Neděle 29. listopad 2020
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno 3°C

„Klid Donalde, klid!“ Ze zuřícího Trumpa si utahuje i aktivistka Greta. Poslala ho do kina

Autor: ČTK - 
6. listopadu 2020
11:43

Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová na twitteru v napjatých dnech po dosud nerozhodnutých amerických prezidentských volbách vyzvala prezidenta Donalda Trumpa ke klidu a doporučila mu, aby si zašel do kina. Obrátila tím proti němu jeho dřívější výpad z konce loňského roku, kdy šéf Bílého domu totéž radil právě nezletilé Švédce krátce poté, co ji časopis Time vyhlásil osobností roku.

Thunbergová reagovala na jeden z Trumpových příspěvků, v němž prezident volá po zastavení sčítání hlasů v některých klíčových státech, kde ztrácí svůj předchozí náskok na svého demokratického soka Joea Bidena. Trump tvrdí, že sčítání provázejí podvody, pro což však nejsou žádné důkazy. Soudy již zamítly řadu žalob jeho týmu, jimiž Trump napadal legitimitu volebního procesu. Republikán má přitom podle současných výsledků menší šanci na vítězství než Biden. Řada médií i pozorovatelů prezidentův postup odsuzuje s tím, že podrývá hodnověrnost amerického demokratického procesu.

„Tak směšné. Donald musí zapracovat na svém problému se zvládáním hněvu a pak si zajít s kamarádem na nějaký dobrý starý film! Klid Donalde, klid!“ napsala Thunbergová.

V  podstatě jen zaměnila svoje jméno za Trumpovo v prezidentově původním příspěvku z prosince.

Vyjádření 17leté ekologické aktivistky vzbudilo u dalších uživatelů sociální sítě velkou odezvu. Přes 1,3 milionu lidí již označilo, že se jim líbí, což je několikanásobně více „lajků“, než nasbíralo Trumpovo původní sdělení.

Republikánský prezident se s Thunbergovou neshoduje ohledně toho, jaké kroky by měly státy podnikat v boji s klimatickými změnami. Ve středu například Spojené státy oficiálně opustily pařížskou klimatickou dohodu z roku 2015, která podle Trumpa nebyla výhodná pro americké hospodářství. Thunbergová přitom před volbami veřejně podpořila prezidentova soupeře Bidena, který po volbách oznámil, že v případě svého vítězství hned v den inaugurace požádá o návrat k dohodě.

Video Aktivistka Greta Thunbergová se střetla s Trumpem - Reuters

mudrpudr ( 7. listopadu 2020 08:18 )

Greta mi nestoji ani za nadávku,parchant. A dění v USA...? Maji co chtěli ,jejich problem. Diky u nas alespom za Zemana i kdyz mi taky par věcí hnulo od něj žlučí,ale alespom nazýva veci spravnym jmenem a novinářskou svoloč má u zadku

paveltekyla ( 7. listopadu 2020 07:23 )

proč novinářská verbež neustále se.e lid takovým jebl.m sprat­kem!!!­Podí­vejte na její ksicht a stačí!! to je to samé když vidíte Kalouska!!

user ( 7. listopadu 2020 06:33 )

Naprostý souhlas, a to se teprve budou dít věci. Čína a ekologicky aktivisté budou sranda proti příval muslimů a hispancu do Ameriky. A narodil od číňana tam nebudou chtít pracovat. Ale ten Americký sen hned užívat.

user ( 7. listopadu 2020 06:28 )

Greta, už jsem se bál, že o ní neslyším, tak teď ještě vyjádření Okamury a bude svět opět v pohodě.
Jinak je ovšem fakt, že vítězství jednoho či druhého je vlastně úplně jedno, oba mají být v důchodu a v klidu užívat poslední roky života, Biden možná ani nebude chápat, že je President, ale to by někdo musel amikum vysvětlit, že člověk stárne a v určitém věku už nemá blbnout.

starypes ( 7. listopadu 2020 05:59 )

Poslala ho do kina? Já bych ho poslal do řiti!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud