Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 15°C

„Koupal se v davu lidí.“ Rakouský kancléř Kurz bez roušky si nedržel odstup, čeká ho žaloba

Autor: ČTK - 
14. května 2020
20:40

Rakouský kancléř Sebastian Kurz se při prvním oficiálním výjezdu mimo Vídeň od vypuknutí koronavirové epidemie setkal s obyvateli alpského údolí Kleinwalsertal, aniž by přitom dodržoval pravidla odstupu mezi lidmi, jak je stanovila jeho vlastní vláda. Kurz za své počínání sklidil kritiku na sociálních sítích. Někteří lidé ho vyzvali, aby zaplatil pokutu jako mnozí další, kteří byli přistiženi při nedodržování protiepidemických opatření.

Lidovecký politik ve středu navštívil oblast Kleinwalsertal v nejzápadnější rakouské spolkové zemi Vorarlbersko, kde se zdravil s lidmi, aniž by měl zakrytý nos a ústa. Mnohokrát také nedodržel jednometrový bezpečnostní odstup od ostatních.

Rakušané se na veřejnosti i po uvolnění restrikcí smějí scházet nejvýše po deseti a musí mezi sebou udržovat alespoň metrové odstupy, nebo mít roušku. Kurz se ale ve středu místy doslova koupal v davu lidí, což ukazují fotografie a videa kolující po internetu.

Později Kurz podle agentury DPA vysvětlil, že ho zájem veřejnosti a médií o jeho návštěvu v obci Mittelberg překvapil. Několikrát prý lidi prosil, aby dodržovali bezpečnostní odstupy. Ne vždy se to podařilo, připustil. „Důležité je, že se všichni snažíme. Nikdo nedělá schválně něco špatně,“ řekl kancléř.

Poslanec liberální strany NEOS Sepp Schellhorn už oznámil, že Kurze zažaluje. „Předpokládám, že nařízení platí v Kleinwalsertalu stejně jako ve Vídni,“ řekl politik televizi OE24. V metropoli jsou podle něj lidé tvrdě postihováni za nevýznamné porušování protiepidemických opatření.

Ve čtvrtek večer při návštěvě Innsbrucku už měl šéf rakouské vlády na obličeji roušku, kterou nesundal ani při děkovném projevu adresovaném zdravotníkům.

starymlok ( 14. května 2020 21:27 )

Roušky ať nosí každý "chrchla"/,pro ostatní jsou na ho-no,jen způsobují problémy všeho druhu,od dermatologických po alergie.Nenosím a nosit budu jen ,když jdu do obchodu,t.j. jednou za 14 dní.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud