Pondělí 25. leden 2021
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Oblačno, sněžení 1°C

Odmítal roušky i omezení: Trumpův kontroverzní poradce pro koronavirus rezignoval

Autor: ČTK - 
1. prosince 2020
07:02

Zvláštní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro koronavirus Scott Atlas rezignoval. S odvoláním na zdroj v Bílém domě o tom v úterý informovaly agentury Reuters a AP. Atlas se během svého čtyřměsíčního kontroverzního působení v roli Trumpova poradce názorově střetával s dalšími členy krizového štábu v čele s epidemiologem Anthonym Faucim.

„Píšu, abych rezignoval na svou pozici zvláštního poradce prezidenta Spojených států,“ napsal Atlas prezidentovi v pondělním dopise, o němž jako první informovala stanice Fox News. Bílý dům dosud záležitost nekomentoval.

Lékař se specializací na neuroradiologii čelil ostré kritice odborníků na veřejné zdraví, včetně předního amerického epidemiologa Fauciho, podle nějž Trumpovi předával údajně zavádějící či nepravdivé informace o pandemii covidu-19. Fauci prohlásil, že má s Atlasem „opravdové problémy“, protože podle něj mluví o něčem, čemu nerozumí.

Odmítač roušek

Atlas veřejně vyjádřil pochyby o přínosu nošení roušek, vyhlašování uzávěr označil za „epickou chybu“ a podepsal rovněž deklaraci, podle níž by se měl virus nechat volně šířit v mladší a zdravější části populace a chránit by se měli jen starší a zranitelnější Američané.

Začátkem listopadu se Atlas veřejně omluvil za to, že poskytl rozhovor ruským státem podporované stanici RT. Tehdy uvedl, že si nebyl vědom, že americké úřady RT registrují jako činitele zahraniční vlády.

Video Donald Trump vyzval novináře, aby odložil roušku. - Reuters

Ewwa ( 1. prosince 2020 11:37 )

Trump je hodně jednoduchej člověk a ztrácí naprosto soudnost! Měl by se za sebe stydět a né si vydupávat prvenství!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud