Pátek 23. duben 2021
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Oblačno, déšť 11°C

Mladí Poláci letěli do Mexika za prací, na místě jim ale odebrali orgány!

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
26. února 2021
06:57

Polskem otřásl osud dvou dvacetiletých mladíků, kteří v únoru odletěli do Mexika za přislíbenou prací. Na místě jim ale odebrali ledviny a možná i další tělesné orgány. Jeden z Poláků zemřel, druhý je v kómatu, oznámil zpravodajský server Onet. Podle něj není jasné, zda je do zločinu nějak zapleten i třetí Polák, který krajanům práci domluvil. Pravdivost hrůzné historky mezitím potvrdily polské úřady.

„O případu ví polský konzulát. Týká se tří polských občanů. Polské velvyslanectví po obdržení informací neprodleně podniklo příslušné kroky. Polský konzul je ve stálém kontaktu s příbuznými poškozených, zaměstnavatelem a místní prokuraturou, která vyšetřuje okolnosti případu," uvedlo polské ministerstvo zahraničí. Dodalo, že jeden z poškozených zemřel, druhý je hospitalizovaný a třetí z polských občanů se již vrátil do vlasti.

Onet se zajímal, jaké orgány byly Polákům odebrány, zda je v případu někdo podezřelý a zda byl někdo zatčen. Ministerstvo ale odvětilo, že další podrobnosti vzhledem k předpisům o ochraně osobních údajů nemůže sdělit.

Do případu zasáhl ministr spravedlnosti a současně generální prokurátor Zbigniew Ziobro, který nařídil krakovské prokuratuře, aby se zabývala případem zavraždění Poláka v Mexiku a pokusu o vraždu tamtéž. „Cílem je objasnit všechny okolnosti případu,“ uvedl Ziobro.

Osud Američanů ze sekty Chrám lidu vedené charismatickým psychopatem Jimem Jonesem byl otřesný. V jihoamerické Guyaně jich zahynulo přes 900.

sněhulákLH69 ( 26. února 2021 10:06 )

Do Mexika za prací? To už snad měli zkusit Ugandu, nebo Bangladéš. Být to češi tak je tipuji na voliče Pirátů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání