Sobota 17. duben 2021
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Zataženo, déšť se sněhem 6°C

Party u kmotra Bendy stála místo i šéfa věznice, může přijít o výsluhy. Dojde i na soudce?

Aktualizováno -
16. března 2021
17:55
Autor: ČTK - 
16. března 2021
14:45

Kvůli účasti na nelegální oslavě v teplickém hotelu podnikatele Petra Bendy, na kterou upozornil Blesk, končí ve funkci ředitele teplické věznice Petr Blažek. Byl jedním z účastníků večírku, čelí podezření ze spáchání přestupku. Odejít ze své pozice má na konci března. Informoval o tom v úterý server Seznam Zprávy. Narozeninová oslava někdejšího vlivného politika ČSSD Bendy v teplickém hotelu Prince de Ligne se konala v lednu. Někteří účastníci neměli například nasazené roušky, porušena byla i další opatření proti šíření covidu-19.

Se jmenovaným bylo zahájeno řízení ve věci služebního poměru z důvodu podezření ze spáchání přestupku,“ řekla Seznam Zprávám mluvčí Vězenské služby Markéta Prunerová. O tom, že se Blažek oslavy účastnil, se dosud veřejně nevědělo, samotný ředitel účast nepopřel. „Já se asi omluvím, já se k tomu nebudu vyjadřovat prozatím,“ řekl serveru Blažek. Prunerová webu potvrdila, že Blažek o místo přijde. „K datu 31. března 2021 končí ve služebním poměru na pozici ředitele Vazební věznice Teplice,“ řekla.

V teplické věznici Petr Blažek působí od roku 1999. Nejdřív byl vedoucím oddělení vězeňské a justiční stráže, později zástupcem ředitele a nakonec se stal i ředitelem.

Vlna rezignací

Za Blažka se dříve postavil v souvislosti s někdejším vlivným politikem ČSSD Davidem Rathem generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal. Podle ústeckého krajského státního zastupitelství se totiž k Rathovi ve věznici přistupovalo jinak, mohl třeba nosit vlastní oblečení namísto vězeňského.

Po svém odchodu bude mít podle serveru Seznam Zprávy Blažek nárok na výsluhy, které by měly být v řádu desítek tisíc korun měsíčně. Zda dostane také takzvané odchodné, bude nejspíš záviset na tom, jestli Vězeňská služba prokáže, že se dopustil přestupku, uvádí web.

Video Tajná party papalášů: Paroubek, Hnilička, Šlégr a další pařili u kmotra Bendy! - Blesk TV

Lednové oslavy se účastnil například tehdejší liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák či bývalý premiér Jiří Paroubek. Poslanecký mandát složil kvůli účasti na oslavě Milan Hnilička. Husáka odvolal z funkce policejní prezident Jan Švejdar. Na funkci kvůli účasti na Bendově oslavě rezignovali také šéf fotbalových Teplic Petr Hynek či teplický zastupitel Michal Kasal. 

Oslavy se účastnil i soudce teplického okresního soudu. „Pan předseda (Jan Tichý) potvrzuje, že dle jeho zjištění se oslavy zúčastnil jeden soudce okresního soudu v Teplicích,“ řekla ČTK mluvčí soudu Lenka Pavlasová s tím, že jeho identitu nemůže potvrdit ani vyvrátit. „Jelikož jako reálná možnost přichází v úvahu podání kárného návrhu, o takovém postupu se dotčený soudce má dozvědět přímo a nikoliv z médií,“ dodala.

V polovině února Tichý Seznam Zprávám řekl, že podle jeho informací jde o soudce Miroslava Čapka. Ten podle Pavlasové svou účast na oslavě vyvrátil a chce učinit odpovídající právní kroky. „O jaké kroky se jedná, však nespecifikoval,“ dodala mluvčí.

Případ nepovolené oslavy dál prověřuje teplický magistrát, 17 lidem hrozí pokuta až do výše 20 000 korun.

Pokutu ve výši 10 000 korun za to, že během oslavy na sobě neměli roušky, už dostali od hygieniků Hnilička, člen rady ČT Jiří Šlégr a také Vlastimil Dvořák mladší, jeden z členů Bendovy rodiny.

Zdenek ( 17. března 2021 01:00 )

to je VYKVET - sebranka ....... jooo psal se 12.2013 - Zastřelili šedou eminenci ČSSD a partnera bývalé ústecké hejtmanky! ..... Vlivný severočeský politik Roman Houska (†51), partner bývalé ústecké hejtmanky Jany Vaňhové (oba ČSSD), byl v pondělí večer zavražděn. O Houskovi a Vaňhové se přitom v minulosti hovořilo jako o milionovém páru. A to nejen kvůli podivným zakázkám kolem bývalé šéfky Ústeckého kraje.

...... Byl to mafián, říká Petra Paroubková o kmotrovi Houskovi! 19.11.2013 ..... Houska měl v minulosti ostrý střet i s bývalým šéfem ČSSD, který si ho pozval na kobereček kvůli nečekanému přirovnání - severočeský šíbr totiž označil Paroubka za pokračovatele sovětského politika, šéfa tajné policie NKVD a jednoho z vykonavatelů Stalinových čistek Lavrentije Beriji. "Paroubek, to je novodobý Berija. Dokáže rozložit demokratický systém kdekoliv, kam se svou suitou veksláků a ranařů vstoupí," řekl v září 2011 v Parlamentních listech Houska. Paroubek hnal celou věc k soudu, ten však letos v září rozhodl v jeho neprospěch.

Paroubková: Byl to mafián!
U Paroubků si však i nadále myslí o Houskovi své. "On byl mafián," napsala Petra Proubková na Facebooku. "Byl kontroverzní. Ale jak nazvete člověka, který se choval jako on? Sorry za upřímnost," pokračovala expremiérova manželka. "Napsala jsem to i ve své knize, řada věcí kolem něho mi přišla jako mafiánské praktiky. Když přejel strážníkovi autem nohu, mluvilo se o vydírání... Nemyslela jsem tím označením ovšem jenom jeho," dodala Petra Paroubková pro Blesk.cz. I jejímu muži prý přitom v minulosti vyhrožovali. Ovšem aby někdo sáhl k takovému hrůznému činu - vraždě vlivného politika - to sama nepamatuje. Tak trochu městečko Palermo.

1pravda1 ( 16. března 2021 23:22 )

jedná se o to, že média by to jinak použila proti Ano, jen kdyby mohla... socani jsou čt chráněni

fakytr ( 16. března 2021 22:21 )

Ty filantrope, jakou řečí to tady píšeš. Takovou slátaninu může napsat jenom ***. Změn si nick na serge***.

sorgedoktor ( 16. března 2021 20:45 )

J jsem sice ve vezeni nebyl...Ale mne jako m obcanu a filantropovi peipadaji ty trtesty dost silne..

7vox7 ( 16. března 2021 20:31 )

..no no no, a takový Dalik si svůj trest odsloužil u milenky ve znojemském penzionu a co? To tady nevzpomeneš a kam se na něj finančně hrabe takový Ráth?!! Ani po kotníky, a navíc kdepak už takovému Dalíkovi je konec..zásluhou zmetka Topolánka! Takže šetři si ty svoje výčty

Zobrazit celou diskusi
Další videa