Koronavirus paralyzoval ústeckou JIP: Nemocnice odkládá operace, část oddělení je v karanténě

Autor: ula - 
18. května 2020
14:50

V Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem na Klinice anesteziologie byla při náhodném odběru zjistěna nákaza koronavirem. Onemocnět měl zaměstnanec z řad nelékařského personálu. Informaci potvrdila Blesk Zprávám hygienička Dana Vaculíková. Pro největší nemocnici v Ústeckém kraji to znamená komplikace, část oddělení je v karanténě a nemocnice musela odložit část naplánovaných operací. 

„Můžeme potvrdit, že v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem na Klinice anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny evidujeme zaměstnance z řad nelékařského personálu, u něhož byla při náhodném odběru zjištěna pozitivita na nový koronavirus SARS-CoV-2. Tento zaměstnanec neonemocněl COVID-19, je asymptomatický,“ uvedla pro Blesk Zprávy Vaculíková. 

Masarykova nemocnice je největším zařízením v Ústeckém kraji, jsou v ní všechny specializované kliniky a provádí tak největší objem operačních zákroků.

Ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí Ústeckého kraje byla přijata karanténní opatření, bylo zajištěno testování personálu a pacientů.

„Jednotka intenzivní péče č. 3 je do doby, než budou známy výsledky opakovaných testů, v karanténě – žádný pacient nemůže být na uvedenou jednotku intenzivní péče přijat, ani být z tohoto zdravotnického pracoviště přeložen,“  řekla Blesk Zprávám hygienička  dodala: „Po tuto dobu jsou v odpovídajícím rozsahu odkládány operace a pacienti mohou být směřováni do jiných nemocnic Krajské zdravotní, a. s. Situaci pečlivě monitorujeme.“

Citronel ( 18. května 2020 16:08 )

To je divné,v Chebu už je po virusu,potkat někoho na ulici s rouškou je už náhoda,asi se jedná o někoho,kdo neví,že jsme s virem zatočili.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud