„Trhalo nám to srdce.“ Zdravotní sestra viděla svého syna (2) poprvé po třech měsících

Autor: Darina Jíchová - 
30. června 2020
05:00

Zdravotní sestra z Velké Británie Charlotte Coleová (30) svého dvouletého syna George neviděla téměř tři měsíce. Kvůli pandemii koronaviru způsobujícího nemoc covid-19 byl chlapec u svých prarodičů a Coleová s manželem Danielem se na něj chodili dívat jen přes okno. Odluka trvající dlouhých 11 týdnů je ale u konce a sestra mohla konečně sevřít v náručí svého syna, dojemný moment zachytil list Daily Mail.

„Je to jako Vánoce,“ popsala novinářům pocit ze znovu shledání se synem Coleová. Malého George se na dobu karantény ujali jeho prarodiče, v jejich domě zůstával od 1. dubna. Vysvětlila, že k tomuto rozhodnutí došli s manželem poté, co se v jednom z domovů důchodců, kam jako sestra dochází, objevil první případ koronaviru.

„Nikdy jsem ho neviděla běžet tak rychle“

„Trhalo nám to srdce,“ vypověděla Coleová, s manželem od syna nebyli tak úplně odříznutí, chodili se na něj koukat k jejím rodičům. Ti jim malého ukazovali přes okno. I tak to pro rodiče bylo těžké, v pátek Coleová objala syna a nechtěla ho z náručí pustit. Srdceryvný okamžik měli možnost sledovat novináři několika britských deníků, malý George vyběhl z domu svých prarodičů a rozběhl se ke své matce, celá rodina následně sdílela objetí.

„Nikdy jsem ho neviděla běžet tak rychle, když viděl, jak jdeme, vyběhl ze dveří. Byl to nesmírně silný moment,“ uvedla Coleová, její rodina žije ve městě Kirkham. „Pevně se mě držel a já ho svírala stejně pevně, nechtěla jsem ho pustit. Bylo to skvělé, znovu jsem slyšela jeho hlásek. Tolik mi scházel, chyběly mi i maličkosti, třeba jeho blonďaté kudrlinky,“ přiznala, že došlo i na slzy.

Matka se těšila na malého raubíře

„Pokoušela jsem se udržet, ale nešlo to. Bylo toho moc, tolik mi chyběl, je to ten nejdrzejší chlapeček na světě, pořád se něčemu směje, pořád má něco za lubem,“ dodala Coleová. „Moje srdce je znovu celé,“ prohlásila dojatá matka. „Nejhorší byly první týdny,“ vysvětlila, že s manželem si čas krátili barvením plotu a vrat garáže.

„Nikdy jsem si nemyslela, že to bude trvat takhle dlouho. Mysleli jsme, že to zabere jen pár týdnů,“ komentovala pandemii koronaviru. Coleová působí jako zdravotní sestra hned v sedmi domovech důchodců. Právě tato zařízení byla jedním z míst, kde se nákaza nejvíc šířila. Nepředpokládala ani, že bude tak dlouho odloučená od svého syna.

Rodiče se zabavili rekonstrukcí

„To je nejdelší doba, co jsme strávili bez sebe od jeho narození. Ty první dny jsem ani nevěděla, jak bez něj mám fungovat. Bylo pro mě nesmírně těžké se přizpůsobit tomu, že tu s námi není. Dělali jsme všechno možné, abychom na to nemuseli myslet, až nám došly věci, které bychom mohli nabarvit nebo zrekonstruovat,“ popsala.

„Pak jsme strávili hodiny sledováním Netflixu, ujíždíme hlavně na seriálu Papírový dům. Trpělivě jsme čekali na to, až vláda uvolní restrikce a my budeme moct za malým. Ke konci už jsem se nemohla na nic soustředit a počítala jsem dny a hodiny do chvíle, kdy ho zase budu moct spatřit. Nakoupila jsem mu dárky a hračky, je to jako Vánoce,“ sdělila Coleová tisku.

„Opravdu se mi stýskalo“

„Je to teprve pár dní, ale je skvělé mít ho zase doma s veškerou jeho energií. Opravdu se mi po něm stýskalo. Tolik ho miluju,“ řekla Coleová po víkendu. Británie je v další fázi rozvolňování restrikcí přijatých kvůli koronaviru, země se ale dál potýká s nákazou. Celkem eviduje přes 312 tisíc případů, nemoci podlehlo více než 43 tisíc pacientů.

Video Vojtěch: Virus nezmizel. Vadí mu oslavy a večírky a promluvil o rouškách nejen v Praze. V metru zůstanou, co obchody? - Blesk Zprávy / ČTK

aeraluna ( 30. června 2020 05:11 )

Ehm...a to si stěžují nebo se chlubí? Opravdu inteligentní jednání 🙄 To dítě vůbec nemá trauma, že mámu vidí jen přes sklo 🙄 Určitě mu to demokraticky vysvětlili a ono to ve svém mimivěku pochopilo 🙄 Když už paní měla pocit, že nemůže za vlastním potomkem - bože, ta hysterie - tak tam neměla lézt vůbec.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud