Sobota 17. duben 2021
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Zataženo, déšť se sněhem 6°C

Tragická smrt tří mladíků ve Frýdlantu: Zemřeli tři sportovci, říká Eliška

Autor: VaB - 
7. dubna 2021
05:02

Páteční tragédie ve Frýdlantu nad Ostravicí si vyžádala životy tří mladých mužů (†24, †21, †21). Jeden zemřel na místě, druhý v sanitce a dalšího našli utonulého v řece. Eliška o mužích mluví jako o nadějných sportovcích, kteří by se pro ostatní rozdali.

Zastávka tří mladíků u jezu ve Frýdlantu nad Ostravicí dopadla v pátek odpoledne tragicky. Jeden z nich se chtěl u jezu vykoupat, dva jeho příbuzní se jen koukali. Stačila ale chvilka a strhl se boj o život! 

Nejstarší mladík (†24) se začal topit, dva jednadvacetiletí příbuzní pro něj skočili do řeky. Vodní živel je ale stáhl taky. Jednoho muže vytáhli z vody svědci a začali mu poskytovat první pomoc. Na místo se už tou dobou začalo sjíždět několik hasičských jednotek, záchranáři a policisté.

Na ostrůvku, kam byl jeden z mladíků vytažen, přistál i vrtulník. Lékař už ale mohl pouze konstatovat smrt. Čtyřiadvacetiletého nešťastníka, údajně otužilce, pak vytáhli z vody v kritickém stavu, ale ani on tragédii nepřežil. Po třetím se pátralo i za pomoci vrtulníku, našli ho až druhý den o několik desítek metrů dál po proudu.

Rozdali by se pro ostatní!

Tři mladíci byli příbuzní. Eliška, patrně jejich kamarádka, o nich na facebooku v diskuzi napsala emotivní text. „Zemřeli 3 mladí nadějní sportovci, úžasní mladí lidé, bratři, synové, vnuci, bratranci, nejlepší kamarádi... pro ostatní by se rozdali, srdce na pravém místě... Kluci byli HRDINOVÉ, zemřeli pro přátelství, které pro ně bylo vším,“ popsala Eliška. 

Na závěr dodala, že si kluci zaslouží odpočívat v pokoji. „Jejich životů je věčná škoda. Kluci, chybíte nám,“ zakončila.

Pietní místo

U místa tragédie vzniklo nedlouho po tragédii pietní místo. Lidé tam chodí zapalovat svíčky a pokládat květiny. „Nechť odpočívají v pokoji. Vyjadřuji tím upřímnou soustrast pozůstalým ve jménu celé skupiny Frýdlant nad Ostravicí,“ napsal k fotografii pietního místa na sociální síti facebook Teodor.

Na místě se objevilo i několik flašek rumu. „Plná láhev rumu se tam opravdu nehodí. Stejně ji někdo ukradne, jako to lano. A i ty další láhve alkoholu jsou nevkusné,“ míní další komentující. Nakonec se ukázalo, že šlo o přátelské gesto od kamaráda zesnulých. 

Video Záchrana osob z jezu ve Frýdlantu nad Ostravicí - HZS Moravskoslezského kraje

sasa je jednicka ( 7. dubna 2021 14:21 )

stejně dobře mohlo Povodí po posledním incidentu LANO NEDODAT ( v rámci šetření) a pak prostě a Sprostě LHÁT - My NIC my MUZIKANT ! Dokaž že ho tam dodali ?

sasa je jednicka ( 7. dubna 2021 14:00 )

o jakém svědomí píšeš ? O NEÚCTĚ k Životu ? Pokoře ? Rozumu ? Výchově nebo o Tvé i jejich DEB-ILITĚ ?

Myslím, že správce toku tedy POVODÍ má v povinnosti kontrolovat právě jako Správce i případnou záchranu tonoucích, kteří jsou v jejich režii a neznám nic levnějšího než pořídit FOTOPAST již při prvotním ODCIZENÍ Lana - které by jasně NESPASILO nejspíše 3. slovy TŘI OŽRALCE co se jdou koupat do Horské bystřiny v 16. hodin ??? Navíc při BRUTAL Průtoku ?
Co chtěli to mají a STOP ! NEMYSLEL - ZAPLATIL

nika70 ( 7. dubna 2021 13:10 )

Pořád tady píšete, že byli příbuzní a to se doteď pisálkům nepodařilo zjistit, jak to doopravdy je? Tak jsou příbuzní nebo je to vymyšleno pro to, aby byl článek ještě více šokující?

panda82 ( 7. dubna 2021 13:10 )

Ta zrůda, která odcizila záchranný kruh a lana, musí pykat, svědomí ho musí přímo žrát a nedat mu spát

jardavozembouch ( 7. dubna 2021 09:05 )

To nebyli sportovci ale ožralí.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání