Středa 14. duben 2021
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Plná předzahrádka popíječů piva v Hradci: To vám jako není hloupý? ptá se jich strážník

Autor: VaB - 
26. února 2021
16:53

Česko extrémním způsobem sužuje koronavirová krize. Nemocnice jsou na pokraji svých sil, stejně tak i personál. Denní přírůstky nakažených a mrtvých přibývají. I tak se ale sem tam najdou odvážlivci, kteří se nebojí vyrazit mezi lidi bez roušek a ohledů. Strážníci v Hradci Králové museli tentokrát řešit přeplněnou předzahrádku.

O tom, že je současná situace v republice kritická, není pochyb. Nakažených a nemocných přibývá, s tím ubývá míst v nemocnicích a sil personálu. Najde se ale mnoho lidí, kteří dál porušují opatření pro boj s epidemií. Někdy za tím stojí únava z dlouhodobých omezení, jindy chuť na zlatistý mok.

Strážci veřejného pořádku v Hradci Králové vyjížděli k přeplněné předzahrádce u jedné z tamních hospod. „Předzahrádku plnou hostů popíjejících pivo ze skla, bez roušek a rozestupů řešili strážníci městské policie,“ uvedli na facebooku.

Na videu z kamery jednoho strážníka je vidět, že předzahrádka byla opravdu nacpaná. „Nevím, jestli o tom víte, ale všichni tady porušujete vládní nařízení. Požívání alkoholu na veřejnosti je zakázáno,“ vysvětlovat strážník lidem.

„Počty nakažených se zvyšují a vy tady sedíte vedle sebe, bez roušek a popíjíte všichni pivo. To vám jako není hloupý?“ ptal se už poněkud naštvaně strážník. A dodal: „Myslíte si, že je to v pořádku?“

Podle strážníka není nic z toho, co lidé provedli, normální. Označil je za nezodpovědné. „Pivo je lék,“ řekl jeden z hostů. „S vámi asi domluva nebude,“ odvětil strážník. Když se restauratéra zeptal, proč tady lidem nalévá, řekl, že jde o domácí. Cizím prý nenalévá. Ať už ale šlo o domácí nebo hosty, všechny čeká správní řízení. 

Video Plná předzahrádka v Hradci Králové. - MP Hradec Králové

kedris ( 28. února 2021 01:07 )

dobře jsi napsal..90% nepochopí.., maj čas tak zajet do Pelhřimova, slabé kusy musí pryč..ale děkujeme jim, že jdou první, čest

kedris ( 28. února 2021 01:03 )

ještě návrh, pokud vás strážníci obtěžují a stále kontrolují, je ideální nalít jim také, nebo je dostat pod vliv..když můžou mít oslavu v ústí s ,,husákem,, proč by si pěšáci nemohli dát pár kousků také?? to je diskriminace a uhýbání ústavou(ohnout se dá leccos) čest

kedris ( 28. února 2021 01:00 )

mmch. lidské tělo si samo denně vyrobí průměrně cca 10g čistého alkoholu, tedy, užívám jej na veřejnosti..co na to tzv. kovidový strážci??
ti co abstinují a dlouho, si alkohol tělo vyrobí o trochu více. hmm. takže strážníci užívají také..co na to právní řád a společenská norma?? možná úředníci něco vymyslí...nějakou bejkárnu, jako obvykle

nespokojeny ( 27. února 2021 17:34 )

Takové "jemné domlouvání" je možné jen v ČR. V jiných zemích EU to řeší policie rázně.

marlen52 ( 27. února 2021 16:32 )

pak si lidi stěžují že umřou hlady ale na pivo mají to si to nemůžou koupit domů když už bez toho nemůžou být

Zobrazit celou diskusi
Další videa