Neděle 11. duben 2021
Svátek slaví Izabela, zítra Julius
Oblačno 17°C

U nádraží seděli na předzahrádce a dávali si "do trumpety": Dýchánek je vyjde pěkně draho

Autor: mat - 
26. března 2020
09:29

Svou vášeň si ani v době zákazu volného pohybu osob kvůli šíření koronaviru neodpustila partička štamgastů z Blanska. Sešla se u bufetu poblíž vlakového nádraží a v předzahrádce si udělala alkoholový dýchánek. Čtveřici mužů a provozovateli zařízení teď hrozí vysoká pokuta.  

Policejní hlídka, která po oznámení události dorazila na místo, nevěřila vlastním očím. Chlapíci posedávající v předzahrádce si dávali náležitě "do trumpety" a obsluha občerstvení proti tomu nijak nezakročila.  

Fígl jim nevyšel

„Alkoholické nápoje sice podávala skrze výdejní okénko, avšak drinky nalévala do skleněných nádob, které nebyly určené k odnosu s sebou. Přestupku se tak nedopustili jenom hosté, ale také provozovatel občerstvení,“ vysvětlila policejní mluvčí Lenka Koryťáková. 

Popíjení se jim prodraží

Všechny aktéry čeká přestupkové řízení. Štamgastům může městský úřad za přestupek ve stavu nouze uložit pokutu až 20 tisíc, provozovateli občerstvení jako právnické osobě hrozí za správní delikt pokuta až do výše tří milionů korun. 

VIDEO: Ředitelka společnosti Respilon o správném nošení roušek.

Video Výkonná ředitelka firmy Respilon z Brna Jana Zimová pro Blesk vysvětluje, jak se mají lidé správně starat o roušky s nanovlákny 

 

Brnooo ( 26. března 2020 12:39 )

Skoro bych přísahala, že jde o Skalici nad Svitavou a ne Blansko, pisálku.

nikolaev ( 26. března 2020 11:06 )

Afronix!!ty vypatlaná alkoholická socko být víc takových trotlu jako ty a svoloč u bufetu tak náš stát skončí!! jinak bufet zavřít majitele střískat 3miliony pokutu! socky odvést a naházet do kontejnéru a odvést na skládku!!i tebe!

midloch ( 26. března 2020 10:13 )

V každém článku o takových pitomcích se píše,že MŮŽOU dostat.Kdy konečně začnou ty pokuty dávat?Zatím z toho mají všichni jenom srandu a kašlou na nějaké zákazy.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa