Středa 28. říjen 2020
Oblačno, déšť 10°C

Tisíce klobás skončí v kafilérii. Prymula zaskočil stopkou i stánkaře z fotbalových stadionů

Autor: Sabina Dračková - 
1. října 2020
05:40

Že budou muset vyhodit několik tisíc klobás, zjistili v posledních dnech provozovatelé stánků na fotbalových stadionech. Tam totiž nejprve ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) nařídil razantně snížit kapacity a od pondělí přítomnost diváků zakáže úplně. Objednané a nakoupené uzeniny tak mnohdy míří rovnou do kafilérek. Jak Blesk Zprávám popsal jeden z provozovatelů, zamrazit maso na příště totiž kvůli hygienickým pravidlům nemůžou.

„Na minulý zápas pustili tisíc lidí, prodalo se jen 500 klobás,“ popisuje zklamaně Blesk Zprávám pan Václav, který šéfuje stánkům na jednom z českých fotbalových stadionů. Václav si přál zůstat v anonymitě, redakce však jeho totožnost zná.

Právě klobásy jsou nejoblíbenější pochoutkou fanoušků na fotbalových stadionech. „Na průměrně velkém stadionu se jich normálně za jeden zápas prodají třeba alespoň dva tisíce. Za normálních okolností chodilo třeba až sedm tisíc lidí, klobásu si dal zhruba každý druhý, třetí, “ popisuje Václav. Na velkých stadionech se pak může klobás obvykle prodat ještě mnohem víc.

Když před několika dny ministerstvo zdravotnictví snížilo maximální počet diváků na stadionech na 2 tisíce, bylo stánkařům jasné, že objednané klobásy nemají na blížícím se zápase šanci prodat. O tom, že takové omezení přijde, neměli totiž do té doby žádné tušení. Navíc tak třeba stánkům pana Václava zůstalo 1500 klobás.

Neprodané uzeniny musí do „kafilérky“

„Buď se jídlo musí spotřebovat, než dojde do data trvanlivosti, nebo se musí vyhodit,“ popisuje Václav pravidla, která stanoví hygiena. „Musí se zavolat kafilérka, nebo to tam odvézt, aby se o to postarali, nemělo by se to vyhazovat do koše. To taky stojí peníze,“ dodává.

Na takový odpad mají hospody a restaurace speciální nádoby, ty stánkaři ale nemají. O odpad se jim obyčejně stará správa stadionu. Jen jeden tisíc klobás by přitom zaplnil asi polovinu celého kontejneru na odpad.

Za klobásy v mrazáku je pokuta

Nabízelo by se možná klobásy dát do mrazáku, než se opatření rozvolní. Zatím je ministr zdravotnictví Prymula slibuje na 14 dnů, nouzový stav má ale trvat měsíc. Jenže i tady by stánkaři narazili.

„Zboží se podle hygieny musí uchovávat v tom stavu, v jakém jsme ho nakoupili od dodavatele. Takže do mrazáku na příště si klobásy, které se kupují chlazené, schovat správně nemůžeme,“ říká Václav. Zmiňuje také, že stadiony většinou ani tak velké mrazáky nemají, protože je nepoužívají - mražené věci kupují minimálně.

Jak říká, jeho kolegové už mají z minula zkušenosti s tím, že hygiena rozdávala za uzeniny v mrazáku několikatisícové pokuty. „Koupil někde ve slevě buřty, tak je dal hned do mrazáku, že je udělá za pár dnů. Přijela ale hygiena a donutila ho odvézt do kafilérky, že to prostě vyhodí,“ popisuje příběh svého známého, dodává ale, že ne vždy je hygiena natolik přísná, aby mrazáky kontrolovala.

Pomoct může řezník

Některým stánkařům se však podařilo domluvit s řezníkem, že si zboží, které zůstalo netknuté, vezme zpátky. To třeba u klobás, které mají datum spotřeby až za dva nebo tři týdny.

„Řezník tak má ještě čas dát klobásy do masny nebo do obchodu, kde se prodá a spotřebuje,“ popisuje Václav, jak to někteří vyřešili. Takovou možnost ale zdaleka nemají všichni.

Jde nejen o prasata, ale i o pivo

Pan Václav dodává, že za možnost domluvit se občas s řezníkem je vděčný, vše podle něj lepší než, když se musí vyhazovat jídlo, které je v pořádku. „Když se to vyhazuje, tak si říkám, kolik prasat muselo kvůli tomu zbytečně umřít. Kolik prasat se muselo narodit a být zdravých, aby mohlo jít do klobásky, kterou ani nikdo nesní,“ říká stánkař.

Důležité je pro stánkaře vědět, jak dlouho budou opatření trvat i kvůli pivu. „To v sudech má expiračky třeba dva měsíce. A když máme sudy z celého stadionu vracet pivovarům, tak to zase způsobuje problémy jim,“ připomíná. I proto je podle něj současný plán oznamovat opatření prakticky ze dne na den pro jejich obor dost nepříjemné. 

Video Prymula: Roušky na celou zimu, varování důchodcům a omezení kroužků - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík

Vihulsy ( 1. října 2020 17:34 )

Jó,á gdybi přece bilo nejhůř,tak bi se pak po ekspyracy mohly tý klobáski poslat jako hůmanytární pomoc do toho válkou sužovanýho žyďáckího Árménystánu,abi pak kůly tomu nebila zase protestní slezyna na Tráfu pot koněm,že jako Babyš á vláda zase selhali.

Vihulsy ( 1. října 2020 17:27 )

Žáný vobavi národe,gdo je naturalyzovanej géj,tak sy tu správnou klobásku dycki k pošmáknutí něgde najde,nenílyš prauda?

jardavozembouch ( 1. října 2020 14:07 )

Stejně se ty klobásy vrátí zpět do oběhu... Vzpomínám na fronty u nuceného výseku... nejenom maso, sádlo ale i uzeniny. My tam chodili pro sádlo pro sýkorky. Kolegyně matky byla vykulena, když jí řekla, že to maso je z výseku

bigoseman ( 1. října 2020 13:59 )

V prvni rade by colonel mel zavrit vsechny cinske kiosky,spelunky a hostince! Vsechno je to zamoreny,nikoliv promoreny!

bigoseman ( 1. října 2020 13:57 )

Lestit hul,jako ty hnupe!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud