Středa 14. duben 2021
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Další jihoafrická mutace v Brně potvrzena! Pozitivní jsou děti a učitelka ze školky

Autor: ČTK - 
26. února 2021
09:43

V Brně se potvrdila takzvaným sekvenováním jihoafrická mutace koronaviru u tří případů z mateřské školy. Podezření se ve školce objevila v první polovině února, školka je nyní zavřená.

Hygienici prověřovali ve školce celkem čtyři podezření na jihoafrickou mutaci - u dvou dětí a dvou učitelek. Vzorky ale odebírá více laboratoří. Tři odebrala právě Elisabeth Pharmacon. Průběh nemoci by měl být mírný, nikdo z nakažených nebyl v zahraničí.

Sekvenace je podrobná genetická analýza viru, která mutaci potvrdí, nebo vyvrátí. „Laboratoře právě potvrdily sekvenováním jihoafrickou mutaci u všech tří avizovaných vzorků z brněnské školky. Zároveň bylo potvrzeno, že máme k dispozici rychlý způsob, jak analyzovat jihoafrickou mutaci do dvou hodin několikabodovou analýzou podezřelých vzorků,“ uvedl mikrobiolog Omar Šerý.

V Jihomoravském kraji bylo pět podezření na jihoafrickou mutaci. Kromě čtyř ve školce bylo jedno u ženy, která se vrátila ze zájezdu ze Zanzibaru.

V Česku je ale i několik dalších případů podezření na jihoafrickou mutaci. Další z nich je také v Brně u ženy, která se vrátila z dovolené v Zanzibaru. První nákaza jihoafrickou mutací u nás byla oficiálně potvrzena ve čtvrtek – šlo o první vzorek z brněnské školky. Nebezpečnost jihoafrické mutace je v tom, že odolává očkování.

VIDEO: Babiš o lockdownu Česka na 3 týdny: Jen do práce a domů! Uzavřené okresy, školy i školky.

Video Babiš o lockdownu Česka na 3 týdny: Jen do práce a domů! Uzavřené okresy, školy i školky - Blesk Zprávy / ČTK

illenne ( 26. února 2021 16:51 )

Teď je velká móda dovolené na Zanzibaru. Problém je, že se zavlečou africkou mutaci. To bylo jako se zimní lyžovačkou v Itálii. Věděli, jaký je tam problém, nejspíše po návratu domácí večírky a párty a nabízí se velké rozšíření .

majke79 ( 26. února 2021 15:50 )

Poslat zpátky do Afriky

pekaaaros ( 26. února 2021 15:12 )

musím souhlasit. v Brně bydlím a těch namachrovaných idiotků, co si myslej, že nic dodržovat nemusej a ještě schválně jdou proti proudu, protože přece jak známo, nejsou ofcééé volééé, je tady děsně moc. mamrdci. a čím lepší kára, tím větší ocas.

verasum ( 26. února 2021 15:12 )

Brňáci klid máte tam “odbornici” Czakovou ta to zvládne 🐂🐂🐂

pekaaaros ( 26. února 2021 15:10 )

kterej podnikatel, kterej neměl ani na nájem a už je úplně zatlačenej do kouta, letěl s rodinou na dovču na Zanzibar??

Zobrazit celou diskusi
Další videa