Nemáte na nájem? Před vyhazovem z bytu chrání „nouzový“ zákon! Jak postupovat krok za krokem?

 • Autor: Radka Růžičková - 
  1. 6. 2020
  04:59

  Žijete v nájemním bytě a kvůli epidemii koronaviru nemáte na nájem? Vyhazovu z bytu se bát (zatím) nemusíte.

  „Pokud v době nouzového stavu nastalo prodlení v platbách nájemného z důvodu, který je převážně důsledkem omezujících opatření souvisejících s epidemií koronaviru, nemůže vám pronajímatel dát z uvedeného důvodu výpověď z nájmu bytu a prodlení s platbou musí tolerovat,“ uvádí JUDr. Ondřej Preuss z Dostupný advokát.cz.

  Zákaz výpovědi z nájmu platí do 31. prosince 2020, a to pro prodlení s úhradou nájmu za období od 12. 3. 2020 až do 31. 7. 2020.

  JUDr. Ondřej PreussJUDr. Ondřej Preuss | dostupny advokat.cz

 • 1.JAK POSTUPOVAT

  Nájem nemůžete jen tak přestat platit. Musíte pronajímateli bytu okolnosti prodlení bez zbytečného odkladu doložit. Bude to od vás ale vyžadovat trpělivost a nějaké to »papírování«.

  Na nic nečekejte

  S doložením okolností prodlení s placením nájemného pospěšte. Je nutné je doložit pronajímateli bytu hned, jakmile zjistíte, že nájem nebudete schopní zaplatit.

  Vydejte se na úřad práce

  To, že nejste schopni platit nájem, nestačí majiteli říct. Musíte to doložit potvrzením od úřadu práce. „Vzor žádosti o potvrzení s příslušnými pokyny a výčtem příloh je možné nalézt na stránkách ministerstva práce a sociálních věcí,“ vysvětluje advokát Martin Čumpelík z advokátní kanceláře Vilímková Dudák & Partners.

  Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
  Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

  Chci předplatné Premium
Další videa
Články odjinud