Lodí na Rhodos i Korfu. Řecko turistům otevřelo přístavy a vrací nošení roušek

Aktualizováno -
1. srpna 2020
14:47
Autor: ČTK - 
31. července 2020
21:38

Řecko v sobotu poprvé v letošní sezoně otevřelo šest hlavních přístavů výletním lodím. První z nich se ale očekávají až za tři týdny. Informovala o tom řecká agentura ANA. Řecko je považováno za jednu z nejbezpečnějších turistických destinací, ale případů koronaviru přibývá i tam. Země proto obnovila povinné nošení roušek ve vnitřních veřejných prostorách a v těch venkovních tam, kde nelze dodržet dostatečný odstup.

V pátek Řecko ohlásilo 78 nově nakažených, což je nejvíce za poslední dva měsíce. Země má už 4447 potvrzených případů a 202 úmrtí, ve srovnání s jinými evropskými zeměmi tedy relativně málo.

Náměstek ministra civilní obrany Nikos Haralias řekl, že o úspěšném zvládnutí pandemie v první fázi rozhodla odpovědnost občanů. „To bylo tajemství řeckého úspěchu, stejnou odpovědnost musíme všichni prokázat i v této fázi,“ řekl Haralias.

Zdravotnické úřady vyhlásily povinné nošení roušek v supermarketech už před deseti dny, v úterý tento požadavek rozšířily i na další vnitřní prostory. Povinnost nosit roušky platí i pro veřejnou dopravu. Úřady hodlají také do poloviny srpna zakázat návštěvy v domovech důchodců a nemocnicích a podle agentury Reuters omezí účast na svatbách, pohřbech a křtinách do 100 lidí. Začne platit i zákaz stojících návštěvníků v barech, klubech a na hudebních produkcích.

Lodí i na Rhodos a Korfu

Ministr cestovního ruchu Harry Theoharis v sobotu oznámil, že se výletním lodím otevírají přístavy Pireus a dále přístav na Rhodu, v Heraklionu, Volosu, Katakolu a na Korfu. Po připlutí do některého z nich se budou moci lodě vydat i jinam do Řecka, bude to ale záležet na místní epidemiologické situaci.

Ministr zodpovědný za námořní dopravu Janis Plakiotakis ve čtvrtek řekl, že výletní lodě mohou v Řecku zakotvit až od 20. srpna.

Řecko své pozemní hranice otevřelo v červnu a od 1. července povolilo obnovu letů převážně z evropských zemí. Podle řeckého úřadu pro civilní obranu od té doby přicestovalo 1,3 milionu lidí a potvrdilo se mezi nimi 340 případů nákazy. Navzdory úsilí úřadů získat důvěru turistů se podařilo hotely obsadit jen asi z 20 procent.

Video „Do Egypta bych neletěl,“ zmínil Maďar. Blesku popsal jejich zdravotnický systém. - Blesk TV

diarava ( 1. srpna 2020 20:18 )

LEEXI.ŇET - úžаsné sеznamоvасí místo prо dоspělé, kteří chtějí nаjít pаrtnera, ktеrý bude mít sеx

jzatl ( 1. srpna 2020 09:54 )

Takhle reagovali hrdinové ve Švédsku, výsledek byl, že na jednoho našeho mrtvého připadlo 11 mrtvých u nich. I projektant tohoto hrdinného postoje poopravil svůj názor a mimochodem i Švédsko má v současnosti nižší nárůst než Česko.
Virus nezajímá politika, ekonomika, pocity lidí, když není omezován, tak se množí.
Jde o to, zavést přiměřená opatření včas, abysme potom nemuseli oblíct ten atombordel. A ano, mám obavy, rostou čísla, nechá se to tak a jen se změní rétorika.

cechycechum ( 1. srpna 2020 01:12 )

Vobleč si atombordel, nasaď plynovku a budeš spokojenej posero

jzatl ( 1. srpna 2020 00:30 )

78 nakažených a Řecko se srovnatelnými 11 milióny obyvatel má roušky ve všech vnitřních prostorách. Opatření jsou jediná možnost, a může se to dělat různě, ale Česko skoro denně přes 250, a Andrej Babiš a spol nic, to je prasárna, která se vymstí lidem a Česku, protože to bude nakonec dražší, nepříjemnější a stát víc peněz, životů a zdraví lidí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud