Sobota 31. říjen 2020
Svátek slaví Štěpánka, zítra Felix
Oblačno, déšť 13°C

Zlevněte chytré telefony pro důchodce, žádá kvůli eRoušce Babiš. Aplikaci má půl milionu lidí

Aktualizováno -
27. září 2020
21:45
Autor: ČTK - 
27. září 2020
21:19

Premiér Andrej Babiš (ANO) apeloval na mobilní operátory, aby zlevnili chytré mobilní telefony pro seniory. Podle Babiše by to pomohlo k většímu rozšíření aplikace eRouška, která má pomoci při sledování možných kontaktů s osobami nakaženými koronavirem. Mobilní telefony nicméně kromě operátorů prodává i řada obchodníků.

Mobilní operátoři jsou diskuzi s vládou otevření, uvedl na dotaz ČTK mluvčí Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiří Grund. „Nicméně sehnat pana premiéra k věcné diskuzi se našim členům už několik měsíců nedaří. K případné podpoře eRoušky už čtyři týdny čekáme na odpověď ministerstva zdravotnictví na naše tehdejší dotazy ohledně její bezpečnosti,“ řekl ČTK Grund.

„Takový chytrý telefon dneska stojí asi 2 000 korun. Tak by bylo strašně fajn, kdyby naši mobilní operátoři, a já bych je chtěl k tomu vyzvat, udělali nějakou solidární akci, kde by tyhle chytré telefony hlavně pro starší nějak výrazně zlevnili,“ řekl Babiš ve svém pravidelném nedělním vyjádření na sociálních sítích.

Zároveň premiér opětovně apeloval na všechny uživatele chytrých telefonů, aby si aplikaci eRouška stáhli. V současnosti ji podle něj využívá 495 000 lidí.

Ministerstvo zdravotnictví v polovině září představilo novou verzi aplikace. Na rozdíl od té první už nepomáhá s trasováním kontaktů, ale slouží k anonymnímu varování uživatele, že se mohl setkat s nakaženým člověkem. Aplikace je k dispozici pro uživatele chytrých telefonů s operačními systémy Android a iOS. Uživatelé starší verze si často na internetu stěžovali na její špatnou funkčnost v systému iOS, případně vysokou energetickou náročnost.

pokrok ( 30. září 2020 11:58 )

dovětek :
na oběd a na kratší ubytovací pobyt -
kdy všecho budou mít od něj zadarmo ,-
protože on rád - to jistě zaplatí !

pokrok ( 30. září 2020 11:54 )

Babiš už neví ,-
na nalákat důchodce, .

tak žádá pro ně chytré telefony -
které ovšem - nejsou pro blbce ,--
jako je on sám - který s nimi neumí
vůbec zacházet !

Proč Babiš raději všechny naše důchodc,-
v určitý den - kdy ohlásí datum ,-

nepozve k sobě do Čapí hnízda na mejdan,-
spojený s obědem, pitím ahudbou -
s následným noclehem ?


na oběd a na kratší ubytovací pobyt -
kdy vš

jax123 ( 28. září 2020 17:51 )

Covid_19 ( 28. září 2020 17:30 )

Agrofert má operátora Mobil.cz, ať jim to nařídí

jax123 ( 28. září 2020 11:09 )

proč žádá soukromé firmy, aby zlevnily mobily? Tak ať řekne Agrofert ať rozdává telefony seniorům , má jít příkladem, to se to pěkně háže na druhé

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud