Stařenka (101) na útěku: Z karantény v domově „pláchla“ za dcerou, chytila ji policie

Autor: Darina Jíchová - 
8. dubna 2020
18:25

V Německu stejně jako ve většině evropských zemí stále platí přísná karanténní opatření, omezení pohybu a shromažďování, která byla zavedená během pandemie koronaviru způsobujícího nemoc covid-19. I přes restrikce se stařence (101) podařilo utéct z domova důchodců v Brunšviku, Němka se před policisty ospravedlňovala tím, že šla domů za dcerou, uvedl list Daily Mail.

Z domova důchodců se ženě podařilo „vyplížit“ v úterý odpoledne, ven se dostala únikovým východem. Pro domovy důchodců a jejich rezidenty platí přísná karanténa, návštěvní hodiny byly zrušeny. To byl zřejmě důvod, proč se stařenka rozhodla utéct.

Stařence se stýská po dceři

Na svobodě ale dlouho nezůstala, strážníky na její útěk upozornilo vedení domova. Našli ji, jak bloudí na předměstí města, Němka jim tvrdila nejdřív, že jde za dcerou, pak že s dcerou bydlí. Policisté kontaktovali ženinu dceru, ta jim vysvětlila, že matka se do domova důchodců nastěhovala teprve před 2 týdny a že odloučení špatně nese.

Policisté byli velmi shovívaví poté, co jim stařenka řekla, že její dcera má narozeniny a že jí velmi chybí. Po cestě zpátky do domova důchodců zastavili před domem dcery a seniorka jí mohla z okna policejního vozu zamávat.

Merkelová je venku z karantény

Německo je už 2 týdny v karanténě, koronaviru v zemi podlehlo přes 2 tisíce osob, přes 107 tisíc se nakazilo. Přísná opatření platí pro domovy důchodců, kam nesmí návštěvy, v zařízeních probíhají inspekce poté, co zemí otřásla zpráva o úmrtí 22 důchodců na koronavirus v jednom domově důchodců. Lékařům se podařilo vyléčit přes 36 tisíc pacientů.

Dva týdny v karanténě strávila také německá kancléřka Angela Merkelová poté, co se u jejího lékaře potvrdila nákaza. Minulý týden se ale už vrátila do práce.

Video Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) k cestování z Česka - abl

Elidasa ( 8. dubna 2020 20:30 )

jak jí mohla jen odpovědět zamáváním z okna domu, když jí maminka zamávala z okna auta to jí nebylo maminky ani trochu líto její dcera je kun..da zas..raná!!!!!!!

Elidasa ( 8. dubna 2020 20:25 )

nic jiného o ní říct nemůžu je to pí..ča první třídy já měla maminku 6 let u sebe žádná slast to nebyla a nedovedu si představit že bych jí někam strčila to je prasárna máma mě taky pomohla, když jsem byla mladá

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud