Koronavirus ONLINE: 16 mrtvých a 2775 nakažených v Česku. A další týden omezení pohybu

Aktualizováno -
29. března 2020
20:45
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for, jn - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 16 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k neděnímu večeru 2775 lidí. Od pátku přibylo sedm mrtvých, mezi nimi i tito senioři: žena (ročník 1943) z domova důchodců u Havlíčkova Brodu, žena (ročník 1940) z Prahy-Michle a muž (†82) z Karlovarska. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) vládě ve středu navrhne plošně pozastavit splácení hypoték, spotřebitelských úvěrů i úvěrů podnikatelů na půl roku. A ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce o týden prodloužit omezení volného pohybu, které je zatím platné do 1. dubna. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
23:59
19. 3. 2020
!

Co se za dnešek změnilo či zpřísnilo v Česku?

  • Počet nakažených koronavirem vystoupal k sedmi stovkám (694).
  • Česko dál řeší dodávky roušek a respirátorů, které jsou nedostatkovým zbožím.
  • Vláda změnila nákupní hodiny pro důchodce (od pátku to bude nově 7.-9. hodina)
  • Prezident Zeman vystoupil s projevem, ve kterém varoval před panikou a strachem, ale i zlehčováním epidemie, rýpl si do opozice, herců i novinářů. Premiér Babiš se v pátek vydá za Zemanem do Lán na schůzku od 18:00.
  • Ošetřovné dle návrhu vlády se má vyplácet za děti do 13 let a po celou dobu uzavírky škol.
  • Vláda nachystala změnu pro pendlery, chce odhalit ty falešné.

Zajímavé momenty přineslo i dění ve světě.

  • Itálie přeskočila v počtu mrtvých Čínu, má již 3405 obětí (v Číně 3249 mrtvých).
  • Kancléřka Merkelová upozornila, že koronavirus dramaticky mění život i v Německu a situace je vážná.
  • Naději dává Donald Trump, který uvedl, že experimentální lék remdesivir vykazuje dobré výsledky při léčbě koronaviru. Mohlo by to dle něj „změnit pravidla hry".

Děkujeme vám za sledování čtvrtečního online přenosu, v pátek ráno se opět přihlásíme.

Video Nedostatkové roušky a respirátory v Česku: Hamáček promluvil o velkých dodávkách z Číny (19.3.2020) - ČTK
23:35
19. 3. 2020

Jihočeští hygienici dnes nezaznamenali žádný nový případ onemocnění koronavirem. V kraji tak zůstává 19 potvrzených případů nemoci COVID-19. V povinné karanténě je téměř 1400 lidí, sdělila v tiskové zprávě ředitelka krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

K laboratornímu vyšetření poslali dnes hygienici 134 vzorků, do 22:00 jich odborníci prověřili 109. „Všechny testy byly negativní, což je potěšitelné. Výsledky zbývajících 25 vzorků budeme znát v pátek dopoledne,“ uvedla Kotrbová. Praktičtí lékaři dnes v regionu nařídili dalších 206 povinných karantén, všechny kvůli návratu ze zemí s vysokým rizikem možného šíření nemoci COVID-19 nebo kontaktu s již nakaženým člověkem, uvedla epidemioložka Jitka Luňáčková. V povinné karanténě je tak už 1371 Jihočechů.

Kotrbová vyzvala takzvané pendlery, kteří denně jezdí za prací z českého příhraničí do Bavorska nebo Rakouska, aby necestovali. „Naší odpovědností je ochrana zdraví občanů a povinností pracovat s fakty. Rakousko mělo včera (ve středu) večer 1646 pozitivních a sedm úmrtí, Německo 11 000 pozitivních a 20 úmrtí a sousední Bavorsko 1700 případů a osm úmrtí. A když jako epidemiolog hodnotím dosavadních 19 případů, které v kraji máme, čtrnáct je jich spojeno s osobami, které pracovaly v zahraničí,“ doplnila.

23:28
19. 3. 2020

„Tělo jsem měla v jenom ohni, v krku mě bolelo, jako bych polykala střepy,“ takhle popsala koronavirus samoživitelka Mandy Charltonová (46) z britského Newcastle. Matka tří dětí byla nejprve v domácí karanténě a léčila se léky s paracetamolem. Nakonec skončila na pohotovosti s horečkou 39 stupňů.

„Už jsem zase doma, vrchol nemoci byl hrozný. Spala jsem i 20 hodin denně. Měla jsem zvýšenou teplotu kolem 37,9 stupně, ta se pak ještě zvýšila na 39 stupňů. Hrozně jsem se potila, trápil mě suchý kašel. Nic podobného jsem v životě nezažila,“ Charltonová dodala, že ji překvapil přístup v nemocnici.

„Jen, co mohli, poslali mě domů. Čekat na odvoz speciální sanitkou bych musela 9 hodin, tak řekli, ať si zavolám kamarádům. Dostala jsem panický záchvat, naštěstí mě moje nejlepší kamarádka, která tak riskovala vlastní zdraví, odvezla domů. To není vina sester, nebo doktorů, ale vlády,“ zakončila Britka.

Britka Mandy Charltonová zápasí s koronavirem.
23:21
19. 3. 2020

Karanténu svým sousedům ve španělské Barceloně zpříjemnila sopranistka Begona Alberdiová, která ze svého okna navečer zapěla árii. „Páni,“ ocenili její výkon posluchači. Její výkon ocenili potleskem i výkřiky bravo, mnohé její píseň dojala k slzám.

23:15
19. 3. 2020

V Německu se koronavirem podle DPA nakazilo už přes 15 tisíc lidí a 44 jich nemoci podlehlo. Poslední oficiální údaje Institutu Roberta Kocha (RKI) z dnešního dopoledne hovoří o 10 999 infikovaných a 20 mrtvých.

Nejpostiženější spolkovou zemí nadále zůstává Severní Porýní-Vestfálsko, které je s téměř 18 miliony obyvatel zároveň zemí nejlidnatější. Koronavirem se tu nakazilo přes 4970 lidí. Na druhém místě je co do počtu infikovaných Bavorsko s více než 2280 případy. Třetí nejpostiženější zemí je Bádensko-Württembersko s více než 2740 nakaženými.

23:14
19. 3. 2020

Nizozemský ministr zdravotnictví Bruno Bruins včera na chvíli omdlel, když za řečnickým pultem v parlamentu odpovídal na otázky poslanců, informovala agentura Reuters. Pomohli mu kolegové z vlády. Dal si doušek vody a pak odešel po svých a bez pomoci.

„Omdlel jsem z únavy (...), už je mi lépe,“ napsal 56letý ministr na sociálních sítích s tím, že po zbytek dne bude doma odpočívat, aby se mohl dnes znovu zapojit do boje s krizí kolem koronaviru. Nicméně Bruins dnes znenadání rezignoval na svou funkci.

23:05
19. 3. 2020

Koronavirus se šíří také v Africe, první případ dnes ohlásil například Niger. Tamní prezident Issoufou Mahamadou vyzval obyvatele, aby zachovali klid a respektovali zavedená opatření, která mají zabránit šíření viru.

Během pandemie koronaviru platí přísná bezpečnostní a karanténní opatření po celém světě. Přísná bezpečnostní opatření platí i v Zimbabwe, (19.03.2020).Během pandemie koronaviru platí přísná bezpečnostní a karanténní opatření po celém světě. Přísná bezpečnostní opatření platí i v Zimbabwe, (19.03.2020).
22:55
19. 3. 2020

Iniciativa Milion chvilek pro demokracii dnes spustila web Mapa pomoci, který má propojit lidi a organizace nabízející pomoc při současné epidemii nového koronaviru s těmi, kdo pomoc potřebují. Na mapě jsou například dobrovolníci vyrábějící roušky, nabízející pomoc seniorům nebo lidé ochotní pomoci s donáškou potravin. Web také doporučuje stránky, které poskytují ověřené informace o koronaviru.

22:52
19. 3. 2020

Počet pacientů, kteří v Turecku podlehli novému koronaviru, se zvýšil na čtyři. Téměř na dvojnásobek se přitom od středy rozrostlo množství nakažených osob, informoval dnes večer ministr zdravotnictví Fahrettin Koca.

Ve středu bylo v Turecku registrováno 191 potvrzených případů nákazy novým koronavirem. Podle aktuálního sdělení Koci bylo za uplynulých 24 hodin provedeno 1981 testů, z nichž u 168 osob byl výsledek pozitivní. Celkem je tedy nyní v zemi 359 infikovaných.

Ve středu turecký prezident Recep Tayyip Erdogan doporučil Turkům, aby tři týdny nevycházeli z domu, pokud to nebude nutné, a aby minimalizovali své sociální kontakty až do doby, než pomine hrozba onemocnění novým koronavirem. Chodit do práce nicméně Turkům nezakázal.

Turecký prezident Erdogan vyzval lidi, aby nevycházeli z domů.
22:46
19. 3. 2020

V polovině dubna může být v Česku podle náměstka ministra zdravotnictví a epidemiologa Romana Prymuly až 15 tisíc případů koronaviru, řekl v ČT. Nemocnice mají pro vážné případy 800 lůžek, lze navýšit na 1500.

„Vycházíme ze situace, která je v Německu a v tuto chvíli už i u nás, to znamená, že tady nejsou taková čísla jako v Itálii. Kapacitou systému jsme nachystáni na 800 pacientů v kritické péči, to znamená ventilovaní a pacienti na kyslíku. Tato kapacita se dá zvýšit rezervně na 1500. Přes tuto kapacitu bychom už měli vážné problémy a věříme, že se na ni nedostaneme,“ uvedl Prymula.

V Česku bylo do dnešního večera pozitivně testováno 694 osob. Otestováno bylo více než 9400 vzorků. Ministerstvo zdravotnictví dnes nařídilo, že speciální lůžka pro nakažené mají vyčlenit všechny nemocnice akutní lůžkové péče. Celkem je akutních lůžek asi 48 tisíc. Vybavených ventilátory je podle ministerstva zdravotnictví asi 3500.

22:41
19. 3. 2020

Dlouholeté kamarádky, seniorky Doreen, Dotty a Carol vymyslely, jak budou trávit 3 až 4měsíční karanténu, do které všechny britské důchodce nad 70 let poslal premiér Boris Johnson. Se svým receptem se „babči“ podělily se stanicí BBC. Svěřily se s tím, že „samotu v izolaci by nevydržely“, proto se rozhodly se na dobu karantény sestěhovat.

Důchodkyně si pořídily „obrovské zásoby“ bílého vína a čas si budou krátit sledováním seriálů, v plánu mají zhlédnout například Korunu o vládě královny Alžběty II. „Máme víno. Jediné, co jsme si v obchodu pořídily, je levné bílé víno,“ pochlubily se důchodkyně moderátorce BBC a rozesmály se. „Babči“ jsou hitem sociálních sítí.

Britské babičky: Dotty, Doreen a Carol baví celou Británii. Důchodkyně se na dobu karantény sestěhovaly, čas si budou trávit popíjením vína a sledováním seriálů.
22:26
19. 3. 2020

„Ani se neptejte, tohle by nikdo nechtěl zažít. To jsme neočekávali. Čekali jsme, že budeme přebírat vládu ve státě, který nevěří soudům, nevěří vládě. Teď budeme muset bojovat nejen proti korupci, ale i proti koronaviru,“ okomentoval slovenskou epidemii budoucí premiér země, podnikatel a předseda hnutí OLaNo Igor Matovič, který vystoupil v pořadu České televize Události, komentáře.

Matovič vytknul odstupující vládě premiéra Petera Pellegriniho ze Směru-SD, že na počátku února odeslala miliony roušek do Číny. „Některá opatření se nedělala včas. Teď se chlubí, že pro nemocnice zajistili milion roušek, ale to je to, co se vrátilo. Zdravotníci, kteří jsou jako první v kontaktu s nakaženými pacienty, nejsou zabezpečeni. To je hanba slovenské vlády,“ prohlásil Matovič.

Přislíbil zároveň, že až v sobotu dostane všechna data ke koronaviru, začne se Slováky „hrát férovou hru“. „Férová hra tu chybí, nebudeme nic zatajovat a tvrdit, že nemocnice, sestry a doktoři jsou zabezpečeni, když nejsou,“ dodal Matovič.

Budoucí slovenský premiér Igor Matovič.
22:00
19. 3. 2020

Těhotná přítelkyně britského premiéra Borise Johnsona Carrie Symondsová tento týden oslavila 32. narozeniny. Někdejší komunikační šéfka konzervativců se rozhodla jít příkladem, umístila se do domácí izolace a pro environmentální organizaci Oceana pracuje z domova. Karanténu Symondsové doporučil i zdravotnický poradce vlády, zůstane v ní až do porodu.

Po velké kritice premiér Johnson ve středu oznámil, že se od příštího týdne do odvolání zavřou všechny školy v zemi, počátkem týdne Brity vyzval, aby omezili společenský život a radši vůbec nevycházeli.

Britský premiér Boris Johnson se svou těhotnou přítelkyní Carrie Symondsovou, (9.03.2020).
21:33
19. 3. 2020

Na vystoupení prezidenta Zemana a jeho výzvy opozici, aby raději mlčela, reaguje i ODS. Její šéf Petr Fiala vzkázal, že určitě mlčet nebude.

21:20
19. 3. 2020

"Říct jméno, tak to je začátek nějakého obrovského průšvihu,"

uvedl Hamáček ke konkrétní identifikaci nakažených. Varoval před "peklem" na menších vesnicích, obcích, kde by lidé zjišťovali, kdo je doma kvůli koronaviru. "Netroufli jsme si označit dveře nějakou nálepkou karanténa," dodal.

Debata pokračovala i po skončení tiskové konference.Debata pokračovala i po skončení tiskové konference.
21:13
19. 3. 2020

"V televizi to byla absolutní katastrofa, jenom samé útoky, mě to dost zklamalo,"

uvedl k útokům opozice Andrej Babiš (ANO). Píše si prý se šéfem Pirátů Ivanem Bartošem, primátora Hřiba vyzval, aby taky zkusil sehnat nějaké roušky. Hamáček míní, že jedna strana nadává a druhá se snaží pomoct. 

21:08
19. 3. 2020

"Já jsem optimista,"

uvedl ohledně další prognózy premiér Babiš. "Když všichni pochopí, že je důležité, aby následovali naše doporučení, tak ano, bude to stoupat, to je jasné, my rychleji testujeme (...), to se ještě nějak projeví, ale když se podíváte, co se děje v jiných státech, v Bavorsku, v Itálii, to je absolutní katastrofa, tam je mrtvých víc než v Číně, tak si myslím, že jsme na tom obstojně," míní premiér. "Samozřejmě můžeme vždycky přitvrdit," dodal Babiš.

Hamáček míní, že nejsme v situaci, kdy bychom "jeli po skluzavce do Itálie".

21:03
19. 3. 2020

O výjimce pro nošení roušek pro moderátory a tlumočníky do znakové řeči vláda jednala. Ale neudělí ji. "Pan Prymula byl striktně proti, my jsme si řekli, že by to byl asi špatný příklad pro obyvatele, když jsme řekli, že všichni by to měli mít. Nakonec jsme se domluvili, že nechceme dávat žádnou výjimku na to," uvedl Babiš. Pro tlumočníky do znakové řeči Hamáček doporučil ochranný štít, jako mají doktoři.

21:00
19. 3. 2020

"Aktuálně máme v ČR 63 hospitalizovaných pacientů, z toho  počet vážně nemocných je zhruba pět a čtyři lidé jsou na plicní ventilaci (...) To jsou ti hlavní pacienti, které sledujeme,"

shrnul Vojtěch. Jejich stav je "v zásadě relativně stabilizovaný, ale velice vážný".

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.Ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček sdílel stoleček s ministrem zdravotnictví Vojtěchem.
20:49
19. 3. 2020

Na vládě se řešila i přítomnost otců u porodů

„My jsme dostali od té doby celou řadu připomínek od poskytovatelů zdravotních služeb, že toto riziko je poměrně velké, aby nebyla nákaza zavlečena do nemocnice," vysvětloval Vojtěch, proč otcové nebudou moci v porodnicích k porodům. „Už není čas pro výjimky, výjimky by se měly spíše omezovat," dodal.

20:47
19. 3. 2020

Na vládní tiskovce došlo i na dotaz na projev prezidenta Miloše Zemana. „Samozřejmě, pokud se kdokoli dobrovolně zapojí třeba do hlídání dětí a nebo něčeho takového, tak je to správně. Pokud jde o seniory, tak je to riziková skupina, která by měla být v tuto chvíli co nejvíce izolovaná," reagoval Adam Vojtěch na doporučení Zemana, aby vyrazili herci do domovů důchodců.

„Máme několik pacientů, kteří jsou ve vážném stavu na JIP, jsou připojeni na plicní ventilaci," připomněl Vojtěch, že na ventilaci je i pacient ročník 1961 a nejde tak přímo o seniora. „Nemusí to znamenat pouze to, že ta nemoc ohrožuje pouze pacienty seniorního věku," upozornil.

20:44
19. 3. 2020

Situace kolem chatařů

"My jsme vlastně omezili pohyb, lidi, kteří jedou na chatu, mají být na chatě, to je stejné, jako by šli domů," uvedl Babiš. Hamáček upozornil, že nedojde na blokády dálnic a silniční kontroly, ale policie se podívá na to, zda lidé musí cestovat, či nemusí.

20:38
19. 3. 2020
!

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že mimořádné opatření ukládá všem (nikoli jen klíčovým) poskytovatelům akutní lůžkové péče vyčlenit lůžka pacientům s COVID-19. „I další nemocnice musí být takto připraveny," podotkl.

Mění se doba, kdy mají senioři nakupovat v obchodech - upravuje se na čas mezi 7. a 9. hodinou. „Došlo k určité úpravě, pokud šlo o ty vymezené hodiny pro důchodce, seniory,"  upozornil Vojtěch s tím, že původní hodiny mezi 10. a 12. nebyly nejvhodnější. Vedle seniorů mohou do obchodů v tento čas i hendikepovaní lidé s průkazem ZTP. 

20:33
19. 3. 2020
!

„Ošetřovné by mohly nově čerpat všechny rodiny s dítětem do 13. narozenin. 60 procent denního vyměřovacího základu,"

uvedla Jana Maláčová (ČSSD). „Tento zákon bude platit po celou dobu mimořádného opatření a bude platit zpětně," pokračuje. Rodiny, které si již o ošetřovné požádaly, nebudou muset posílat novou žádost, upozornila. Nyní se vyplácí u dětí do 10 let, u samoživitelek do 16 let. „Celé toto opatření bude stát 2,7 miliardy korun měsíčně," uvedla Maláčová.

Ošetřovné ve výši 424 korun denně by přitom mělo být vypláceno i pro OSVČ.

Maláčová oznámila i další novinku. Vláda bude přispívat firmám na mzdy, aby nedocházelo k propouštění lidí, aby byla ochráněna pracovní místa - v případě karantény, kdy k dnešnímu dni je 24 tisíc karantén. A také v případě všech firem, které musely ukončit činnost kvůli ochraně veřejného zdraví. Tyto firmy mají povinnost dál proplácet 100 procent mzdy, stát by jim refundoval v rámci programu „Antivirus" 80 procent.

Video Maláčová v roušce a nové návrhy: Ošetřovné na děti do 13 let a pomoc firmám, které musely zavřít kvůli koronaviru a zákazům - ČTK
20:31
19. 3. 2020

„Látkové roušky se staly hitem nejen v ČR, ale napříč Evropou,"

podotkl Karel Havlíček a přiznal, že až dnes začalo MPO vyjednávat s producenty českého textilního průmyslu.

20:27
19. 3. 2020

Babiš uvedl, že vláda rozhodla o pomoci pro firmy, které musely zavřít kvůli nařízení vlády. „My musíme velice detailně promyslet, jakým způsobem podpoříme a jak rychle podpoříme ty firmy, které se dostanou do obtíží," podotkl.

V úterý se ve Sněmovně bude řešit na mimořádné schůzi ošetřovné, připomněl Babiš. Řešit by se tam však měly právě i otázky rozpočtu a ekonomických ztrát.

20:24
19. 3. 2020
!

„Ministerstvo vnitra bude pokračovat v dodávkách velkého objemu z Čínské lidové republiky,"

ujistil Hamáček. Prostředky z centrálního skladu v Pardubicích se rozvezou do krajů. „Počítám, že budeme zásobovat i takové profese, jako jsou řidiči MHD, prodavači," upozornil. „Říkám otevřeně, že nemáme respirátor pro každého občana," pokračuje.

„Je nás tady 10 milionů, a pokud máme mít každý jednu, potřebujeme jich dovézt 10 milionů," uvedl Hamáček k plošné distribuci pro všechny občany, u které prosil o strpení. „Já věřím, že pokud přistane Ruslan, tak jsme z nejhoršího venku," dodal k velké dodávce z Číny prostřednictvím tohoto armádního megaletounu.

Premiér Andrej Babiš a vicepremiér Jan Hamáček na tiskové konferenci, (19.03.2020).
20:19
19. 3. 2020
!

„Mám bohužel informaci, že ty hranice překračují i lidé, kteří nemají status pendlera. Nám přes hranice jezdí víc lidí, než by mělo,"

postěžoval si Jan Hamáček (ČSSD). Od 21. března od půlnoci tak nebude do zahraničí vpuštěn nikdo, kdo kromě potvrzení nebude mít knížku přeshraničního pracovníka, kam policie vyznačí datum výstupu ze země a datum příjezdu, až se z práce vrátí domů. „Falešné pendlery pouštět nebudeme," dodal s tím, že lidé si nemusí tyto dokumenty tisknout z internetu, ale dostanou je na hranicích od policistů při prvním výjezdu.

Video Češi jezdící během pandemie koronaviru do Německa a Rakouska za prací: Hamáček si chce posvítit na falešné pendlery - ČTK
20:15
19. 3. 2020

„Máme 90 procent zásob v prodejnách potravin, nákupy se normalizují a máme na cestě miliony respirátorů a miliony roušek," uvedl premiér Babiš.

20:14
19. 3. 2020
!

„Jak jsem řekl, že jsme ve válce, tak naše armáda si myslím, že postupuje velice dobře. A já jsem šťasten, že žiju v zemi, kde zdravotní systém díky nasazení všech zúčastněných odolává náporu viru,"

pochvaloval si Babiš na tiskovce po jednání vlády. „Vláda funguje jako tým, já mám z toho dobrý pocit," uvedl také a chválil za odvedenou práci Jana Hamáčka.

Vicepremiér a ministr vnitra dorazil tentokrát ve výrazném modrém svetru (nikoli červeném) a pro změnu děkoval i těm, kteří šijí po večerech roušky.

Tisková konference ke koronaviru ze čtvrtka 19.03.2020: Zleva ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, premiér Andrej Babiš, ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
20:13
19. 3. 2020

Dagmar Havlová pokračuje ve výrobě a distribuci roušek

Bývalá první dáma rozváží vyrobené roušky potřebným. „Dnes jsme pomohli FN Karlovo náměstí, Hospicu Štrasburk, Organizaci ROSA a vezeme 100 ks roušek do ÚVN. Smutné, že nemocnice nemají ochranné pomůcky a uzavírají některá oddělení. Moc smutné,“ napsala na facebook Havlová.

Dagmar Havlová rozváží rouškyDagmar Havlová rozváží rouškyDagmar Havlová rozváží rouškyDagmar Havlová rozváží rouškyDagmar Havlová rozváží roušky
20:07
19. 3. 2020
!

Každou chvíli by měl na Úřadu vlády začít brífink po jednání kabinetu Andreje Babiše. Sledovat jej můžete ZDE

20:00
19. 3. 2020

Česko testuje podle ministra Vojtěcha na počet obyvatel více než Švýcarsko, Izrael nebo USA. Více testování má ale podle dat 12 evropských zemí.

19:52
19. 3. 2020

Počet nakažených koronavirem ve Francii překonal hranici 10.000. Za posledních 24 hodin přibylo 108 úmrtí a celkem jich je 372, informovaly úřady.

19:50
19. 3. 2020
!

Problém s party a koronavirem na kolejích vysokoškoláků

Na kolejích UK a ČZU se v uplynulých dnech i přes zákaz shromažďování konaly oslavy studentů. Na kolejích ČZU se kvůli nim asi začal šířit koronavirus.

verka1 ( 29. března 2020 21:30 )

Co říkáte na nošení roušek u bezdomovců?? Můj názor je že s rouškou chytnou infekci, zánět oči...
Podle mě je na prvním místě hygiena a mají jim dát dezinfekci.

California ( 29. března 2020 21:21 )

Gratulace Blesk cz, oficialni online pro komunisty, Ciny a Ruska. No Thank you..BYEEEE

montevideo ( 29. března 2020 20:48 )

Souhlasím. Němčouři (mimochodem národ, který rozpoutal 2 světové války, a proto by měl být navždy pod kuratelou) a Frantíci otevřeli náruč neskutečné verbeži a nyní nechávají bez pomoci zemřít vlastní lidi, kteří celý život pro svoji zemi makali.

wp2t ( 29. března 2020 20:47 )

Od tebe je to víc než pitomost to je přímo bruselská multikulturní ideologie. Naši podnikatelé, to by asi Brusel nedovolila. Musíme přijímat jen západní "kvalitní" předražené zboží za dvojnásobné západní ceny.

wp2t ( 29. března 2020 20:45 )

na tomto vydírání je ovšem postaveno vládnutí bruselské multikulturní unie. V pořadí: nejdříve zlikvidovat samostatnost v zemědělství, průmyslu. Pak začít dovážet nevídané zeleniny a výrobky a vzbudit nadšení. Následně nasazovat takový ceny, že na to nikdo mít nebude a vyčerpat tím úspory občanů a zlikvidovat zálohy státu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud