Středa 21. duben 2021
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno, déšť 14°C

Ve věznicích se zakládají kapely: V jedné je i Petr Čtvrtníček

Autor: jel - 
8. března 2021
19:56

Některé kapely, které v posledních letech vznikly, jsou svým způsobem opravdu unikátní. To především kvůli tomu kde byly založeny. Jedná se totiž o vězeňské kapely. KRAT'SBAND je hudební skupina, jejíž členové si odpykávají trest v pankrácké věznici a která hraje dokonce svou autorskou tvorbu.

„Nejtěžší na této práci je dát dohromady lidi tak, aby si sedli lidsky, názorově a samozřejmě i hudebně,“ prozradil ve videu na facebookových stránkách Vězeňské služby ČR iniciátor projektu v pankrácké věznici. Ten se také svěřil s tím, že si velmi zakládají na tom, aby tvorba byla vždy autorská. Podle něj, je nejdůležitější, aby hudba šla od srdce, proto tvorbu ani nijak necenzurují. 

„Pokud v sobě mají nějakou zlobu nebo vztek, tak jim to právě pomáhá to ze sebe dostat,“ vysvětlil zakladatel kapely. Dodal, že drobná komplikace vždy nastane, když někoho propustí. Musí se totiž začít opět od začátku, nejedná se však o žádný velký problém.

„Určitě je pro ně hodně důležité, že ten čas strávený tady je využit smysluplně. Ze své pozice vidím, že to má opravdu kladný vliv na ně, když odejdou,“ uzavřel s tím, že kapela zajímá i zaměstnance věznice. Jsou prý překvapeni, že v takových podmínkách se dá vytvořit kvalitní autorská hudba.

Trend vězeňských kapel je v posledních letech poměrně oblíbený. Členem té z kuřimské věznice, která nese název WSEDĚ, je dokonce známý herec Petr Čtvrtníček. Ten samozřejmě nepatří mezi tamní odsouzené, pouze do zařízení dochází. 

Video Ve věznicích se zakládají kapely: V jedné je i Petr Čtvrtníček - Vězeňská služba ČR

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa