Video z českých Teplic dojalo svět: Holčička (2) se po 2,5 měsících karantény shledává se svou babičkou!

28. května 2020
05:30

Celý svět dojalo video, které vzniklo v Teplicích. Olga S. zachytila moment šťastného shledání své malé dvouleté dcerky Ronjy a její babičky Suzanne, která kvůli pandemii koronaviru zůstala na dva a půl měsíce v Německu bez možnosti setkat se s rodinou! Malé holčičce se po své babičce stýskalo natolik, že jakmile ji viděla přicházet domů, skočila jí do náručí. Olga se navíc podělila s útrapami rodin během karantény, které mají část rodiny v cizí zemi. 

Pandemie koronaviru rozdělila mnoho rodin. Někteří lidé kvůli pandemii uvízli za hranicemi a nemohli se i několik týdnů vrátit domů. Na dva a půl měsíce v Německu "uvízla" i babička Suzanne, která se po několika týdnech v karanténě konečně mohla vidět se svou vnučkou Ronjou, která s maminkou žije v českých Teplicích.

Ronja se při šťastném shledání nemohla ubránit, a jakmile viděla svou babičku přicházet, skočila jí do náručí. Moment plný štěstí na kameru zachytila maminka holčičky Olga S., která video publikovala na sociální síti instagram.

Tohle s vámi musím sdílet!!! 2,5 měsíce moje dcera neviděla svoji babičku ani tátu kvůli uzavření hranic (jsou z Německa). Včera konečně se jim povedlo překročit hranice, museli mít test na covid – který je platný jen 4 dny a stojí 135 euro (3673 Kč)! A plus samozřejmě doklady o tom, že v ČR mají rodinného příslušníka. Je to mazec, co se děje, snad už se vše brzy vrátí do normálu a budeme se moci zase normálně navštěvovat,“ napsala na instagram Olga. Video se stalo doslova hitem internetu a všimla si ho i americká televizní stanic NBC, která ho vysílala ve své ranní show.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dnešní foto z přechodu Cinovec! Ronjy táta viděl malou včera po 2 a půl měsících, včera ho pustili bez problému! Dnes mi vola,že ho nechtějí pustit, kvůli tomu že nemá Original rodného listu, ale jen v telefonu a ani kdyby ho prý měl vytištěný, tak také ho prý nepustí ! Bylo tam cca 6 policistů, 5 z nich řeklo, že je vše ok, ale jeden chtěl mermomocí originál ! Prý mu ti kolegové říkali, vždyť tam má nákup pro dceru, jidlo a tak, pusť ho- ani přímluvu kolegů ho nezlomila, takže jsem nasedla do auta a jela tam s originálem.Po dalších 10 minutách zkoumání rodného listu ho pustili. A jinak test, který stojí 135 euro je platný 4 dny, ale počítá se den odebrání a den čekání, takže mohl sem přijet maximálně 2krat. Ten pocit, když ho ronja vidí je k nezaplacení a jsem rada, že spolu mohli aspoň par hodin strávit. ❤️ This is a photo from a boarder in Zinnwald (border between Czech Republic and Germany). Yesterday was the first day that ronja was reunited with her dad and grandmother for the first time after 2 and half months. The police guards let the father of my daughter across without any problems. Today ? Different story. He called me that the police want to see a original copy of a birth certificate of our daughter it was not enough to see it on the telephone or a a copy, roughly there were 6 police officers, 5 of them told that he could go one of them said no, that he needs to see original copy! They said to him, omg look he has things and food for his daughter in the car and still he said no ! So I did. something the officer did not expected I jumped in the car and brought the original birth certificate after another 10 minutes inspecting the certificate they let him come across the boarder. More to say, the test cost is on 135 euros and it’s valid for 4 days ! ! ! BUT it includes the day it has been taken and the one day of peoceeding the test so basically it’s only two days that Robert could spend with his daughter. 😔#lockdown#reunited#coronavirus#boarder #boarderclosed#covid#mama#maternity #maternityleave#family#familyreunited#czechrepublic

Příspěvek sdílený Olí Björn (@oli.bjorn.oli),

Nicméně jak Olga uvádí ve svém dalším příspěvku, rodinné štěstí netrvalo dlouho. Zatímco se ten den, který video zachycuje, otec malé holčičky dostal do Čech bez problémů, hned druhý den byl zastaven na hranicích s tím, že ho za rodinou nepustí.

„Dnešní foto z přechodu Cinovec! Ronjy táta viděl malou včera po 2 a půl měsících, včera ho pustili bez problémů. Dnes mi volá, že ho nechtějí pustit, kvůli tomu, že nemá originál rodného listu, ale jen v telefonu, a ani kdyby ho prý měl vytištěný, tak ho také prý nepustí. Bylo tam cca 6 policistů, 5 z nich řeklo, že je vše ok, ale jeden chtěl mermomocí originál! Prý mu ti kolegové říkali, vždyť tam má nákup pro dceru, jídlo a tak, pusť ho – ani přímluva kolegů ho nezlomila,“ uvádí Olga v příspěvku s tím, že musela tedy jen na hranice s ním s originálem rodného listu.

„A jinak ten test, který stojí 135 euro je platný jen 4 dny, ale počítá se den odebrání a den čekání, takže mohl sem přijet maximálně dvakrát. Ten pocit, když ho Ronja vidí, je nezaplacení a jsem ráda, že spolu mohli aspoň pár hodin strávit,“ popsala útrapy během karantény.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tohle s vámi musím sdílet !!!! 2,5 měsíce moje dcera neviděla svoji babičku ani tátu kvůli uzavření hranic ( jsou z Německa). Včera konečně se jim povedlo překročit hranice, museli mít test na covid - který je platný jen 4 dny a stojí 135 euro!!!!! A plus samozřejmě doklady o tom, že v ČR mají rodinného příslušníka🥰 je to mazec co se děje , snad už se vše brzy vrátí do normálu a budeme se moct zase normálně navštěvovat ❤️ I have to share it With you all !!! 2 and half months my daughter has not seen her grandma and dad because the boarders are closed (they are from Germany). Yesterday finally they have managed to cross the boarders with valid negative covid Test that is valid only for 4 days and costs 135 euros and also some documents to prove they have a family member over here 🥰 it’s really crazy what’s happening and I hope that soon all will be over and we will be seeing our family in Germany like before ❤️ Disclaimer: This content is exclusively managed by Caters News Agency. To license or use in a commercial player please contact licensing@catersnews.com or call +44 (0)121 616 1100 / +1 646 380 1615 #covid#coronavirus#loockdown#reunited#reunitedfamily#mama#maminka#namaterske#rodina#konecnespolu#mydaughter

Příspěvek sdílený Olí Björn (@oli.bjorn.oli),

kocdivoka ( 28. května 2020 18:41 )

Honem utíkej babička ti dá korunu a točíme pro senzací . 😆😆😆😆😆Nikdo jiný tohle neprožívá jen my jsme výjimka , hlavně ať to vypadá opravdově... 📷🌼

jsemtoja ( 28. května 2020 18:08 )

Moje dcera úplně stejně vítá babičku, i když se nevidí týden. Navíc video strašné kvality. Pořád jsem čekala na dojemný záběr, kdy babička plače štěstím a on tam byl vidět chodník. Nechápu, co je na tom dojemného. A jak je psáno pode mnou, přišlo mi to jako zinscenované. Holčička běžela na povel.

naidka ( 28. května 2020 17:58 )

naidka ( 28. května 2020 17:52 )

Matka tak rychle pobízela dcerku přivítat babičku, že jí nestačila obout botičky. Hoonem, kamera běží, utíkej.

zwil ( 28. května 2020 17:33 )

No, abyste se nepo­.s.ra­li..­.necha­pu, jak taková pí.č.ov.ina může dojimat svět...rekl bych, že nanejvýš toho sra.ce, co to vyb.lil...je to normální reakce odpovídající dvouletému dítěti, když někoho vidi a běží k němu. Nemusí všude s.rat ten koronavirus... už je to k zb.liti...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud