Česká vláda od úterních 18 hodin plošně zakázala všechna filmová, divadelní, náboženská, sportovní, taneční, tradiční shromáždění nebo výstavy. Zkrátka všechny akce s účastí nad 100 osob. V České republice jsou totiž čtyři desítky nakažených koronavirem a tímto opatřením by se mělo nežádoucímu šíření choroby zabránit. Málokdo je z tohoto rozhodnutí nadšený, nicméně herce Jana Hrušínského (64), ředitele Divadla Na Jezerce, rozhodnutí našich politiků vytočilo, jak se říká, doruda. Na facebook napsal velice ostrý status, kde se to jenom hemží silnými slovy a naznačováním, že jde div ne o konspiraci!

„LIKVIDACE Divadla Na Jezerce! Likvidace všech nepohodlných. Likvidace malých firem. Dnes premiér Bureš a kluk, který zastává funkci ministra zdravotnictví, ohlásili kvůli 38 nemocným lidem s příznaky lehké chřipky zákaz divadelních představení. I v tak malých divadlech, jako je Divadlo Na Jezerce, kam jsme zakoupili a kde používáme dezinfekci a dodržujeme všechny hygienické zásady,“ běsní herec, jehož si diváci zamilovali už jako mladíčka v pohádce Jak se budí princezny. Jenže preventivní antibakteriální ochrana nestačí, a proto na dočasnou dobu přijde o tržby, které populární divadlo jistě nebude mít malé.

„O kompenzaci milionových ztrát ani slovo. Evidentně kompenzovány nebudou. Možná někomu ANO. Jak jsme v kraji už celé roky zvyklí,“ rýpnul si do předsedy vlády Andreje Babiše (65). „Náklady na provoz divadla (cca dva miliony měsíčně) jedou dál! Do Agrofertu mohou lidé chodit pracovat? Tam nákaza nehrozí? Dvě stě poslanců může chodit pracovat? Budou se zavírat hranice? Banda z Hradu, co jezdí i přes virus do Číny a po návratu se prochází po Praze po hospodách a v centru města, to je v pořádku? Zákaz demonstrací? Stanné právo – pod hrozbou tří milionů korun pokuty! SOS!!!!!!!“ volal o pomoc zoufale.

V komentářích pod jeho statusem se sice objevil nápad, že by mohl prodávat na jednotlivá představení pouze 99 lístků, tento návrh ovšem principál smetl ze stolu jako nesmyslný. „To by na provoz divadla nestačilo,“ reagoval. Přestože mu mnozí dávají za pravdu, další řediteli Jezerky vytýkali, že sice jedná v zájmu svého podniku a svých herců, ale rozhodně ne v zájmu diváků. „Tentokrát s vámi poprvé nesouhlasím, zdraví je jen jedno a tohle jinak ukočírovat nejde. Podívejte se na Itálii dnes! Naopak tohle rozhodnutí snad ještě přišlo včas,“ píší mu jeho zklamaní a rozčarovaní příznivci.

VIDEO: Jan Hrušínský po premiéře Naprostých cizinců

Video
Video se připravuje ...

Jan Hrušínský po premiéře Naprostých cizinců Veronika Kuželková, Aleš Brunclík

Fotogalerie
30 fotografií