřepů, krátce po výkonu trestu ale zemřel, úmrtí potvrdila rodina, informoval deník The Guardian.

Incident se odehrál minulý čtvrtek ve městě General Trias v provincii Cavite, kde platí přísný zákaz vycházení od 18:00 do 5:00. Darren Manaog Peñaredondo si šel po večerce pro vodu, jenže ho při tom přistihla policii. Jako první zprávu o trestu i mladíkově smrti přinesl zpravodajský web Rappler, Peñaredondova partnerka Reichelyn Balceová pro jeho reportéry vypověděla, že Peñaredondo nebyl sám, kdo byl potrestán.

Peñaredondo společně s dalším mužem byli předvedeni na náměstí před budovu obecního úřadu, kde dostali zadaný fyzický trest. Policisté mužům pohrozili, že cvičení budou muset opakovat, pokud nebudou dřepovat synchronizovaně. Peñaredondo dorazil domů v osm hodin ráno následujícího dne, podle partnerky se sotva hýbal. Pohybovat se mohl jen s asistencí.

Partnerka: Doma se jen plazil

„Byl tak utahaný,“ napsala Balceová na svém facebooku. Svěřil se jí, že během testu několikrát upadl. „Celý den mu dělalo problém chodit, nakonec se musel plazit,“ doplnila. Během dne se dostavilo několik záchvatů a nastala zástava srdce. Muže se ještě podařilo oživit, nakonec ale kolem desáté večer tamního času zemřel.

Šéf místní policie Marlo Nillo Solero sdělil reportérům listu Rappler, že takové tresty neudělují. „Místo toho lidem dáváme lekce,“ řekl. Starosta města Antonio Ferrer oznámil, že se celá záležitost prošetřuje. „Milujeme tě, nedovolíme, aby tohle prošlo,“ prohlásila Balceová. Přiznala, že zprvu jeho problémy nebrala vážně a jeho „utrpení“ natáčela. Když ztratil vědomí, přivolala na pomoc sousedy a pak sanitku.

Video  Šéf ředitelů o hladkém návratu dětí do školních lavic. Zpražil Babiše za zbytečné průtahy  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa