Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno -1°C

Na nelegálním mejdanu u Bendy juchal i známý teplický soudce. Čapek může přijít o talár

Autor: tsv, ČTK - 
19. března 2021
14:25

Nelegální party teplického podnikatele a někdejšího vlivného člena ČSSD Petra Bendy se zúčastnil i soudce tamního soudu Miroslav Čapek. Nadřízení ho podezřívali už dříve, teď šéf soudu Jan Tichý iDnes.cz řekl, že už má dostatek důkazů. Čapka čeká kárné řízení, může přijít o část platu nebo i o talár. Na večírku, který zaznamenali fotografové Blesku, byl i bývalý premiér Jiří Paroubek, místopředseda Rady ČT Jiří Šlégr, bývalý šéf liberecké policie Vladislav Husák nebo šéf sportovní agentury Milan Hnilička.

„Veřejností od počátku rezonovalo jméno kolegy Čapka. A nyní rezonuje i mediálně. Jelikož je v daném kontextu zřejmé, že se jedná právě o tohoto kolegu, bylo by až trapné, kdybych v tomto ohledu i nadále mlžil,“ řekl Tichý iDnes.cz. „Mám dostatek důkazů k tomu, abych zahájil kárné řízení, a jsem připraven obhájit svůj postup a unést důkazní břemeno,“ dodal předseda.

Tichý pro Čapka chystá kárný návrh. Čapek by tak mohl přijít o část platu, v krajním případě i o talár. „Ovšem poskytl jsem mu určitou lhůtu, aby sám vyvodil vlastní odpovědnost. A to i se zdůrazněním jeho následných veřejných vyjádření k účasti na této akci,“ podotkl. „Více se k tomu v tuto chvíli nebudu vyjadřovat,“ sdělil Tichý.

Pro Čapka by to nebylo první kárné řízení. Nejvyšší správní soud v roce 2017 snížil Čapkovi plat o 15 procent na čtyři měsíce. Čapek rozhodl o vazbě, pro kterou nebyly zákonné důvody, muž podezřelý ze dvou trestných činů v ní pak strávil necelé dva týdny.

Nelegální narozeninová oslava Bendových padesátin stála naposledy místo šéfa teplické věznice Petra Blažka. 

Lednové oslavy se mimo jiné účastnil tehdejší liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák či bývalý premiér Jiří Paroubek. Poslanecký mandát složil kvůli účasti na oslavě Milan Hnilička. Husáka odvolal z funkce policejní prezident Jan Švejdar. Na funkci kvůli účasti na Bendově oslavě rezignoval také šéf fotbalových Teplic Petr Hynek či teplický zastupitel Michal Kasal.

Případ nepovolené oslavy dál prověřuje teplický magistrát, 17 lidem hrozí pokuta až 20.000 korun. Pokutu 10.000 korun za to, že během oslavy neměli roušky, už dostali od hygieniků Hnilička, člen rady ČT Jiří Šlégr a také Vlastimil Dvořák mladší, jeden z členů Bendovy rodiny.

Video  Mejdan v hotelu Petra Bendy: Dorazil i expremiér Paroubek  - reportéři Blesku
Video se připravuje ...

duquesa ( 19. března 2021 20:07 )

Je to hnus, co se tu děje. Nezbývá jen věřit na karmu a boží mlýny...

buban ( 19. března 2021 18:44 )

Česká justice je v katastrofálním stavu,to je bez debat.

buban ( 19. března 2021 18:17 )

Jste krapet mimo,ne?Článek není o Babišovi.A dost dobře si nedovedu představit,nakolik premiéra zajímá nějaký soudce z Teplic.

e.lesanova ( 19. března 2021 17:50 )

Taková "príma" partička, asi všichni ví, proč se to snažili ututlat Ti už spolu "upekli" asi i jiné věci

verka1 ( 19. března 2021 17:33 )

Nepřijde o své krásné místečko 😁

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud