Pražský magistrát hlásí další nakažené: Koronavirus mají čtyři úředníci, víc než 50 je v karanténě

Autor: ČTK - 
23. března 2020
15:39

Pražský magistrát poslal kvůli koronaviru do karantény dalších pět zaměstnanců. U tří z nich byla prokázána nákaza koronavirem a další dva byli posláni do preventivní karantény. Jde o zaměstnance odboru územního rozvoje a odboru evidence majetku, uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Celkem má magistrát čtyři prokázané případy onemocnění novým typem koronaviru a v karanténě je přes 50 zaměstnanců. 

„V pátek jsme u zaměstnanců magistrátu zaznamenali dva pozitivní případy onemocnění novým typem koronaviru,“ řekl Hofman. Oba dva se setkali s již nakaženým zaměstnancem odboru evidence majetku. „Konkrétně šlo o zaměstnance odboru a jeho manželku, která na magistrátu také pracuje. Oba jsou už minimálně týden v preventivní karanténě. Žádné další kontakty tito zaměstnanci neměli,“ popsal Hofman.

Na odboru územního rozvoje pak byl v pondělí zaznamenán jeden nakažený zaměstnanec. „Dva další jsou v karanténě jako jeho kontakty. Nakažený měl příznaky v pátek, ale již od čtvrtka byl doma,“ řekl Hofman. V úřadu se ve středu setkal se dvěma svými kolegy a ti jsou v karanténě.

Magistrát sídlí v několika budovách. Vedení města společně s ředitelkou magistrátu je v hlavní budově na Mariánském náměstí a úředníci sídlí v domě na Kafkově náměstí a ve Škodově paláci v Jungmannově ulici.

Magistrát přijal několik bezpečnostních opatření. U vchodů do svých budov nechal úřad umístit zásobníky s dezinfekčními utěrkami a omezil vstup bez ochrany nosu a úst. Na všech toaletách jsou dezinfekční mýdla i dezinfekce. Zaměstnancům přepážkových pracovišť jsou rozdávány respirátory. U vchodu na Mariánském náměstí je termokamera, která měří příchozím teplotu.

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku stoupl na 1165. Během neděle přibylo 114 nových případů a první pacient s nemocí COVID-19 zemřel. Stalo se tak tři týdny od oznámení prvních případů nákazy novým koronavirem v Česku. Z nemoci se doposud vyléčilo šest pacientů, testováno bylo celkem 17.377 lidí.

y1xcvbnm ( 23. března 2020 16:46 )

vrchol blbosti je jeden mrtvý 95 letý stařík !!! ten muž byl polymorbidní skoro 100 letý člověk , myslím že i rýma by byla pro něj smrtelná ale bylo potřeba mít mrtvého ve statistice jako Slováci tu 85 letou babičku!! stejný případ.

jebuto ( 23. března 2020 16:14 )

Konečně zaútočil na správném místě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud