Koronavirus zasáhl Česko plnou silou, na což naše vláda reagovala plošným zakázem všech společenských, náboženských, sportovních, tanečních, tradičních shromáždění nebo výstav. Zkrátka všech akcí s účastí nad 100 osob. Začaly se rušit koncerty i divadelní představení, kvůli podezření na koronavirus u dcery Miroslava Hanuše (56) Elišky, co byla v době vypuknutí nemoci v Itálii, se dokonce dočasně pozastavilo natáčení nekonečného seriálu Ulice.

Zatímco někteří umělci jsou z tohoto rozhodnutí mírně řečeno hysteričtí, například principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský (64), podle něhož jde div ne o konspiraci, anebo herečka Jana Bernášková (39), podle jejíhož statusu na sociální síti to vypadá, že zřejmě žije od výplaty k výplatě a do skončení čtrnáctidenních „chřipkových prázdnin“ patrně její rodina zajde hlady, další si z této situace dělají legraci. Češi jsou koneckonců národem vtipálků. Ostatně nic jiného než humor jim/nám v tyto dny ani nezbývá…

„Tak a jsme bez práce. Zdravím všechny kolegy, a pokud chce někdo se mnou hrát bytové divadlo, ozvěte se, prosím,“ vtipkoval na instagramu herec Roman Vojtek (47). O stav rodinné kasy se bát nejspíš nemusí, v televizi se totiž objevuje ve stále dalších a dalších reklamách, ať už na banku či na kávu, jenže jeho paní, půvabná Petra Vojtková, dříve Vraspírová (33), na prknech, která znamenají svět, exceluje v celé řadě muzikálů. A ty se teď přece nehrají… „Hlásím se! V kolik a kde mám být?“ reagovala pobaveně na jeho výzvu herečka Daniela Šinkorová (47).

„No je to lehce úzkostný stav, ne, že ne… Mari nemůžu dát do školy, ale na druhou stranu zase stejně nikam nemusím… Zkusím třeba sexuální služby přes internet, ať nepojdem hlady,“ žertovala u jeho statusu herečka Mahulena Bočanová (52), která má díky nechtěnému volnu alespoň čas na dcerku Márinku (18). Jediný potomek sympatické herečky už od narození trpí lehčí formou autismu a s nástupem puberty se u dívky navíc objevila epilepsie, a tak ji má maminka nyní alespoň doma pěkně pod dohledem.

„Samozřejmě je to velmi nepříjemné, protože jsem přišla asi o dvacet představení. Naštěstí mám finanční rezervu, takže tak tři měsíce vydržím. A když ne, tak mě bude živit můj přítel Honza. Asi pojedu na chalupu sázet rajčata a číst knihy,“ řekla Blesku s úsměvem zrzka z Básníků Denisa Nesvačilová (28), co v Divadle Radka Brzobohatého září například v komedii Tři letušky v posteli, Lakomec nebo Tančírna.

S nadhledem se k celé situaci staví i zpěvačka Monika Absolonová (43). „Tak mám nečekané prázdniny, jako děti, které to volno asi potěšilo víc než mě. V každém případě se alespoň vrhnu na věci, na které nebyl čas. Vytřídění skříní, špajzu… Všechno zlé je pro něco dobré… Držte se a žádnej stres, paniku a hlavně hodně zdraví!!! A úklidu zdar,“ vzkázala pěnice svým příznivcům na instagramu.

„Alespoň konečně budu mít čas na ty, na které jsem čas kvůli pracovní vytíženosti neměla. Volný čas budu trávit s rodinou a přáteli. Co se týče financí... Je to nepříjemné, ale vždycky se to nějak zvládne,“ nechala se slyšet také herečka Yvetta Blanarovičová (56) pro Novinky.cz.

VIDEO: Eva Burešová (26) o bývalém partnerovi a koronaviru

Video
délka: 01:37.88

Eva Burešová o bývalém partnerovi a koronaviru Kateřina Štichová, Jan Jedlička

Fotogalerie
58 fotografií